Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puževi - upomoć!!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puževi - upomoć!!!

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 18:23
znači ista stvar ko i s pužomorom samo kaj nije štetno
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 19:50
vapno je dobro, no ono troši humus
kažu da vapno stvara bogate očeve i siromašne sinove

stoga dodavaj humusa prije samog vapna, onda vapno
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 20:33
Danas sam kupila neke granule protiv puževa.
"ferramol"-mamac za suzbijanje puževa.
Ukratko,šta piše na kutiji: sredstvo za suzbijanje puževa u jagodama,povrću,ukrasnom bilju,ratarstvu.Dozvoljeno za upotrebu u ekološkoj proizvodnji.Nije štetno za kućne ljubimce i ježeve.(Meni je od nedavno jež kućni ljubimac,doselio se u moje dvorište.)
Ne znam kako djeluje,to vam javim za par dana.
E da,kupila sam to u konzumu,u cvjećari,50kn.paket.
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 21:37
Problem je jedino što se neprestanim dosipavanjem vapna mijenja PH, a neke biljke ne mogu opstajati u alkalnom tipu tla, tako da nije isto stavljati pužomor ili vapno.
No opet, pužomor je otrov, ali po mojem iskustvu veoma djelotvoran.
Nakon nekog vremena puževi se umnogome iskorijene.
Možda je kod mene još jedna situacija bila povoljna.
Kako baš ne ljube drveni ugljen niti pepeo, a ja sam ga prilično obilno dodavala u mješavinu zemlje i šljunka, možda je i to jedan od razloga što više ne grickaju drage im biljčice.
Treba pokušati sve, ali pritom paziti na sastojke koji se stavljaju na zemlju.
Pepeo zakiseljava tlo, dok vapno čini upravo suprotno.
Ako se ne zna koje bilje preferira određenu vrstu zemlje, može doći do problema u rastu i izgledu.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 22:20
pepeo od drva je bogato kalijem
možda kombinacija pepela i vapna nije loša :)
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 07:50
ja kupujm plantelin (ak smijem reć) pužomor koji je štetan za puževe a za ostale životonje nije
sutra je novi dan
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 09:28
Naravno, dugokosa. To je važno znati za nekoga tko ima kućne ljubimce, ali i tko voli životinjski svijet pa bi mu bilo žao da se desi nešto nepredviđeno.

Što se tiče kombinacije vapna i pepela, trebalo bi pokušati, ali mislim da bi bilo primjerenije upotrebljavati, ovisno o prohtjevima pojedine vrste bilja, ono sredstvo koje je prilagođeno svojim PH, ili najposlije, ako biljka zahtijeva neutralno tlo, kombinirati oboje.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 07:49
guglala sam pužomor
i to je jak otrov
jedan dio iz točke 6.: Zaštita disanja plinska maska s filterom oznake A.
 
ne smije u direkatn kontak sa kožom, ako se zaprašite, robu treba odmah prati, za vrijeme korištenja je potrebno imati zaštitnu opremu: rukavice, odijelo i masku
 
-ne dozvoliti da tvar dospije u kanalizaciju, vodene tokove i tlo.
 
 
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 07:51
niti se smije ambalaža baciti u smeće:

Nacin postupanja s otpadom: ne smije se zbrinjavati zajedno s komunalnim otpadom. Ne smije

dospjeti u kanalizaciju, spaliti u zatvorenom sustavu.

autosjedalica glavu čuva
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 18:31
Što se tiče onog sredstva koje sam kupila protiv puževa,evo da javim da djeluje.Nešto ih nema više.
Na vrh
jelenko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 21:57
bok, nada se da bude ovo neko videl, jer sredstvo stvarno djeluje. spasila me teta iz njemacke, koja mi je objasnila da se radi o španjolskim puzevima golacima, koji su se po europi rasirili uvoznim biljem, voćkama i povrcem. uglavnom prirodnog neprijatelja nemaju, osim kad su skroz mladi, kad ih mazene jež.
dobila sam od nje sredstvo, od kojeg izgube apetit i umru pod zemljom. sredstvo je ekolosko i nije stetno za ljude i kucne ljubimce.
sredstvo se zove Ferramol Schneckenkorn od neudorffa, prilazem linkove pa provjerite. djeluje, ako imate koga vani nek vam nabavi, ili probajte nabaviti preko neta.
 
