Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 00:03
Žuti listovi,pogotovo ako imaju zelenu nervaturu (zelene žilice )mogli bi ,barem kako ja mislim, biti znak nedostatka željeza.Ako je tako ,onda je problem lako riješiti.Kupi sekvestrena u prahu (željezo ) otopi ga u vodi i zalij oko biljke.Već nakon nekoliko dana trebala bi se zazeleniti.
Sretnosmile99
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 00:08
I da , nakon zalijevanja zatrpaj malo zemlje po tom zalivenom.Željezo mora biti zakopano.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 10:34
ma jesam dodala sam joj željeza i sad pratim situaciju...
ne vidim nekog pomaka na bolje, ali tješi me što i dalje pravi nove listove pa se nadam da joj samo treba vremena
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 12:10
A da slikaš jedan list izbliza?
Ima tu oko mene i pravih stručnjaka.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 22:29
evo predvečer sam je slikala najbliže što sam mogla (slikam mobitelom pa se sve zamuti kad slikam izbliza)




i znaš što mi se čini... da su mogući uzrok propadanja listova puževi
ova godina je baš mokra, a biljka se nalazi s zapadne strane kuće, oko nje trava...
na listovima ima tragova puževa i samih pripadnika tog roda

do sada nisam posumnjala na njih jer me bunilo to sušenje listova
ali kad sam prevrtala listove odmah sam njih okrivila za sve

pretpostavljam - da je neka bolest u pitanju, ne bi stalno puštala nove listove - koji ne stignu narasti jer ih ovi pobrste Angry

e pa sutra ili čim prije idem po pužomor smile51
stvarno ih ima jako puno i čini mi se nikad ko ove godine
jedu mi sve živo, ali do sada sam trpila i više mi je dosta

čak sam i 1 pivu spremila da im natočim u zamke - samo stalno pada kiša pa ne bi djelovalo
(sve zato jer sam ih se htjela na "pristojan" način rješiti)

ali sad kad sumnjam na njih u vezi magnolije... neću to više trpiti i amen smile224
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 10:59

Evo što kaže stručnjak:

Na prvi pogled bi se reklo nedostatak željeza budući da se na listu osim žutila vidi zelena nervatura, t. j. zelene žilice.
Ali puno je stvari koje mogu uzrokovati žutilo lista, razni nametnici, bolesti lista i korijena itd.Pregledaj dobro naličje lista i grane da li se prostim okom vide kakvi nametnici?
Puževi NE MOGU prouzročiti žutilo.Oni samo listove pojedu.
Probaj sljedeće:očisti biljku od okolne trave i okopaj.Prihrani je sa nekim kompleksnim gnojivom, onim sa svim i svačim, makro i mikro elementima.
Prihranu možeš dati i preko lista, prskanjem.Učini to u početku svakih 7 dana a onda svakih 15.Tako ćeš biljku ojačati da se sama izbori.
 
Ako se problem ne riješi na taj način, onda dolazi u obzir prskanje fungicidom, insekticidom, akaricidom ...već prema tome na koju se bolest sumnja.
Dakle, u akciju.Puževi ovdje nisu primaran problem.Možeš ih jednostavno ukloniti rukom.Sretno s magnolijom!smile64
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 11:57
puno hvala na savjetima smile73
pužomor sam nabavila, popodne ću je malo okopati i počupati travu ispod i oko nje i pognojiti je

javim se za neko vrijeme s konkretnim rezultatimaWink



Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 19:54
 Pazi s gnojivom..ja sam jednu svoju s tim ubila...a znas da sam plakala za njom...rasla je u pitaru i narasla do skoro metar visine..odnesem je na otok i posadim u vrt..u najboljoj namjeri malo zagnojim oko nje ( ali to ocito nije bilo bas malo) ..sljedeci vikend dodjem, a ona izgorila..listovi tamno smeđi ( kao čokolada) ...a ne da sam poludila, nego sam i susjede bila spremna okriviti jer sam mislila da ju je netko zalio s nečim...a zalosti...na srecu i dobrodusnost nase Hele s foruma sad tamo raste i cvjeta nova magnolija i bas mi je ponos vrta....( sve drugo je jos u povojima)
dakle, ne puno gnojiti....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 21:09
ja sam svoju - dok je bila u pitaru gnojila kad i drugo - mislim na tekuće gnojivo koje se razrjedi sa vodom i nikad nije bilo problema

