Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pozdrav iz Beograda i kratko putovanje po Srbiji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pozdrav iz Beograda i kratko putovanje po Srbiji

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 15:51
Hvala ti na predivnoj setnji!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 22:33
Eh bas sam uzivala u ovim slikama....citajuci sve ovo sto si napisala i gledajuci slike,bas se u covjeku probudi zelja da posjeti ovo mjesto....ili neko slicno njemu ALi gdje ima ova kucica pored koji zubori rijeka ...i gdje se prave palacinci Big%20smileWink....A sto se tice stihova od Desanke....ah...uvijek mi nadju bolnu tacku....volim citati sve od nje,ali....ali nekad je bolje i ne....vratim se u proslost....a treba se okrenuti buducnosti Wink jer ima negdje ljubavi i tamo daleko WinkTongue....

Draga moja,Hvala ti na prelijepim slikama...istaknut' cu onu gdje ima leptirWink...nadam se da si se lijepo odmorila u ovom prelijepom mjestu pa se cujemo! Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 23:37



ex rijeka53
mojblog
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 13:19

Boravak u ovakvom zelenilu je stvarno odmor i za telo i za oko i za dusu Wink! Covek zaboravi na sve, nema zurbe, sve se odvija u nekoj opustenoj atmosferi, natenane pije jutarnja kafa, seta, posmatraju se oblaci, osluskuje zubor vode i cvrkut ptica...kao da vreme za tren stane...

Evo jos nekoliko detalja koji su mi privukli paznju, inace volim kad vidim ove stare kuce, vratim se i ja u neku njihovu proslost, zamisljam to vreme, te ljude, taj nacin zivljenja... i ponekad malo zalim sto nisam i sama u tom vremenu...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Banja ima mnogo basti i kafica ali moj omiljeni je ova kafeterija-galerija koja ima stalnu prodajnu izlozbu
 
a ovako nesto mi bas pase za odmor LOL
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 17:38
Mimar nemam riječi.
Predivno si nam pokazala i rječju i slikom taj prelijepi kraj.
Kao da sam vidjela u kočiji negdje moju baku i dedu (jer se naravno ljeti išlo u Banju...) pred nekih100 i više godina....,prije  svih ratova na ovim prostorima...
 
Prođe život a da čovjek ni ne zna što je sve mogao lijepog vidjeti...
Hvala ti na ovoj "filmskoj" priči. Imaš oko  ali i veliki dar za ispripovijedati....ClapClapClap
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 22:27
Baka uvijek nadje prave rijeci za sve Tongue Clap Clap...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 12:05
 

VRŠAC

U vinogradarevoj ruci
Pruženoj iz oblaka
Zlatan grozd

U jednom zrnu kula od kukuruza
U drugom čaroban breg
U trećem ravnica majka

U ostalim zrnima
Ulice zaspale u podne
I poslednje neukroćene gajde
Veće nego Gradska kuća

I neki visokoučeni zvonici
I pšenicni dvori i škole tišine
I radionice ljudi-pčela

Vinogradareva ruka pomaže
Grozdu da zri
I brani ga od zlatokradica


Vasko Popa

Jesen... topla, zlatna, plodna... mirise na zrelo grozdje i slatko voce...
Jedan od nacina da je dozivite na pravi nacin je uci u  vinograd, puniti korpe krupnim grozdovima i u ustima osetiti slast koju im je darivalo sunce.
  
Na jugoistocnom rubu Panonske nizije, na 83km od Beograda i 14km od Rumunije, u podnozju Vrsackih planina sa kojih se spusta dah vinograda, ugnjezdio se jedan od najstarijih banatskih gradova, Vrsac.
 
Krenete li u trecoj nedelji septembra put ovog grada ceka vas slavlje kojim Vrscani i gosti vise od pola veka, slave bogatu i uspesnu berbu.
 
