Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Izrada eteričnih ulja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Izrada eteričnih ulja

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 22:53
hvala F.D.ja i jesam prije radila i sa suncokretovim jer mi jeftinije,nego maslinovo.a znaci mogu od bilo kojeg ulja koje se koristi u ishrani.super
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 17:54
Pa, ne vidim razloga da se ne radi macerat od bilo kojeg, za kožu i organizam, zdravog ulja.
Na pr. od makadamije, badema, sezama, sjemenki marelice,kokosa pa i suncokreta....Zapravo, pođite prije od ulja, kakvo vam treba i zašto pa u njemu macerirajte gospinu travu.Pripazite samo da temperatura maceriranja bude prilagođena  toj vrsti ulja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 00:22
moze li i meni pp od kakvog se jos ulja moze raditi?
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 18:35
jel je mozda tko radio katrionovo ulje sa kojim drugim uljem umijesto maslinovog
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 23:56
Nekon nekih manjih preinaka, lonac proradio.
Dobila divni hidrolat od lavande i malo eteričnog ulja.Cijela kuća i prikuća je mirisala.
Ne mogu vjerovat da ću konačno imati bolje hidrolate od onih što kupim.A za male pare.
.

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 05:49
Super FD ! I ideja i izvedba su super za naše kućne potrebe.
 
Onih pola decilitra lavandinog ulja bilo mi je draže od svih parfema koji su prošli kroz moj kuću!
Malo sam stala s "proizvodnjom". Morat ću nastaviti.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 00:58
Ja konačno dobila svoju home-made aparaturu za destilaciju.
Od starog expres lonca, novog inox kondezatora i stare kante za hlađenje pare.Ideja moja, izvedba mog sina.Sutra je svečano isprobavanje.Najprije bušin.Nadam se da nećemo odletjeti u zrak.
Evo kako to izgleda:




Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
ljiljanaplecas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljanaplecas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 22:08
ovaj sajt je super. pozdrav
Na vrh
ljiljanaplecas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljanaplecas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 22:07
zdravo svima, i mene zanima sve oko pravljnja lavandinog ulja
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 20:25
gljivice su u USIMA (UHO)
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 07:44
gljivice u ustima kod odrasle osobe...moe pomoći to ulje kanatriona koje već iamte.... svaki dan 2xdn mučkati u ustima po 1 veliku žlicu ulja... 10 min ispljunuti....

Ako za 20 dana ne vidite pomaka pošaljite mi poruku pa ćemo smisliti nešto drugo specifično za vas....
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 21:42
treba mi jedan savjet pa ako neko zna da mi pomogne.zna li neko od vas o bolesti gljivice u usima? da li neko biljno ulje pomaze kod toga?pravila sam kantarionovo ulje i pomaze mi kod raznih upala i bolesti.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2010 u 13:07
Originalno poslano od člana slak slak napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

thuju? pa koga namjeravaš ubiti???  :)
 
Ne misliš valjda ozbiljno???Confused




Pozdrav, tek sad ponovo došla u ovaj odjeljak. Thuja j otrovno eterično ulje, jedno od najotrovnijih, neurotoksično i ne može ga se tek tako niti kupiti... ali da je dobro kod bradavica, jest:) Al pola kapi direkt na bradavicu.
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
titan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje titan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2010 u 21:59
Ne znam kako da prikačim stranicu, daj mi neke upute( sigurno znaš koji se lepak koristi)
Na vrh
kreketalo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kreketalo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 21:43
Pozdrav svima pade mi na pamet ideja za homemade kotao
Butan boca (kuhinjska) od celika je debeo materijal i izdrzava toplotu kao i pritisak a nije skupa
Jel neko moze naci zamerku ili da krenem praviti?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 22:39
dobrodošao titanSmile

pa zalijepi ovdje tu skeniranu stranicu da i mi vidimo.

ako ima što zanimljivo u Tucakovoj knjizi, prenesi nam bar dio ovdje.
možeš to učiniti i tako da na temi neke ljekovite biljke dodaš nekoliko rečenica što kaže Tucakov o njoj.Pogotovo ako kaže nešto što mi ovdje još ne znamo ili nije napisano.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
titan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje titan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 20:48
i mene to interesuje pa sam malo prelistavao udzbenike iz organske hemije.
Znas sta ti treba? Treba ti aparatura za destilaciju sa vodenom parom, pa kad ga izdestilujes onda treba da izvrsis ekstrakciju u balonu za odvajanje( da odvojis ulje od vode) Mogu ti poslati skeniranu stranicu iz knjige da vidis kako to izgleda. Potrazi knjigu od Tucakova- lekovito bilje, imas neke korisne informacije

Na vrh
slak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2010 u 22:31
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

thuju? pa koga namjeravaš ubiti???  :)
 
Ne misliš valjda ozbiljno???Confused
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 23:49
thuju? pa koga namjeravaš ubiti???  :)
Na vrh
slak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 20:54
Uglavnom sam destilirao bilje u Dalmaciji za vrijeme godišnjeg odmora i sl., te poneko kontinentalno. Nije mi to zanimanje pa rijetko uhvatim vremena da se pozabavim tom zanimljivom rekreacijom.    Evo nekih primjera i rezultata destilacija:   
 - kadulja: 20kg (herba) ~ 160g ulja  
 - smilje 20kg (herba) ~ 22g ulja
 - lavanda 12 kg (cvijet) ~ 800g ulja
 - ružmarin 20kg (grančice) ~ 170g ulja
 - komorač 30kg (herba) ~ 180g ulja
 - kamilica 15kg (cvijet) ~ 15g ulja
 - thuja 25kg (grančica) ~ 300g ulja
 - čempres 25kg (grančica) ~ 140g ulja
 
I tako dalje...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.