Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Neven - lat. Calendula officinalis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Neven - lat. Calendula officinalis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 18:49
Hvala draga Mari, jučer sam obavila prvo branje radi sušenja za čaj. Koncem kolovoza odabrat ću neki od zgodnih recepata naših forumašica i napraviti kremu. Prvi put u životu, jer zaista imam nevena u izobilju. Meni neven u vrtu pravi ogradu između travnjaka i povrtnjaka, baš mi se to čini zgodnim.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 10:52
ja danas napravila svoju prvu kremu od nevena :)
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 10:05
žuti neven

i naranđasti

neznam dali ima razlike u ljekovitosti između njih dva
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 10:36
I mene to zanima,mada imam narandzasti i jendu novu vrstu ne znam kakave ce boje biti cvijet.Ovaj drugi je neven punog cvijeta.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 13:23
kultivari i križanci nemaju ljekovita svojstva kao obični neven ali se mogu koristiti u izradi ljekovitih masti.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:15
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

kultivari i križanci nemaju ljekovita svojstva kao obični neven ali se mogu koristiti u izradi ljekovitih masti.

Hvala SlavuJK na toj info,pretpostavljala sam i sama da se za lijeka uzima isključivo onaj sitni divlji.Thumbs Up
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:19
I da naspomenem ko hoće da ima u rano proljeće Nevena za ubrati,treba sad u jesen sjeme posijati koje će niknuti i odma poslije snijega daje prve cvjetove.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:31
Pustolovka

u ovoj temi koliko se sjećam vidio da je neko napisao (mislim da Ivan) da je za lijek bolji kultivirani neven. Šta sad? :)

Sabur
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:32
Pustolovka

da li siješ i u saksije?
Možda neki sobni uzgoj bi mogo i preko zime uspjeti?
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:34
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

Pustolovka

u ovoj temi koliko se sjećam vidio da je neko napisao (mislim da Ivan) da je za lijek bolji kultivirani neven. Šta sad? :)

Sabur

Nisam ni mislila pod "divlji" na samonikli,nego na sortu-vrstu,one sitne sa malim cvjetovima.
I dobro si naspomenuo,trebalo bi probati neven zimus u kući u saksije posijati.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:37
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

Pustolovka

da li siješ i u saksije?
Možda neki sobni uzgoj bi mogo i preko zime uspjeti?

Posto sam ja sijala vani jedan veći krug,imala sam svakodnevnog posla oko branja,sad ovo oko saksije moze poslužiti samo kao proba-experiment.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:38
Pa mislio sam nama na proljeće to presaditi na otvoreno. Šta veliš na tu ideju?
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:42
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

Pa mislio sam nama na proljeće to presaditi na otvoreno. Šta veliš na tu ideju?

Moj prezimi na snijegu,moći će i tako iz saksije prenijeti vani.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:53
smile181 Nipošto ne sijte neven unutra, nije on biljka za unutrašnje prostore, ako ga se već sad posije van, brzo će niknuti do proljeća....ja imam male biljke koje su se izgleda same rasijale....Znalo se dogoditi i prije, gdje niknu tu i ostanu i sasvim lijepo prežive zimu....Bojim se da ako ih se posije unutra, neće preživjeti, dobit će onu sivu plijesan po sebi i uginuti, jednostavnije rečeno, nije biljka za zatvorene prostore...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:55
Hvala Monstera nisam znala vidis da experimentišem:)
Ja sam već posijala vani novu turu,čekam da nikne i prepustam ga Bogu na čuvanje preko zime.Wink
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 11:59
 Nema na čemu Pustilka... A ako ti baš i ne nikne do zime, ne diraj ga, niknut će on na proljeće,. vidjet ćeš...Nije on uopće komplicirana biljka, eto kao što sam rekla, meni je niknuo i tamo gdje nije trebao, na samom prolazu u dvorištu....najvjerojatnije se sjeme osulo na prolaz ..I to još od onog Indian Princa....LOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 12:02
Ma ptice raznose sjeme mojoj mami niklo po čitavoj basti nabrala se čaja više nego ja što sam ga sijala i patila se.Big smile
Da su pametnije pa kakvo egzotično bilje rasijati po bastama da ne naručujemo sa E-buya:)
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 12:02
 Moram priznati, taj Indian Prince me baš i nije nešto posebno oduševio, dok sam ga kupila , na slici je izgledao lijepo, a kad je procvjetao, očekivala sam veće cvjetove, a ono ništa, bili su dosta sitni......Nema ništa do onog duplog poluvisokog....Pustilka imaš ga i ti, jesi vidila kakve taj lijepe velike i pune cvjetove ima? Odsad sijem samo toga...Ostalo mi još nešto malo sjemena, pa ću ga vjerojatno posijati...Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 12:06
Da lijep je kao ukrasno cvjeće,za čajeva berem samo one sitne obične.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 13:14
 
   LOLLOL Baš si smješna ! Niti jedan neven ne mora biti samo "ukrasno cvijeće" Svi redom su ljekoviti....Ne smijem reklamirati, ali vidila sam  da jedna naša biljna apoteka, također prodaje čaj ( sušene cijele cvjetne glavice )  baš tog duplog nevena..Također sam jednom i kupila spomenuti čaj..........tako da, možeš slobodno i taj neven koristiti za čaj...


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.