 
 
 
najsladji deo svecane povorke, sladji od svakog grozdja
 
 
Jos od 1425. godine oblast je bila poznata po svojim vinima koja su bila medju najtrazenijima na ugarskom dvoru.
Po prijatnom suncanom danu, krecemo u obilazak grada Smile
Gradska kuca, XVIII v.
 
 
Vladicin dvor
 
 
Pravoslavna crkva sv. Oca Nikolaja sagradjena 1785. god
 
 
Katolicka crkva sv. Gerharda od Sagreda je najveca katolicka crkva u Srbiji a bila je druga po velicini u SFRJ (odmah posle katedrale u Zagrebu)
 
 
 
 
 
Rumunska pravoslavna crkva
 
Laganim usponom idemo ka vrsackom bregu na kome je simbol grada. Vrsacka kula, najstariji zamak u Vojvodini, srednjevekovno utvrdjenje visoko  21m sa zidovima debljine 2.5m strazari budno iznad grada
 
 
Na putu kratak odmor kod kapele sv. Krsta, najstarije katolicke bogomolje u Banatu
 
 jos jedna svetinja crkva sv. Teodora, od nje "puca" pogled na grad s jedne i rumunsku granicu s druge strane 
 
 
u povratku rucak u Vili Breg, odlican  kolac od grozdja i jos bolje vino Wink
 
posle rucka, ko je raspolozen moze da se osvezi u bazenu vile Wink ako mu je vino malo podiglo temperaturu LOL
 
Dan je na izmaku, pomalo opijeni od svega ostavljamo ovaj grad sa namerom da mu se ponovo vratimo i krenemo u obilazak vinograda i podruma koji cuvaju tajnu spravljanja vrsackih vina.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 14:33
Mimar, ne znam što si po profesiji ali trebala bi biti sigurno nešto što je vezano za novinarstvo ili turizam. Kako si nam to sve lijepo ispričala i pokazala, s početkom i krajem...... ja sam uživala u šetnji gradom i u divnoj vršačkoj prirodi.... bravo, bravo...Clap
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 14:55
Mimar predivno. I opet hvala na ovom predivnom putovanju!Big%20smile
Na vrh
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 15:37
Hvala ti,mimar!
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 18:37
nemam rijeci. samo sam jednom, u neko bas ruzno doba, bila par dana u Beogradu - i bilo mi je prekrasno. do sada nisam imala priliku ponovno otici, i ti si me sad vratila u te lijepe dane... hvala
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 22:06
Uzivala sam zajedno s tobom u mirisima ovog grozdja i u dobrom vinu Tongue.. lijepo je vidjeti te opet na Forumu...a uvijek nas obradujes s prelijepim slikama i reportazama TongueWink...

smile79
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 21:55
Hvala vama sto putujete kud i ja .
Baka, divim se Vasoj energiji!
Korijenko, bilo bi dobro kad bi svaki covek radio samo ono sto mu lezi i sto voli. Da je tako, ne bih ostala na jednom mestu duze od par dana ustvari, bila bih prava skitnica . Nazalost putovanja i pisanje su moji hobiji a inace radim u Sektoru za informaticke sisteme na Zeleznici. Mozda sam promasila profesiju (po oceni mnogih) ali neke stvari covek spozna sa zakasnjenjem.Ja cesto kazem da je moje jedino i pravo zanimanje MAJKA i u tome uvek uzivam.
Montokuc, cekam jos neku tvoju reportazu. Tvoje fotografije sa putovanja sam pokupila i cesto ih pregledavam.
Hamara, kad pozelis ponovo videti Beograd,samo javi, tu sam!
Dzombice moja draga, uvek sve primetis i tako si me obradovala ono vece. Nadam se da ti se dopao leptir kojeg sam ti poslala u Galeriji    .
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 22:33
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:


Dzombice moja draga, uvek sve primetis i tako si me obradovala ono vece. Nadam se da ti se dopao leptir kojeg sam ti poslala u Galeriji    .



