Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moje Mesozderke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moje Mesozderke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Sipo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sipo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moje Mesozderke
    Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 14:35
Pozdrav svima,
Vec duze vrijeme sam gledao i citao o mesozderkama, i evo dobio placu pa se zaletio danas do peveca i bauhausa da si kupim svoje primjerke. U pevecu nisu imali nista, iako sam citao da i tamo imaju nekad, zato sam nasao 3 vrste u bauhausu. Kupio sam dvije pa pogledajte i sami.
Ako netko ima neki savjet za to kako se brinuti za njih molim da mi napisete :)
Hvala unaprijed :)



Saracenia




Platio sam ju 35 kuna, ali brine me sto se prilikom transporta izlilo dosta vode iz vrčeva, citao sam da nebi trebao dolijevati vodu, nisam kupio destiliranu vodu, pa me zanima jel smijem dati obicnu vodu dok ne kupim sutra destiliranu ?



Drosera Capensis "Alba"





Nadam se da vam se svidaju, nadam se da ce ostati zive i kod mene  
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 15:56
pozdrav sipo i dobro nam dosao....
 
predivne su ti nove mesožderke!!!!
 
Izgledaju zdravo i u dobrom stanju...
Ja nisam neki strucnjak za mesozderke ali mogu samo onako ukratko sto znam o njima a to je da se nikako ne smije sipati voda u vrceve...
 
jer je to tekucina s kojom biljka razgradjuje kukce... a voda tu nece puno pomoci...
 
pricekaj javiti ce se vec pravi znalci... ima ih tu na forum sa konkretnim odgovorima...
 
Ps. a dok se one ne jave možeš ovdje malo procitati ponesto o njima...
 
sto je napisao aleks...
Na vrh
Sipo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sipo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 16:16
Ok, hvala, bacam se sad na citanje :D
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 20:52
Biljke izgledaju manje više oke! Trebat češ ih presadit u novi kompost što prije i naravno držati na osunčanom mjestu (južni prozor ili balkon, vjerovatno će se par listova osušit zbog nagle promjene u količini svjetla) sa puno destilirane vode u podlošku vaze. Kompost ti mogu poslat poštom, platiš samo poštarinu.
Ova tvoja sarracenia podsjeća me na sarraceniju purpureu a to znači da češ ipak morat stavljat vodu u klopke Wink jer je list tako oblikovan, da sakuplja kišnicu.

Drosera capensis je južnoafrička rosika i nju češ morat čuvat od jako niskih temperatura zimi. Sve ostale informacije možeš pročitat na cvijet.info i na mesozderke.com i naravno pitati sve što ti nije jasno ovdje na forumu.
Na vrh
Sipo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sipo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 21:42
Kao prvo hvala na odgovoru,
Nalaze se na juznom prozoru, zanima me sto se tice zalijevanja, jel samo tocim vodu u podlozak ili i od gore ?
Sto se tice komposta, bijeli treset sam nasao za kupiti a neznam gdje ima perlita za uzeti ? Pa ako mi mozes pomoci di to ima za kupit ?

Za sarraceniu sam malo sam dopunio vode u klopke, mozda se bude i samo punilo sa vremenom, vidjet cemo :)

Hvala na pomoci, bio sam na sajtu, svida mi se tutorial za presadivanje, samo jos da napises lokaciju na kojoj se mogu kupiti bilo bi super :D

Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 22:16
Originalno poslano od člana Sipo Sipo napisao:

Kao prvo hvala na odgovoru,
Nalaze se na juznom prozoru, zanima me sto se tice zalijevanja, jel samo tocim vodu u podlozak ili i od gore ?
Sto se tice komposta, bijeli treset sam nasao za kupiti a neznam gdje ima perlita za uzeti ? Pa ako mi mozes pomoci di to ima za kupit ?

Za sarraceniu sam malo sam dopunio vode u klopke, mozda se bude i samo punilo sa vremenom, vidjet cemo :)

Hvala na pomoci, bio sam na sajtu, svida mi se tutorial za presadivanje, samo jos da napises lokaciju na kojoj se mogu kupiti bilo bi super :D




Vodu isključivo u podložak vaze. Što se perlita tiće mogu ti ga ja poslat poštom ako ti je dovoljna neka mala količina.  Što se lokacija tiće ja poznajem jednino one u Istri tako da ti ne bi puno pomogao. Treset se inaće može nabaviti i kod www.ersek.hr Treba ih nazvati jer ne ogdovaraju na mailove.


Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 15:34
Super su ti mesožderke...
Ja si već dugo planiram nabaviti nekakvu, pa nikak...
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 20:55
obično imaš u pevecu , zna se naći na rasprodaji , da si bliže ja bih ti jednu nabavila . jesi čitao ppod mene 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 10:28
ili narucis od aleksandra ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 19:24
ja sam danas kupio jednu dionaeu u gramatu
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 01:38
eto malo da i tu priupitam...
na flora artu ove godine uzeo sam malenu muholovku...
cijena je bila prava sitnica... ali eto neznam dali izgleda zdravo pa da pitam stručnjaka...
od kad je imam eto pokušava narasti za ta tri listića...
Na vrh
indijota View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje indijota Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 11:21
Zemlja u koju je posađena mi se čini dosta loša... mislim da bi ju trebao pod hitno presaditi Tongue, ali sačekajmo stručnjaka da vidimo šta će reči
Na vrh
Marko345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marko345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2016 u 10:18
Viđao sam ih u lidlu, tamo ih je bilo za kupiti, barem na proljeće ih je bilo ove godine. Izgledaju fascinantno, tražio sam ih na netu, mislim da ono što sam vidio je latinskog naziva Dioanea Muscipula.                                                      
                                                                                                                                                                                         
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.