Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptokarpela - Streptocarpella saxorum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptokarpela - Streptocarpella saxorum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 11:39
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Proljeće, lakše i brže dobiješ biljkicu sa grančicom, a tako se lako prima! Wink
 
A to onda na proljeće jel tako???
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 17:14
ajmo meni sad.Approve..kod mene se cijele godine sve prima, samo ljeti se sve sprži...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 08:35
Proljeće,sad se pelca da u proljeće bude već veća biljka.
Frida,znaš da se tebe sjetim svaki dan kad gledam cvijeće koje nema gdje prezimiti kod meneConfused.MM je samo nadodao(nisam ja ništa spomenula,samo sam gledala kuda ću biljke smjestiti u kuću),ne znam hoćemo li ove godine u ZadarLOL
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 08:08
Moji pelcerići se lijepo primili. Samo ih otrgnem i stavim u zemlju, ništa posebno drugo i uspijeva. Ove godine sam dobila jedan cvijetić, ali se nije još otvorio. Ne znam zašto.
Sad ću ih opet razmnožiti da vidim kako će u proljeće izgledati! Wink
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 12:56
treba ga frida malo skloniti od jakoga sunca... najbolje da bude pod necim, krovom i sl. ... ili da ne dođe jako sunce cjeli dan, nego ujutro ili popodne
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 13:25
Mene ipak danas dočekao cvijetak, uslikani je u mojem vrtu! smile146
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 08:17
 rado cu ja njega paziti i maziti Wink samo da ga se docepam ...
 sasha bas bi bilo lijepo da se vidimo u ZD u punom sastavu Thumbs%20Up ( kavica na Boriku obavezna)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 15:11
A, napokon da i ja doznam ime ove predivne biljcice. Nema lakse za razmnozavanje! Evo danas vidim da jedan taj maleni, star svega par mjeseci, baca cvjetic. Savrsena biljka!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 20:59
Ove godine sam prvi put na tržnici u Osk pronašla ovu biljčicu. Već je na balkonu, idealna je za moj balkon koji je na sjevernoj strani. Mala je a već ima poneki cvjetak.
Iznenadilo me koliko joj dugo cvijet traje. Cvjetići koji su se otvorili prije tri tjedna još uvijek izgledaju lijepo i svježe.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 23:28
Mom oduševljenju nikad kraja ovom biljkom. Cvjetala je dugoooo, sad sam joj stapke otcvale odrezala i očekujem da dalje nastavi isto cvjetati.
Javim ishod!!! Wink


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 14:04
Predivna, Andrea!
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 21:03
I dan danas je predivna! Malo manjim intenzitetom cvijeta, ali stvarno  je predivna. A i vode joj baš previše ne treba! Wink

Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 21:29
 Baš je lijepa biljčica....nadam se da ce se i moja primiti koju mi je natalija dala...već dugo stoji upiknuta u zemlju i zeleni se..ulijeva mi nadu Tongue
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 18:12
Frida, hoce sigurno. Samo ne zalijevaj previse, pusti da se osusi, pa tek onda. Za dva do tri mjeseca ces vec imati cijeli pitar, i bit ces sigurno streptocarpela fan!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 07:55
Nina u pravu si. Ja sam oduševljena ovom biljčicom, a čak je i MM koji kaže da pretjerujem s cvijećem rekao da nagodinu moram staviti dva kalića ovog slatkog cvijetaSmile
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 16:34
Ove godine imam dvije viseće žardinjere sa streptokarpelama. Već sada su pune cvjetova. Jednu sam nabavila po želji MM ..... eh što mi je teško palo.Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 22:36
E na žalost ne znam ni francuski, a s engleskim nešto prtljam, pa nisam tko zna što saznala o ovoj biljci, no dobro, nije to niti tako vaćno. Kupila sam je neki dan u punom je cvatu i nije me samo privukla zbog plavog cvijeta, već zbog vrlo bujne cvatnje na tim dugačkim stapkama. Natalija mi je odmah rekla o čemu se radi, naime kako se zove i već visi na mom balkonu.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 15:26
Triša evo kratkog opisa za tvoju novu ljubimicu.
 Streptokapela je jako zahvalna biljka što se tiče uzgoja. Porijekom je iz južne Afrike. Najbolje ju je smjestiti u viseće posude, na sjenovita mjesta gdje ima dosta svjetla ali nikako direktnog sunca. Predivni plavi cvjetovi na dugim stapkama dugo traju. Uz redovito  zalijevanje povremeno je potrebno prehraniti tekućim gnojivom. Reznice se jako lako zakorjenjuju. Štetočine je gotovo nikada ne napadaju.
Za vrijeme zimskog perioda potrebno ju je smjestiti na južni prozor kako bi dobila dovoljno svjetla i nastavila cvatnju.
Negdje sam pročitala da ne voli temperature niže od 10 stupnjeva. 
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 16:25
Istina, zimi treba uci unutra, cak i u Dalmaciji, meni su propale sve sto su bile u negrijanom plasteniku, dakle osjetljivija je od hibiskusa, pandoree i ostalih suptropskih biljaka.
 
Ja ponekad imam mali problem s njom, dobije mi smedje flekice po listovima, ne znam je li to od sunca, kombinacija sunce-voda, ili sta drugo. Tada obicno orezem i to prodje, ali tako malo odlozim cvatnju.
 
Najbolje ju je nakon godinu, dvije obnoviti, tj ili drasticno sasjeci, ili od vise reznica uzgojiti novu. Ostarjele biljke su nekako ruznije, tesko je postici da stara izgleda bujno.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 20:06
Nina meni se prošle zime dogodila ista stvar. Imala sam krasnu veliku streptokapelu i stavila je na stubište. Međutim, prošla zima je bila dosta hladna i smrzla mi se iako je bila na 3. katu gdje nije baš toliko hladno kao u prizemlju. Dakle, definitivno mora biti u grijanom prostoru.
 
Moje nisu imale nikada te smeđe fleke, vjerojatno zbog toga što su na lođi na sjevernoj strani gdje dobiju sasvim malo jutarnjeg sunca i nakon toga cijeli dan hladovina.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.