 
Na vrh
jelenko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 22:22
http://www.nobanis.org/files/factsheets/Arion_lusitanicus.pdf
još jedan link sa informacijama o napasnicima
Dobro upoznaj neprijatelja, da bi njime ovladao
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 19:30
nešto slično sam i ja nabavio.prodavačica kaže da je otrov.meni svejedno.glavno da sam ih se riješio,uglavnom.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 10:28
Evo još jedne koja vodi rat protiv puževa Angry smile51

Ove puževe golače imam po cijelom dvorištu kad padne kiša i ne moram vam govoriti da mi jedu skoro pa sve Angry, osim, vidiš interesantno, one biljke čiju sam sliku postavila na temu identifikacija bilja, koja se raširila.




Već sam potrošila kile i kile soli ali oni su upooorniii Angry

Vidim da ovdje ima puno dobrih savjeta pa ću probati mada će se sad oni već povući ili smrznuti jer dolazi zima ali na proljeće krećem u ozbiljnu bitku sa njima smile108
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 16:23
Imaš i tu neke savjete za borbu protiv gamadi.Thumbs%20Up
<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=185&PN=1
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 13:35

E, sad mi nešto palo napamet!

Prošle godine sam na netu pročitala da je prolijevanje talogom od kave oko vrta super za tjeranje puževa.

Zamolila sam dečka koji  čisti aparat za kavu u firmi da mi sprema ostatke taloga kave iz automata.

Cijelo sam ga proljeće bacala oko vrta.

Tek sada sam skužila – ja nisam ove godine imala puževa!!!!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 20:40

Evo recepta koji sam dobila od kuće koja se bavi uzgojem i prodajom hosta,možda nekom zatreba:
-zdrobiti 2 glave češnjaka srednje veličine
-staviti zdrobljeni češnjak u 1 litru kipuće vode i kuhati 2-3 minute
-pustiti da se sve zajedno ohladi
-procijediti kroz gustu gazu

tako smo dobili koncentriranu otopinu češnjaka,koja se može čuvati duže vrijeme.

-2 čajne žličice tog koncentrata pomiješati sa 10 litara vode,i tom otopinom zalijevati hoste po suhim listovima(na kantu staviti finu ružu)u vrijeme kad nema sunca,svakih 7-14 dana.
Otopina djeluje i tako da pojačava turgor lista,ubrzava metabolizam,a posljedica je jače razvijen korijen,i veći i brojniji listovi.
Zalijevati se može čim hoste izvire iz zemlje.

Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2010 u 13:45
prijavljujem uspijeh ovog recepta:
-10-20 puževa skupiti i potopiti u vodu (poklopiti da ne mogu izaći) , za par dana sa tim podliti oko biljke koju štitiš i uz rub gredice
ujutro sam vidjela sluz koja ide do mjesta polijevanja i natrag, paprike nisu više jeli

u orginalnom receptu (biodinamička poljoprivreda) stoji da se puževi skupu pred pun mjesec i da u vodi stoje do slijedećeg punog mjeseca
meni se nije toliko čekalo

poanta je da se ubije mali broj puževa, da se otjera veći broj
ubijanje otrovima ne bira, ubija ih sve i tako se remeti ravnoteža sa njihovim predatorima
kad ih se samo otjera,, broj predatora će se povećavati i doći ćemo da stanja ravnoteže
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 21:04
Surfajuci netom skupila sam popis biljaka koje puzevi ne vole. Inace obozavaju hoste al to svi znate al zanimljivo je da mogu "namirisati" biljke koje vole na udaljenosti 200m. Grrrr..

evo ovo ne vole:

-Vrkuta (Achemilla mallis)
- Koraljna zvoncica ( Heuchera)
-Mljecika ( Euphorbia)
- Srdasce ( Dicentra spectabilis)
- Stolisnik ( Achillea)
- Ostrugica ( Centranthus ruber)
- Bozur ( Paeonia lactiflora)
- Zlatnica ( Solidago)

Evo stavila sam oba naziva da je lakse traziti jer nemam slika.
Dodajem i cleome - paukov cvijet  jer mi je to isprobano. Ostale biljke tek moram nabaviti al priznajem jedini bozur koji imam nisu ni taknuli.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 22:23
Ovo s talogom od kave i potapanjem puževa mi je interesantno. Probat ću kad za to dođe vrijeme.
Inače, čitala sam da puževi ne vole ni dragoljub kojeg imam svake godine po cijelom povrtnjaku. Istina, ne jedu ga, ali se lijepo sakriju ispod te biljke i čekaju priliku za napad na druge biljke.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.