Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kerija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kerija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:36
carol ja ju imam godinama.
imaju potpuno istu grančicu i listove.
uskoro će procvjetati pa ću vam je pokazati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 21:55
jednostavna keria japonica je porijeklom iz Kine i poslužila je kao matična biljka za dobivanje kultivara keria japonica 'Pleniflora',duplih cvjetova.
keria japonica 'Pleniflora' je bujnijeg rasta i bogatije cvatnje.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 08:13
Cviječarice,
koje su osobine,i vaše iskustvo sa kerijom?
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 18:30
kerria japonica, jednostavnog cvjeta je visoka do 1.20.
voli sunčan položaj, vrsta tla joj nije bitna.
gust i zbijen grm, cvjeta u rano proljeće žutim jednostavnim cvjetovima.
dosta se širi korjenovim izdancima.
orezivati ju treba nakon cvatnje, a po potrebi i tokom ljeta što neće utjecati na cvatnju.
potrebno je prorijeđivati grm i rezati starije grane jer odrvene i u donjem dijelu ogole.
lako se razmnožava korjenovim izdancima koji su puni korjenčića i vrlo lagani za odvajanje od matične biljke.
lijepo se uklapa u proljetni vrt jer cvjeta sa tulipanima.

moj prijedlog:
oni koji imaju veće vrtove,trebali bi je posaditi kao soliternu biljku a oko nje napraviti vjenčić od presličica-muskari.
spoj te dvije boje bi bio, za mene, nešto posebno.


Kerria japonica "Pleniflora" je visoka do 2 m.
voli sunčan položaj.
cvjeta u proljeće punim žutim cvjetićima koji izgledaju kao sitne ružice.
orezuje se u proljeće poslije cvjetanja. poslije orezivanja izbiju nove grančice koje nose cvjetne pupove,tako da tokom ljeta u više navrata cvjeta.
može podnijeti i polusjenu.
od kerrie jednostavnih cvjetova se razlikuje po visini, obliku cvjeta i debljini grančice.nije invazivna i nema gusto zbijen grm.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 20:59
...i ja sam "locirala" nešto poput kerije u roza boji...idem po grančice kad ocvate, pa, ako Bog da, uskoro ćemo vidjeti i to čudo!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 21:31
Roza keriju sam već vidjela, u Mađarskoj. prelijepa je...
Tamo, a i ovdje u Baranji, narodni naziv joj je bebina ruža.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 21:45
mislim da nema kerije u roza boji.
ima dvije vrste sa žutim cvjetovima i još jedna vrsta sa bijelo prošaranim listovima

ono roza što ste vidjele je vjerojatno jedna vrsta prunusa koji ima sličan oblik cvjeta i visinu ali nema povijene grane kao kerija
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 21:48
...neznam, lišće je slično, grane su slične, cvijet je sličan...možda uspijem ukrasti pola sta vremena pa se otpelam u taj kvart pa ću poslikati, sad kad još cvate!

...i cvjetići su rjeđe nek na prunusima!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 22:09
Nisam pojma imala da postoji i roza mora biti lijepa, iako je meni moja žuta najdraža
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 22:11
možda ne postoji, možda je to nešto drugo, al da je lijepo, je, lijepo je! Wink
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 08:33
KERRIA JAPONICA

kerria japonica, jednostavnog cvjeta je visoka do 1.20.
voli sunčan položaj, vrsta tla joj nije bitna.
gust i zbijen grm, cvjeta u rano proljeće žutim jednostavnim cvjetovima.
dosta se širi korjenovim izdancima.
orezivati ju treba nakon cvatnje, a po potrebi i tokom ljeta što neće utjecati na cvatnju.
potrebno je prorijeđivati grm i rezati starije grane jer odrvene i u donjem dijelu ogole.
lako se razmnožava korjenovim izdancima koji su puni korjenčića i vrlo lagani za odvajanje od matične biljke.
lijepo se uklapa u proljetni vrt jer cvjeta sa tulipanima.





Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 08:40
KERRIA JAPONICA "Pleniflora"


Kerria japonica "Pleniflora" je visoka do 2 m.
voli sunčan položaj.
cvjeta u proljeće punim žutim cvjetićima koji izgledaju kao sitne ružice.
orezuje se u proljeće poslije cvjetanja. poslije orezivanja izbiju nove grančice koje nose cvjetne pupove,tako da tokom ljeta u više navrata cvjeta.
može podnijeti i polusjenu.
od kerrie jednostavnih cvjetova se razlikuje po visini, obliku cvjeta i debljini grančice.nije invazivna i nema gusto zbijen grm.


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2014 u 16:02
Danas pogledam kroz prozor i dočeka me lijepo iznenađenje. Pojavila mi se malena Pleniflora, na mjestu gdje su nam prije više godina iščupali veliku, staru. Sad cvate tako mala na jednoj grančici. Smile
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 20:54
Kerria japonica "Pleniflora"







Kerria japonica "Golden Guinea"






Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 22:24
Kod mene raste keria peniflora na sve strane i zauzela bi začas puno veći prostor samo kad bih dopustila.....Lijepa mi je jer cvjeta do kasne jeseni, nešto manje nego sada ali  stalno ima cvijetiće....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2014 u 06:47
Ja imam mladi grm vec oko god. i pol a nisam ni znala kako se zove. Ovdje covjek uvijek nauci nesto novo
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2014 u 14:53
moja

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2014 u 19:50
Evo je, malena kerija pleniflora Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2015 u 17:46
simbioza Smile
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2015 u 23:53
ja sam taj grm previše orezala ujesen, činilo mi se da su grančice nekako bolesne, bile su bez lišća, sad mi je žao, koliko bi bujnije cvjetao da nisam



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.