Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čaaarobni otok
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čaaarobni otok

 Odgovori Odgovori Stranica  123 78>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Čaaarobni otok
    Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 07:51
HeartTongueHeartSmileHeart
Volim prirodu.
Odrasla sam na četvrtom katu male zgrade okružene hrastovima i maslinama.
Majčin balkon prepun cvijeća....
Iza zgrade brdo sa borovom šumom, ispred  -   kuće sa đardinima, palme, čempresi, pitospore,  oleandre, livadica sa poljskim cvijećem....
Pogled s balkona na more i otok. Kao neki veliki kit-ulješura plutao je njegov južni rt.
Česti vikendi u očevoj rodnoj kući u malom selu čije su kuće razbacane po padini brda. Sve zeleno, stari maslinici i još starije kamene međe, desno potok, lijevo dubovi, žuka, drača kupine, livadice, uredan povrtnjak....
Tetka me je od milja zvala Manči, sa dugim a.
Školski dani i prvi odlazak na otok. Mala brodica poskakivala je na valovima. Razmili smo se po otoku, sendviči i sokovi u torbama. Graja djece, proljetne kriješve na urednim livadama.
Mladost je protutnjala u košmaru....
Prvenac moj, slatki goglji- goglji...  i tjedan dana na otoku. Blago jutarnje sunce, podnevna žega, more uz prijateljevu kuću, predivne večeri....
Sreća moja druga.... tuga moja....
Otok je bio tu, tako blizu, ali dani lete, obaveze gnječe....
Moja sreća treća.... najveća....
Stara barka, malo uređena, čini pr-prrrr-brh-taka-prrr.... ali vozi!
Izleti na otok su sve češći...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 08:00
Budimo se, provirujemo iz kabine barke, vezani za prijateljev kameni mul, more je čeleste plavo,a zrak bjeličast od jutarnjeg sunca. Oseka... Sve je tiho, mirno, uvala još spava....I odluka je pala!!!

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me
povratakprirodi.blogspot.com
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 08:25
povratakprirodi.blogspot.com
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 08:51
Bravo na hrabrosti da odeš na otok.Voljela bih i ja mada sam izvan grada ali me vuče more.Do mora imam 2-3 kilometra i vidim ga sa prozora i balkona ali ga obožavam.Kada sam ljeti na otoku gdje mi je more na 50-tak metara uživam.Nikada nisam bila na otoku zimi i mora da je isto lijepo,kada je mir,možeš raditi baš ono što želiš.Naravno sve si to želim kada ne budem imala obavezu raditi,raditi,raditi,već uživati kao penzić.naime i suprug i ja imamo takav posao kojeg nije moguće obavljati na otoku,a i "malu" još treba do kraja rješiti.Pa možda jednog dana....
Zato ti nama šalji ove predivne slike da uživamo i punimo baterije.smile143
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 10:13

Uvijek je lijepo cuti i vidjeti da se ipak nekomu realiziraju zivotne zelje, krasan post i slikice, pozzzzsmile75

Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 15:22
joj što se meni sviđ . ovaj tekst , i sve ovo , moj neostvareni san . moreeeee, mm i ja smo oboje penziči , dapače ja tek od skora , i imam želju za otić na more ali kad vidim cijenu po kvadratu . prođe me svaka volja , ali dala bi sve na svijetu za ovakav pogled .bravo manči - budi sretna i uživajj 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 21:00
Prekrasan tekst, prekrasne uspomene, prekrasne slike...  Nadam se da ćeš uživati na otoku...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 21:54
Mikica, drago mi je da su ti se svidjelo. Još smo daleko od života na otoku.
povratakprirodi.blogspot.com
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 22:01
Rijeka53, hvala.
Još je sve to na samom početku, ali ne žuri nam se . Polako, treba puno toga napraviti, izorganizirati......Tongue
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 22:06
Branka, hvala.
Čim sjednemo na brod - drugi smo ljudi. Priroda obnavlja snagu.Tongue   
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 22:23
SilveK, hvala na lijepim riječima...Smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 10:40
Prva je došla u moj otočki vrt.
Mimoza, četverogodišnja, krupnijeg cvijeta, cvjeta veljača - ožujak, ovisno o vremenu.
Jako joj paše jer je tako mlada a tako gorostasna..... 
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 11:02
 
W O W  !!!!!!!!!
 
jos su mi usta otvorena
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 11:14
smile95Bravo, Manči, oduševio me tvoj tekst i tvoj otok( MM i ja smo baš raspravljali koji bi to otok mogao biti ispred Grada,možda Daksa)). Podsjetio me na moju mladost, na jedan mali otok ispred Šibenika koji će zauvijek u mom srcu imati posebno mjesto.
Posljednjih par godina ljetujem na Ižu i jako sam razočarana kako ljudi malo vode brigu o prirodi. I tamo je sve zeleno, dosta je šuma i maslinika ali oko kuća drač i smeće( čast onim par iznimaka i to uglavnom ljudima koji tu samo ljetuju).Da je bar više takvih poput tebe.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 13:18
divnoooooooo Heart
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 21:04
Manči, tek sam sada vidjela ovaj tekst jer je kod mene neka užurbanost.
Vidim da će jedna lijepa obitelj vjerojatno u penzije završiti na otoku. To će biti prekrasno ostvarenje želja iz mladosti, no kako mi se čini taj je dan još jako daleko, a do tada uživajte u povremenim odlascima u taj vaš mali raj-pa to je predivno.
Moj mladenački san je bio da u penziji 6 mjeseci živim na brodu, s najdražom osobom, na žalost nije se ostvario, i sada znam da i neće, ali vikendica uz samo more donekle je ublažila neostvarene snove.
Tebi žellim da uspiješ i ostvariše sve svoje želje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 22:19
Hvala, Iris!!!!!Smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 22:21
Rijeka53, hvala i tebi!Tongue 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 22:27
Xenia64, hvala na komentaru. Tu se ljudi dosta brinu o izgledu okućnica i baština, ali moglo bi biti i još ljepše. Zimi je malo žitelja na otoku, ali zadnjih godina dolaze nove obitelji ( pa barem na vikend kao mi).
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 22:38
Triša, hvala. Obično nemamo granice kad su želje u pitanju, ali treba se veseliti malim, malim pomacima naprijed, na bolje..... Tongue 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,279 sekundi.