Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Što saditi ispod borova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Što saditi ispod borova

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
lucky7hr View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucky7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Što saditi ispod borova
    Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 17:29
Imam dosta prostora ispod borova kojeg bi uredila s nekimm biljkama. obzirom da trava ne uspijeva nisam sigurna ni za ostalo bilje?
borovi su visoki i stari ali mi trebaju zbog hlada.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 17:33
Baš sam ja tražila nešto od svijeća što uspjeva u hladovini, ali mislim da ispod bora nije baš lako naći nešto što cvate. Kod mene u vikendici ispod bora doduše rastu ljubičice, pa možeš probati s tim.
Sad sam baš u jednom postu pročitala da cvjetajuće begonije vole potpunu hladovinu "u hladu velikog drveća" kaže da uspjevaju savršeno.
Na kraju krajeva kupi dvije-tri i posadi pa malo eksperimentiraj. Ja ću ove godine s njim probati ispod velikog stabla, a iza jednog zida, gdje nikad nema sunca - baš nikad.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 18:26
Rhododendron,za njih sam bas cito da im najvise pase ispod crnogoricnih biljaka.Njima treba kiselo tlo,a iglice koje padaju s bora tlo cine kiselim.Mislim da je on najbolji za takva mjesta.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 22:03
Možeš probati i s đurđicama...One se brzo razrastu i tvore zeleni tepih.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 22:13
Da,đurđice i vinca rastu ispod bora i čempresa ko lude(kod mene,pa će i kod tebe)
Na vrh
lucky7hr View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucky7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 23:34
hvala puno
sutra krećem u eksperimentiranje. nisam znalac u ovom polju pa me baš zanima
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 11:21
 ja imam iskustva sa cvjetajućim begonijama, probala sam svasta ispod tresnje i kiwija koji cine dobru hladovinu ali nista mi nije cvjetalo kao begonije, prošlo ljeto su se razrasle, ko lopte su bile i to pune cvijeta, ma super!
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 23:58
Originalno poslano od člana lucky7hr lucky7hr napisao:

hvala puno
sutra krećem u eksperimentiranje. nisam znalac u ovom polju pa me baš zanima

I ja imam sličnu situaciju, ali moji borovi nisu moji već uz samu ogradu i spadaju u gradski dio, tako da... ne mogu tek tako uzeti motorku i učini smile123
Moje iskustvo je da ispod crnogorice jako odgovara i hortenziji i ona voli kiselo tlo. Ove godine sam nabavila rodendrona i mislim da bi mogle zajedno diskutirati o budućim iskustvima... smile55
Samo naprijed!!! smile161
Na vrh
lucky7hr View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucky7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 04:45
bumo probali
hvala na savjetu
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 22:45
Čitala sam da, sa biljkama koje trebaju kiselo tlo ne možeš pogriješiti: sve vrste rododendrona, azaleje, đurđice, a hortenzije ako ih voliš u plavoj boji. Što je tlo kiselije, one su plavije.
Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 11:34

Pozdrav!

Evo da i ja malo pomognem, s obzirom da se meni glavni cvjetnjak nalazi baš ispod dva bora, gdje je suha hladovina....

Evo popisa cvijeća koje je kod mene:

Acanthus mollis, hoste, heuchere, aquilegia (pakujci), anemone, helleboruse (kukurjeke), hortenzije, fuksije, đurđice, Tricyrtis hirta (zimska orhideja), geranijumi, paprati, maćuhice, ciklame, astilbe, srdašce (bijelo i crveno), te minijaturna srdašca (crveno, rozo, a uskoro i bijelo), Epimendium (krespin), Liriope, Ophiogodon (zeleni i crni), Platycodon, Tradescantia, (planiram nabaviti još u proljeće Vinca minor)...

Jedinu stvar koju moram paziti je zaljevanje, s obzirom da mi je ispod borova dosta suha zemlja.
 
Jasenka
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 14:55
za ne vjerovati...

.tocno uz sam bor, samonikla palma...doslovno uziva....krošnja bora jako široka...a palma je sada oko metar u visinu i promjer širine oko metar.. prelijepa tamno zelena.....
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 23:39
Da sam bar ovo ranije vidjela.  
Na vrh
Baby View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baby Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 19:07
Lijepi pozdrav svim ljubiteljima cvijeća sa zagrebačke trešnjevke! Nova sam na forumu.
Imam dva bora u vrtu ispod kojih su posađene stare hortenzije,koje godinama ne rastu baš nešto, pa samo molim savijet što posaditi ispod borova?  Puno hvala unaprijed! Baby
Na vrh
Baby View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baby Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 19:46
Smile Smile Hvala puno na savjetima!!! Vrijedi eksperimentirati, probat ću. Pozdrav!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 21:22
Baby, ispod borova uspijeva cvijeće koje voli kiselu zemlju (iglice zakiseljuju tlo) i šarenu sjenu: hortenzije, hoste, rododendroni i azaleje (uz dodatak specijalnog supstrata), ukrasne jagode, iglice (geraniumi), erika, borovnica, brusnica, bršljan... Lijepo uspijevaju i kamelija i gardenija, ali su osjetljive na vrlo niske temperature pa bi ih trebalo zimi unijeti.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Baby View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baby Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 18:46
Smile Hvala i Vama Andina na savjetu! Blizu borova mi je magnolija koja raste,nije baš velika,ali se bori,a htjela bih pokušati malo sa cvijećem. Pozdrav!  
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 19:59
I meni je problem šta posaditi ispod bora. Dio ispred bora je pod stalnim suncem, zemlja je tvrda i gotovo ništa ne uspijeva.  najljepše je bilo kad smo napravili mini jezerce pomoću folije ali onda smo kupili zlatnog retrivera koji je stalno skakao u jezerce i kidao foliju pa smo na kraju jezerce zatrpali. Ove godine ni sama ne znam šta da posijem ili posadim. taj dio mi je uz stepenice prema ulaznim vratima i uvijek je najružnij. razmišljala sam da stavim saksije sa cvijećem i tako riješim problem.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 23:46
Ideja ti nije loša. Ako ipak odlučiš posaditi nešto u zemlju, možeš je razrahliti i obogatiti dodavanjem pijeska i komposta, a zatim sve dobro preštihati i poravnati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 10:48
Razmišljala sam i o rahljenju zemlje ali čim  počne padati kiša eto naše Lune (opet zlatna retriverica) pod bor i legne nasred cvijeća. Pa sve mislim da na saksije neće leći Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.