Dopao...treba mi neka druga rijec s kojom bi ti mogla opisati koliko mi se je dopao i kako mi je uljepsao sedmicu...hvala ti ljepoto na prelijepom poklonu EmbarrassedEmbarrassed... cujemo se Wink!

smile78
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
v e s n a View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje v e s n a Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 17:19
 Draga Mimar, napuni mi i srce i dušu, i oko.Nauživah se ,draga. Hvala Ti .smile149
melody - dubrovnik
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2009 u 21:33
O Mimar, tvoje slike podsjetile su me na puno kultnih filmova a pogotovu na film Z.Šotre " Ivkovu slavu",kojeg obožavam gledati svaki put iznova. Na tvojim slikama kao da je vrijeme stalo...PrelijepoClap.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 10:13
Jedan veliki pozdrav iz Beograda
U subotu sam bila na Izlozbi cveca i malo se prosetala Bg,i zakljucila da je ove godine vise cvjetniji i ljepsi

Zao mi sto nisam vise slika napravila.

evo me budim se uz kavicu i jedva cekam da krenem na Izlozbu,samo da predjem ulicu i tamo sam

zardijere sam morala slikati


festuca glauca i macuhice bas su fina kombinacija,mogla bi tako i ja srediti moj vrt.

pogled ka 'Moskvi'







saljem vam










i lagano povratak,idemo prema stanici


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 23:08
Predugo sam u mestu, postajem nervozna,nedostaju mi putovanja. Pre neki dan krenuh do obliznjeg grada Smedereva. Put kratak, za probu, dok se potpuno ne oporavim ...


Posle kafe na prostranom gradskom trgu,




 obilazim sa sinom, koji je krenuo u svojstvu vozaca, fotografa i pratioca (retka prilika ali je sada primoran LOL) ocuvane ostatke tvrdjave na Dunavu, koju u narodu zovu jos i gradom proklete Jerine, zene despota Djurdja. Jedina zena vladar, nepopularna u narodu zbog svoje surovosti koja se ogledala u primoravanju trudnica da nose kamen,nasilnog uzimanja naocitih mladica da joj budu ljubavnici, ubiranja poreza u obliku kravljih jezika (njenog omiljenog jela), izgradila je 5 srednjovekovnih gradova.



Na uscu reke Jezave u Dunav, po nalogu despota Djurdja Brankovica, 1428. godine pocinje izgradnja tvrdjave, koja spada u red najvecih evropskih ravnicarskih utvrdjenja. Tvrdjava ima 25 kula od kojih je najaca Donzon


tvrdjavu cine Mali grad (dvor) i Veliki grad.
U Malom gradu, prema Dunavu, nalazila se sala za prijeme Magna sala audente sa tri gotske bifore, u kojoj se odvijao zivot srednjevekovnog dvora.




 U velikom gradu nalazi se 19 kula cija je visina preko 20m

sa bedema, koji su simbol pozrtvovanja neimara, graditeljskog umeca i umetnicke lepote, pruza se pogled na Dunav




Turci su 1480.godine dozidali oko tvrdjave spoljasnji bedem sa kulama od materijala porusene Blagovestenjske crkve.


kljucevi tvrdjave su vraceni Srbiji za vreme Kneza Mihaila Obrenovica 1867.godine.


Tokom svoje duge i burne proslosti, nekoliko puta zidana i rusena, osvajana i oslobadjana, nosi trag vremena kao svoj beleg, svedoceci o istorijskoj nepredvidivosti.

Suncan dan je za nama, na povratku docekuje nas vece i oblaci koji nose kisu...


Do sledeceg vedrog neba nad nama...

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 08:58

I kako je prošao "probni let"? Jesi spremna za putovanja? Fotke su genijalne, jel da ovo shvatim kao dopunu onom pozivu?

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 09:29
Mimar kao uvijek. Otkrivaš nam nepoznate čarolije s predivnim slikama!Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.