Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata
    Objavljeno: 28 Siječanj 2016 u 11:13
Divan!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2016 u 00:38
Sredinom rujna prošle godine


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 14:21
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 17:54
cvate Heart
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 13:25
Hvaala ajama Hug

Lika u srcu!!!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 10:23
ako ti trebaju kao pelceri iskopaj ih,a ako ne šišaj sve što je ispod buduće krošnje da ne crpi biljku
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2015 u 08:09
Žao mi što nemam prošlogodišnju sliku pa da vidiš. Posadila sam jednu granu a jesenas ih je iz zemlje bilo desetak. Dali da ih iz zemlje iskopam  ili samo da ih šišam kad krenu?
Lika u srcu!!!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2015 u 11:56
tanja.ostavi mu najjaču granu i samo gornje listove.ostalo redovito optrgavaj.on će potjerati grančice sa strane.ostavljaj samo onoliko kolika želiš da ti bude krošnja.kad krene uslikaj ga da ga vidimo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2015 u 11:49
Imam plumbago kojeg svakog proljeća ošišam do korijena, cijelo ljeto cvijeta  i prekrasan je. Pošto je svake godine sve širi i širi više mi ne odgovara da raste kao grm već kao stablo. Sto mogu napraviti da ide u visinu? 
Lika u srcu!!!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 12:37
Kod mene je tek prvu godinu, mislim da ću ga orezati na proljeće, iako bih ga htjela pustiti kao penjačicu, pa ću s tim bit vrlo oprezna da ga previše ne prikratim.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2014 u 21:33
ma divni su Clap mene zanima da li da ga obrežem sada kada ga budem spremala na zimovanje ili da ga obrežem na pronjeće ,kakva su vaša iskustva sa time?
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 15:25
Mari hvala ti. smile78
Evo primjera jednogodišnjeg pelcera koji nije obrezivan. Grane su izdužene i raštrkane, pa zbog toga ne djeluje tako bujan.


Slikano je mobitelom pa boje nisu tako intenzivne, uživo izgleda puno ljepše.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 13:53
matildaTongue prekrasna kombinacijasmile141
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 10:42
Ajama da samo znaš koliko je puta samo završila na podu sa polomljenim granama ( bila je na drugom i višem prozoru ). Tako dugo dok na kraju i tegla nije pukla. Zaključak: nemoj štedjeti ju kod obrezivanja, jer će tada grane biti gušče i cvjetovi zbijeniji. A
prihranjujem ju jednom tjedno sa substralom.

bugicaza5 hvala. Htjela sam vam pokazati da se i on može kombinirati sa drugim cvijećem, da ne mora biti uvijek posađena kao samostalna biljka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 21:26
matilda, divna kombinacija plumbaga i pelargonija! smile89
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 16:33
matilda kako si uspjela da ti toliko bujno cvate.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2014 u 15:49
Ajme monstera, zaludila si me sa ovim crvenim plumbagom.smile190  Kad sam ga ugledala , odmah sam se bacila u potragu za sadnicom, ali nažalost bezuspješno.Cry. Predlažem da tko prvi sazna gdje se može nabaviti da OBAVEZNO nam javi. 
No evo zato mojeg plavog sa crvenim pelargonijama.


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 07:55
Originalno poslano od člana vijolica vijolica napisao:

Čime ga to hraniš???


Vijolice, od srca si mi ga dala Hug, a on je uzvratio bujnošću i rascvjetanošću. smile76 Jednu veliku granu mi je potrgalo nevrijeme, ali je i to nadoknadio. 

nbjelovu, hvala! Smile
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 07:31
Prelijep.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 00:23
Čime ga to hraniš???
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.