Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ahimenes - Achimenes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ahimenes - Achimenes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 25>
Korisnik
Poruka
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 07:57
evo radi...

uživajte
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 08:11
Hvala vam što ste stavile ovaj link pa makar tako možemo uživati u ovom prekrasnom  cvijeću......smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 09:55
rain, hvala za link, zaista je užitak gledati tako divne primjerke, a imam puno favorita.moji ljubičasti (jedini) su niknuli...
 
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 16:26
smile103AHIMENESI...i ja bi to,i ja bi to...lavander eruption,old wine,blue eruption,blue diamond....vau oči su mi skoro isparile kako su lijepi.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 19:26
Nisam ih našla na sajmu cvijeća u Pordenone, zapravo nisam imala vremena  potražiti  ih...Unhappy
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 20:31
rain primjerci na linku su fenomenalni, ali gdje se to uopće može kupiti? oči su mi ispale od traženja po netu...ali ili ih ima u SAD-u i Engleskoj pa oni ne isporučuju izvan granica ili nađem one koje imam Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 00:43
Imaju Englezi,hvale se da imaju najveći izbor Achimenesa u Evropi,isporučuju u EU.3-5 lijepih gomolja košta 3-6 funti,kako koji.

pogledajte
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 21:49
o da..lijepi izbor Clap samo mi nismo u granicama EU
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 22:25
Možda imaš nekog u Sloveniji,naručiš na njegovu adresu,pa onda šveraš.
A ove fantazije od Salibe nisam nigdje našla,tu i tamo neki njegov stariji kultivar.Valjda prodaje samo u svojoj vrtlariji,kolekcionarima,po paprenim cijenama.
Primijetila sam da se ti hibridi i dosta oskudno razmnožavaju-lani sam od jednog gomolja bijelog,dobila samo 2 gomolja.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 22:26
Pčelice,hvala kaj mi rihtaš linkove,ne ide mi to.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 22:47
a jedino ta opcija dolazi u obzir Wink
nego...usjela si naki salibin primjerak nabaviti? kako? gdje? oni njegovi su mjak Big%20smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 23:11
Nisam,bila sam nabavila samo one ljuskice od kojih se sastoji gomolj,masno platila,ali niš nije niklo.Tak da mi je Saliba bil neuspješan.Ali zato Dibleys ima i više nego kaj mi treba,gomolji su prvoklasni.
Al,nikad se ne zna,možda i Saliba naleti negde jedamput.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 23:52
Ukazal se Saliba,al skuuupooo!
www.chilternseeds.co.uk/list.php?type=alphabet&value=A&page=5
Izgleda da sam pretupa za stavit link,bum vježbala.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 09:25
 Shocked ...o,  ljudi  moji,  ljepote  na  Saliba's   fotkama.....





Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 20:29
evo sad radi :) idem virnuti kaj sve ima saliba

http://www.chilternseeds.co.uk/list.php?type=alphabet&value=A&page=5
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 22:29
MiraK. nisi ih ni mogla vidjeti jer ih nisu imali, provjereno

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 22:31
nije baš neka raskoš, ovaj kaj mi se sviđa košta samo sedam funti.
Meni su ljepši oni škotskiSmile
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 23:41
Gledam i divim se ovim lijepim biljkama. U Pordenonu nije ih bilo, pretražila sam sve štandove sa lukovicama, čak i štand od RAZIELa .koji na stranici ima, ali tamo nije bilo...U Plodinama sam kupila jedan paket Flamingo crvenog.Danas sam otvorila s namjerom da ih konačno posadim. Malo su mi čudni gomoljići pa ne znam kako da ih posadim, odnosno kako je najbolje obzirom da se ne može vidijeti kako se sadi, jer je sve isto. Triša mi je rekla da mogu staviti horizontalno u zemlju..Obzirom da sam laik vi majstorice Rain i Konte kako je najbolje posaditi...
Evo i slike
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 00:25
Stavi ih horizontalno,pokrij sa oko 1cm zemlje.Inače,stabljika ide iz šiljatog kraja gomolja.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 00:33
Hvala ti Rain na brzom odgovoru. To ću učiniti sutra pa onda čekati...Vjerovatno treba i namočiti gomolje prije sadnje, zar ne?TongueTongue
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.