doduše to nije bilo jako često ni puno

danas sam je okopala, počupala one krasne male maćuhice koje su cvjetale oko nje ovo proljeće (Cry)
čak sam pod njima pronašla male zvončike (one s prve slike na temi o zvončikama) koje nisu cvjetale ovo proljeće - valjda jer su ih maćuhice "pogušile"
i njih sam povadila i ubacila u par teglica, nadam se da će preživiti presađivanje i da će se "uhvatiti"

gnojila je nisam - još, već je bilo i kasno i počela je kišica

i posula sam malo pužomora oko nje da gospoda ne dođu na kampiranje večeras
(uzela sam onaj u granulama pa se nadam da ga kiša neće svega otopiti)

i to je to... za sada
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 11:57
Moja stručna veza kaže još ovo:
 
Možda je tlo u koje je magnolija zasađena suviše alkalno.U tom slučaju biljka ne može vezati željezo iz tla pa zato žuti.To se ne odnosi na sekvestren, željezo u prahu koje bi moralo pomoći.Dakle, nikakvi čavli i tome slično nego SEKVESTREN.
 
Pomoglo bi i zakiseljivanje tla šumskim gnojem kao i u vrtnim centrima kupljena specijalna kisela mješavina za biljke kojima treba kiselo tlo.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 07:53
njega baš i imam, ubaciti ću joj još jednu dozu
još jednom hvala na savjetu smile79
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 07:40
nakon 3 mjeseca moja magnolija i dalje izgleda jako slabo i odlučila sam je izvaditi iz zemlje i opet posaditi u pitar

ili joj ne paše zemlja u kojoj je (mogu samo laički reći da je crvenica) ili joj ne paše položaj - jugozapadna strana iza kuće (sunca ima cijelo popodne) ili je nešto jede u zemlji...

na njeno mjesto će vjerovatno grm poznat kao žganci i iskreno se nadam da će se on bolje snaći

a moja izmučena magnolija ide na intezivnu njegu

bi li je mogla već sad izvaditi?
ovo ljeto je pustila nešto malo lišća, lišće je maleno, baš mini veličine i raste uz stabljiku
ili da se bolje izrazim djeluje klonulo

ili da počekam da ga izgubi, a s obzirom na stanje mislim da nemam baš puno vremena
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 09:57
Nemoj ništa čekati, presadi i gotovo, tako ja radim s biljkama koje ne idu, valjda im nešto ne štima - bolje i to nego da skroz propadne.
Presađivanje nije problem, ako je korjenova bala omotana zemljom - nije joj to preveliki šok, a možda tvoju baš treba šokirati. Želim uspjeh veliki - dati ćeš izvještaj za koji mjesec.smile85     smile64  mora biti ovako. Sretno!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 13:34
triša hvala na savjetu i dobrim željama smile78

mislim da ću je popodne izvaditi  iz zemlje
čak se mislim i skratiti je  jer ima samo jedna grana koja je otišla nekih pola metra u visinu
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 21:42
....natalija ja ti nisam neki stručnjak i u uzgoj se dosta slabo kužim ali kad neka moja biljka jako klone skuham jači čaj od koprive i preslice, pustim ga da odstoji par sati i time ju zalijem i tako svaki tjedan.... i obično budu boje.... probaj, možda pomogne... i kopriva i preslica su pune minerala....
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 21:48
Magnolije nisu baš oduševljene selidbom i treba im dosta vremena da se prilagode novoj lokaciji. Ako je želiš izvaditi, svakako sačekaj mirovanje (kad izgubi lišće) jer će tako bezbolnije to proći.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 00:02
Magnolije su predivne.....kad prolazim pored njih najradije bi ih pojeosmile50
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 18:41
Spremam se kupiti  M. stellatu....sin me časti  pa će to bit njegovo drvo na otoku...da li je ona zimzelena?
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 08:17
Magnolija me počastila sjemenkama!
Ja ću par komada odmah u teglicu zasijati ,a znalci molim upute za ostale sjemenke, njih ću onda po propisima i pravilima struke Smile.
 
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 22:06
 
Ovako je to u proljeće.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.