Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
Korisnik
Poruka
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 20:41
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 20:47
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 21:43
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 21:50
prelijepa je, šteta što cvijet ne traje duže
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 20:57
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 21:36
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 10:16
Ja sam prije 2 godine uspjela iz reznice ožiliti bijelu zimzelenu magnoliju,uz pomoć hormona.Dugo joj je trebalo da krene.Nažalost, izgubila sam je nesretnim slučajem.Ove godine ću ponovo pokušati.Zna li netko u koje se vrijeme i na koji brži način može ožiliti magnolija?
Ovu listopadnu već imam i dobro mi napreduje.Ali htjela bi imati bijelu.Nažalost ne znam im imena.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 22:02
moja magnolija je odinu i po bila u pitaru i super je rasla
kupila sam je u pevecu kao jako mladu biljcicu

pa smo je jesenas presadili u dvor, na zapadnoj strani kuce
najprije je sveki orezao smile206
(poludila sam kad sam vidjela da je od razvijenog grmica ostala samo jedna grana, a unistio mi je i lantanusmile224 i tamaris smile43)

a sad je sva jadna - listovi su joj skroz svijetli - da li joj mozda fali zeljeza
i kao da se suse i kovrcaju

jesmo li pogrijesili s polozajem? -sunce dodje tek popodne

pomagajtesmile226
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 01:35
 Joj, Nato...ne znam smeta li joj hladovina, ali znam da raste na kontinentu i podnosi zimu..prema tome ne bi joj trebala smetati hladovina..isto tako puno ih ima po Opatiji - dakle i sunce podnosi..Ja sam svoju stavila nasred vrta jer je obozavam...tamo je na suncu...posadila sam je jesenas, prilicno je visoka bila ( skoro kao ja Wink) kad mi je doputovala iz ZG ( HVALA HELE!) i cvjetala je ove godine...Mozes je vidjeti u slikama vrta ...I ja sam imala jednu mladu u pitaru i lijepo se razvijala...na zalost ja sam je unistila ( iz neznanja) kad sam je presadila u vrt zagnojila sam je izgleda previse...preko noci je pocrnila i osusila se Cry plakala sam doslovno za njom...
Mislim da sa zeljezom ne mozes pogrijesiti..sve biljke to vole...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 01:41
 Moram se zahvaliti i jos jednoj osobi, a to je Vepar, koji nas je ovdje pocastio slikama bijele magnolije ( kako samo sad grizem nokte...)...Zahvaljujuci njemu jedna magnolija raste i u ZD kod moje sveki, ali ta nije cvjetala ove godine, ali se razlistala...nju cak vidjam cesce nego onu na otoku LOL...slikat cu i nju pa je pokazati...
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:25
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 Moram se zahvaliti i jos jednoj osobi, a to je Vepar, koji nas je ovdje pocastio slikama bijele magnolije ( kako samo sad grizem nokte...)...Zahvaljujuci njemu jedna magnolija raste i u ZD kod moje sveki, ali ta nije cvjetala ove godine, ali se razlistala...nju cak vidjam cesce nego onu na otoku LOL...slikat cu i nju pa je pokazati...
EmbarrassedWink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 23:15
imam pitanje?kada i kako orezati magnoliju? 
Na vrh
macuhica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macuhica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 23:21
vecer svima...recite mi di mogu pronaci ovo stablo i dali to uspijeva samo u dalmaciji...




tatjana
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 19:34
Mačuhice, ovo je Caesalpinia gillesii, Poincijana. Možeš je naći uglavnom u Dalmaciji, ali može preživjeti i u kontinentalnoj klimi uz zimsku zaštitu.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 19:55
magnoliju sam probala ozili ali nisam uspjela
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 10:14
Pročitala sam da se hormonom ožiljava tek u 8.-9. mjesecu.
Probat ove godine opet.
Na vrh
macuhica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macuhica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 12:36
hvala Kika... svida mi se to drvence i voljela bih ga imati u svome vrtu..
smile64da se i ja mogu ovako diviti...
tatjana
Na vrh
anyni View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2008
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anyni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 14:23

Kolko sam mogla primijetiti ti i neznas koju vrstu Magnolije imas pa zasto ne pitas prodavaca kaj ti je prodal, a svi vi krivite prodavace umjesto sami sebe nije prodavac kupil vec ti znaci ak hoces nesto kupiti moras znati kaj kupujes,kojih se pravila trebas drzati ja poznam njih na XXXX koji kupe a da nemaju pojima kaj imaju doma ili idu na svoju ruku tretirati nekaj kaj nije sa nasih ni Evropskih podneblja i onda su prodavaci krivi .Ak se kupuje nesto onda trebas i Informaciju, a ne samo biljku.Ak ti je start krivi sve ti ide krivo ja vidim i jezim se kad cujem tu kaj se sve pise,pojede voce posadi sjeme i super cvijeta a neki nemaju ni cijepljenu sjemenku ni kalemeno drvo, i onda joj?!? biljka se razboljela taman je super lijepo krenula.Normalno da se biljka razboljela jer vec sa starta ona nije dobila stabilnost i nije prosla proces, te tvoje Magnolije ima samo oko 10vrsti Americke, a za Azijske da i ne govorimo koliko ih ima XXXX ali kako si pocela da se ona privikne na nasu klimu ,oni koji se drze uputa oni i uspiju,a oni koji idu na svoju ruku oni kad misle da su dosli do cilja onda tek skuze da njihova ljepota nestaje jer se razboljela,normalno jer prvo Veliku ulogu igra PROCES a zatim privikavanje stabljike na nasu KLIMU,a da dobis vocku bez cijepljenja sjemena ili kelemenja treba proces da bi za nekoliko godina dobila jestivu vicku, ako je drvo bez voca a nije iz nasih ni evropskih krajeva opet proces da bi opstala.Nadam se da ces uspijet pronaci onoga ko tio je to prodo i reci ce ti odakle ti je biljka i pronadi na web stranicama sve o svojoj biljki i ispravi sve greske koje nisi uspijela do sada napraviti i spasi svoju Magnoliju.puno uspjeha ti zelim

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 11:05
Hej, mi smo ovdje biljo i cvjeto-ljubci.Zanesenjaci.Ne znanstvenici.Ponekad griješimo ali i ispravljamo greške.Razmijenjujemo iskustva, slike, divimo se ponekad i kudimo.Ali ne popujemo jedni drugima.smile178
Ako imam prekrasnu magnoliju u vrtu baš ne briga kako se zove.Biljke rijetko kupujem.Izazov mi je da ih sama uzgojim pa je logično da svakoj ne znam ime.
 Puno puta sam naišla na prodavače koji pojma nemaju što prodaju i koje sam ja (laik )morala poučiti kakvo blago imaju na prodaju.
 
I kad smo već na popovanju:U pravopisu postoje točke, zarezi, velika slova,odlomci....Pozdravsmile186
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 23:30
evo moje paćenice... muči se, ali odolijeva



ako netko zna što bi mogao biti problem ili bar pretpostavlja - samo se javite smile85
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.