Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Izrada eteričnih ulja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Izrada eteričnih ulja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
@zra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Ghana
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @zra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 21:17
danas sam napravila macerin od ploda divlje ruze.
 
pogledaj te ovaj link .mislim da je zanimljiv Big%20smile
 
moja prijatelica je pravila kremicu od macerina s tim sto je stavila neke trave u maslinovo ulje pa kad je bilo gotovo u njega dodala malo voska da se zgusne.
Citala sam da vosak stvara nepropustljivi sloj na licu,a ja imam namjeru isto da napravim kremicu od mog macerina .samo Cryneznam sta da upotrijebim umjesto voska.Citala sam o nekim maslacima ali ja bi nesto sto se lako nabaljaBig%20smile
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 21:28
dobrodošla :)
Na vrh
@zra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Ghana
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @zra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 22:49
hvala na dobrodoslici  smile82
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 11:37
ma forum stalno pada u azdnje vrijeme...pa mis e briše.... oni koji se iole ozbiljnije bave prirodnom kozmetikom znaju jako dobro šta je šta i nikada neće kupiti macerat rose canine kao ulje ploda divlje ruže jer to jednostavno nije ono na šat se taj pojam odnosi u svijetu prirodne kozmetike tj pod čim se taj naziv podrazumjeva....
...onaj cijeli članak se odnosi na pravo ulje ploda divlje ruže koja ne raste u europi.....
a link je zanmljiv :)))) volim čitati sve tigrusove tekstove na magicusu :))))))

a zapravo ti se sve to lako nabavlja, oshadhi, pranarom, florihana i to je to :)  itako ih je lako kontaktirati preko interneta.. ako ima florihana pogledaj kod njih jer su najbolji! :)) ....
 
Na vrh
@zra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Ghana
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @zra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 14:25
imas neki link za kupovinu preko neta........da mogu kupiti neka ulja ????
Na vrh
@zra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Ghana
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @zra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 09:04

ma znam ja sta je macarat a sta ulje.......ali kazu da macarat od  sipka nije za odbaciti......

ipak hvala na odgovoru
smile57
Na vrh
mr.heian View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mr.heian Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 21:10
umjesto voska upotrebi glinu

Na vrh
transtar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Prosinac 2009
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje transtar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 15:52
pozdrav iz Makedonije.
slak ako mozes objasni mi "firentinsku posudu"
hvala
Na vrh
Vlasina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlasina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 01:43
Pozdrav svima!
Zainteresovan sam za priozvodnju etarskih ulja u kućnim uslovima. Imao sam priliku na Hvaru u mestu Svirče,4km od Jelse ka Starom gradu da vidim veliku "pecarnu" za proizvodnju etarskog ulja iz lavande ali to je ogromna aparatura za industrijsku proizvodnju.Pregledao sam sve što je napisano na ovim stanicama.Slak aparatura je odlična za kućnu upotrebu,podseća me na "parni sokovnik" u većim dimenzijama.Pošto sam mašinski inženjer sa malim modifikacijama mislim da ću napraviti dobru aparaturu za destilaciju etarskih ulja a pokušaću i da razradim crteže za vakuum destilacioni aparat za kućnu upotrebu.

Tanstar "firetrinska posuda" koju koristi Slak je menzura i služi da se u nju sakupi etarsko ulje.Inače za ozbiljnije aparature koriste se florentinske boce za "hvatanje" etarskog ulja pri destilaciji i postoje dva tipa tih boca: za etarska ulja koja su lakša od vode i za etarska ulja teža od vode.Razlika je u načinu dovođenja destilata u bocu i mesta otvora za istakanja (točenja) etarskog ulja iz boce u posude za čuvanje.
Na vrh
slak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 02:11
Originalno poslano od člana transtar transtar napisao:

pozdrav iz Makedonije.
slak ako mozes objasni mi "firentinsku posudu"
hvala
 
Evo objašnjenja u obliku skice:
 
      
 
 
                                                                
 
                                                                                     
 
 
Na vrh
Vlasina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlasina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 14:18
Slak pozdravljam te.Odlična skica ona više kaže nego brdo reči.Interesuje me od kojih biljaka si dobijao eterična ulja u aparaturi koju si prikazao na slici (od 70lit) i koja se količina ulja dobija destilacijom.Hvala!
Na vrh
slak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 20:54
Uglavnom sam destilirao bilje u Dalmaciji za vrijeme godišnjeg odmora i sl., te poneko kontinentalno. Nije mi to zanimanje pa rijetko uhvatim vremena da se pozabavim tom zanimljivom rekreacijom.    Evo nekih primjera i rezultata destilacija:   
 - kadulja: 20kg (herba) ~ 160g ulja  
 - smilje 20kg (herba) ~ 22g ulja
 - lavanda 12 kg (cvijet) ~ 800g ulja
 - ružmarin 20kg (grančice) ~ 170g ulja
 - komorač 30kg (herba) ~ 180g ulja
 - kamilica 15kg (cvijet) ~ 15g ulja
 - thuja 25kg (grančica) ~ 300g ulja
 - čempres 25kg (grančica) ~ 140g ulja
 
I tako dalje...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 23:49
thuju? pa koga namjeravaš ubiti???  :)
Na vrh
slak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2010 u 22:31
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

thuju? pa koga namjeravaš ubiti???  :)
 
Ne misliš valjda ozbiljno???Confused
Na vrh
titan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje titan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 20:48
i mene to interesuje pa sam malo prelistavao udzbenike iz organske hemije.
Znas sta ti treba? Treba ti aparatura za destilaciju sa vodenom parom, pa kad ga izdestilujes onda treba da izvrsis ekstrakciju u balonu za odvajanje( da odvojis ulje od vode) Mogu ti poslati skeniranu stranicu iz knjige da vidis kako to izgleda. Potrazi knjigu od Tucakova- lekovito bilje, imas neke korisne informacije

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 22:39
dobrodošao titanSmile

pa zalijepi ovdje tu skeniranu stranicu da i mi vidimo.

ako ima što zanimljivo u Tucakovoj knjizi, prenesi nam bar dio ovdje.
možeš to učiniti i tako da na temi neke ljekovite biljke dodaš nekoliko rečenica što kaže Tucakov o njoj.Pogotovo ako kaže nešto što mi ovdje još ne znamo ili nije napisano.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
kreketalo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kreketalo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 21:43
Pozdrav svima pade mi na pamet ideja za homemade kotao
Butan boca (kuhinjska) od celika je debeo materijal i izdrzava toplotu kao i pritisak a nije skupa
Jel neko moze naci zamerku ili da krenem praviti?
Na vrh
titan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje titan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2010 u 21:59
Ne znam kako da prikačim stranicu, daj mi neke upute( sigurno znaš koji se lepak koristi)
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2010 u 13:07
Originalno poslano od člana slak slak napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

thuju? pa koga namjeravaš ubiti???  :)
 
Ne misliš valjda ozbiljno???Confused




Pozdrav, tek sad ponovo došla u ovaj odjeljak. Thuja j otrovno eterično ulje, jedno od najotrovnijih, neurotoksično i ne može ga se tek tako niti kupiti... ali da je dobro kod bradavica, jest:) Al pola kapi direkt na bradavicu.
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 21:42
treba mi jedan savjet pa ako neko zna da mi pomogne.zna li neko od vas o bolesti gljivice u usima? da li neko biljno ulje pomaze kod toga?pravila sam kantarionovo ulje i pomaze mi kod raznih upala i bolesti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.