Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Izrada eteričnih ulja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Izrada eteričnih ulja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 07:44
gljivice u ustima kod odrasle osobe...moe pomoći to ulje kanatriona koje već iamte.... svaki dan 2xdn mučkati u ustima po 1 veliku žlicu ulja... 10 min ispljunuti....

Ako za 20 dana ne vidite pomaka pošaljite mi poruku pa ćemo smisliti nešto drugo specifično za vas....
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 20:25
gljivice su u USIMA (UHO)
Na vrh
ljiljanaplecas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljanaplecas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 22:07
zdravo svima, i mene zanima sve oko pravljnja lavandinog ulja
Na vrh
ljiljanaplecas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljanaplecas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 22:08
ovaj sajt je super. pozdrav
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 00:58
Ja konačno dobila svoju home-made aparaturu za destilaciju.
Od starog expres lonca, novog inox kondezatora i stare kante za hlađenje pare.Ideja moja, izvedba mog sina.Sutra je svečano isprobavanje.Najprije bušin.Nadam se da nećemo odletjeti u zrak.
Evo kako to izgleda:




Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 05:49
Super FD ! I ideja i izvedba su super za naše kućne potrebe.
 
Onih pola decilitra lavandinog ulja bilo mi je draže od svih parfema koji su prošli kroz moj kuću!
Malo sam stala s "proizvodnjom". Morat ću nastaviti.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 23:56
Nekon nekih manjih preinaka, lonac proradio.
Dobila divni hidrolat od lavande i malo eteričnog ulja.Cijela kuća i prikuća je mirisala.
Ne mogu vjerovat da ću konačno imati bolje hidrolate od onih što kupim.A za male pare.
.

Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 18:35
jel je mozda tko radio katrionovo ulje sa kojim drugim uljem umijesto maslinovog
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 00:22
moze li i meni pp od kakvog se jos ulja moze raditi?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 17:54
Pa, ne vidim razloga da se ne radi macerat od bilo kojeg, za kožu i organizam, zdravog ulja.
Na pr. od makadamije, badema, sezama, sjemenki marelice,kokosa pa i suncokreta....Zapravo, pođite prije od ulja, kakvo vam treba i zašto pa u njemu macerirajte gospinu travu.Pripazite samo da temperatura maceriranja bude prilagođena  toj vrsti ulja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 22:53
hvala F.D.ja i jesam prije radila i sa suncokretovim jer mi jeftinije,nego maslinovo.a znaci mogu od bilo kojeg ulja koje se koristi u ishrani.super
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 23:45
Ja bih ipak gledala porijeklo i nacin dobivanja tog ulja.Ono bi moralo biti hladno prešano i nerafinirano i ako je moguće iz eko uzgoja a to sve poskupljuje ulje.Ali ipak, ne trošimo na litre kantarionova ulja.

Ja ga pravim od svog maslinovog ulja, od maslina koje uzgajam uglavnom ekološki i koje hladno prešam, za koje posjedujem i certifikat extra djevičanskog maslinovog ulja.Takvo me nije strah stavljati na kožu i piti ga u ljekovite svrhe.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Milan.J:F: View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Milan.J:F: Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 11:54
Koga zanima proizvodnja eteričnih ulja i biljnih ekstrakata neka izvoli pitati...
Rado ću odgovoriti na sv apitanja vezana za tehnologiju, pogotovo ako to nekog zanima sa profesionalnog aaspekta.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 13:30
Ovo je poboljšana verzija moga home-made destilatora za dobivanje eteričnih ulja i hidrolata.Moj sin je napravio preinake na kondezatoru i sada hidrolat nesmetano putuje.
Količina et. ulja je zanemariva jer je količina bilja koja stane u lonac mala.Ali hidrolati su vrhunski zato jer destilaciju ne razvlačim unedogled nego od 1 kg bilja izdestiliram manje od 1l  hidrolata (optimalno je 1kg/1l ).
Veliki proizvođači razvuku destilaciju beskonačno dok ne izvuku i posljednju kap et. ulja ali zato hidrolat bude blaga vodica.


Na vrh
histrion View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje histrion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 08:53
Nov sam na forumu ... pa za prvi post samo pozdrav i jedna slika


[/quote]

Moj destilator.

Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 09:32
smile227 ovo izgleda predobro... kao da je dio inventara nekog čarobnjaka! smile201
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
histrion View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje histrion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 09:49
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

... ovo izgleda predobro...

Hvala, hvala.

Dosadilo mi je da mi pod imenom eterično ulje prodaju sintetiku i neke čudne mješavine ... pa sam odlučio za sebe (i prijatelje) proizvoditi svoje ulje.

Ove godine planiram uzgojiti i destilirati lavandu, ružmarin, kadulju, timijan i bejturan.

Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 10:17
Dobro nam došao histrion, želim ti puno uspjeha u uzgoju i preradi te se nadam da ćeš se družiti s nama i izvještavati nas o napretku! smile73
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
histrion View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje histrion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 17:37
Pročitao sam sve što je u ovoj temi napisano ... 

S većim se dijelom slažem ... ali ima nekoliko postova koji su ili laž ili glupost ili nepotrebno kompliciranje.

Ako još ima zainteresiranih za destilaciju kod kuće (u improviziranim destilatorima) biti će mi zadovoljstvo podijeliti iskustvo.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 23:18
Pa podijeli.Uvijek ima zainteresiranih..Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.