Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 14:43
Pa neka si - zaslužila si i neka svi poplave oko tebe. Mislim reći neka poprime plavu boju koju ti toliko voliš. PREDIVAN JE.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 19:11
Triša, baš lijepo da si sebe razveselila....usput da  rečem da nisam uspjela sa pelcerima koje sam obećala tebi i proljećuUnhappy....barem sam ih 10 pobola i sve se osušilo......smile42 
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 21:11
naravno da si imala pravo kad si se počastila , i ja to radim , onda me mm samo upita kud ću metnu sve to kad dođe zima , na što se ja samo slatko nasmijem,   naravno i ja volim plavu boju (ima ona pjesma - nosi mi se plava boja ::::)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 09:48
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Triša, baš lijepo da si sebe razveselila....usput da  rečem da nisam uspjela sa pelcerima koje sam obećala tebi i proljećuUnhappy....barem sam ih 10 pobola i sve se osušilo......smile42 
 
Manči hvala ti na trudu, ali nemoj se nervirati....bit će cvijeća...Tongue
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 11:15
Imam jedan plumbago u vrtu i jedan u tegli. Ponekad u njihovoj blizini niknu mlade biljčice iz sjemena koje padne. Međutim, kad me netko pita sjeme ja neznam što im dati. Da li je sjeme ono nešto ljepljivo? Može li mi netko tko zna odgovoriti? Hvala.
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 14:49
Ja sam nova vlasnica plumbaga i upiknula sam nekoliko reznica za zakorjenjivanje, ali sjeme mu još nisam vidjela, sigurno zato jer sam mu ocvale cvjetove rezala prije nego se napravilo sjeme. Treba pustiti nekoliko cvjetova i tamo gdje je kako kažeš ljepljivo mora se napraviti neko sjemenje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 16:32
A što bih zagrlio tvoj plumbago....ovakoHugda bar ja imam jednoga
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 18:49
plumbago još nisma imao... izgleda jako lijepo i interesantna biljka!!
 
Nego zna li netko vise o uzgoju ove biljke, sta i kakve uvjete treba??
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 20:37
Plumbago na našoj obali može prezimiti vani. Mojem su se (u vrtu) prošle zime grane osušila do zemlje. Narasle su nove grane i sad je velik i cvijeta. Drugog sam, koji je u tegli, stavila u natkriven prostor i on je ostao cijeli. Mislim da kod nas u unutrašnjosti mora biti u tegli da se može skloniti zimi.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 22:25
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

plumbago još nisma imao... izgleda jako lijepo i interesantna biljka!!
 
Nego zna li netko vise o uzgoju ove biljke, sta i kakve uvjete treba??
 
Najveća greška ti je što još nisi nabavio Plumbaga.
Plumbago je trajnica koja ne podnosi niske temperature pa se zimi treba pospremati na hladno mjesto. Zimi mu otpadnu listići pa mislim da i nije toliko bitno da zimuje na svjetlom mjestu iako ga ja nikad nisam držala na mračnom mjestu.
U proljeće ga je poželjno drastičnije orezati zbog bujnijeg i kompaktnijeg rasta. Ljeti voli dosta vode i ako mu te uvjete ispunite nagradit će vas dugotrajnom cvatnjom do prvih mrazeva.
Naglasila bih jedan mali nedostatak Plumbaga, a to je njegova neurednost. Kad odcvate, popadaju mu suhi cvjetići koji su jako ljepljivi i zbog estetike preporučam da se često čisti mjesto oko biljke.
 
Ovako je ovo ljeto izgledao moj ljubimac.
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 09:35
Kika prava si sretnica sa ovim prekrasnim cvjetićem!!!
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 09:43
Prekrasno!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:30

Moj plumbago cvjetao predivno do petka. Otišla ja u vikendicu i vratila se u nedjelju i nema više niti jednog cvijeta, što se dogodila ne znam - izgleda normalno, ali je prestao cvjetati.

Kika imaš obajašnjenje.

Dakle tvoj je predivan.

 

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 13:10
Imam, Triša. Ocvao je i dolazi zima pa se pomalo sprema u zimski san. Tvoj odlazak nema apsolutno veze sa time što je prestao cvjetati. Doduše, ako mu u vegetaciji uskratite vodu i gnojivo također će prestati sa cvatnjom, ali to se neće dogoditi u par dana.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 14:51
Hvala ti zlatna si, veselim se cvjetanju u proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 22:17
Moj plumbago cvate u podrumu i stvara nove pupove
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 23:00
Triša, to tebe on razveseljava kad si ga udomila! Wink
I moj je na toplijem, još mu nisu listeki pootpadali...
Bitno je samo da opstane do proljeća! Cry
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 15:14
i ja sam ga nabavila nedavno Smile

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 15:05
Meni taj Plumbago neće i neće, negdi griješim u uzgoju ali ne odustajem, ipak je plumbago plave boje!
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 10:18
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

i ja sam ga nabavila nedavno Smile

 
i meni se jaaaako sviđa ovi cvit, di si ga kupila?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.