Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 46>
Korisnik
Poruka
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Surfinija - Surfinia
    Objavljeno: 28 Ožujak 2007 u 13:21
kako da si pomognem, tj. kako da im pomognem.
 

jer budu mi predivne i tijekom 7 i 8 mjeseca mi postepeno list bljijedi i žuti. i smanjiva se cvijetanje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Snaša View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Snaša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2007 u 14:12
Kod mojih sam nalazila bube (vjerojatno uši). Ništa mi nije pomoglo.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2007 u 15:31
otici u poljoprivrednu ljekarnu tražiti nešto protiv ušiju i to najmanje dva ili pak tri sredstva protiv ušiju. i svaki 7 dana ošpricati sa razlićitim sredstvom jedno 3 tjedna. jedr se vrlo brzo prilagođavaju pesticidima i ukoliko ubijemo životinje osatju jajašca koja se izlegu pa zato treba ponoviti svaki tjedan špricanje.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2007 u 15:33
a odgovor zašto bljijede je najvjerovatniji nedosatatk hrane.
surfinija obožava prihranjivanje tako da ju možete prihranjivati i dva puta tjedno ukoliko je biljke velika. pa čak i svaki dan s nešto manjom koncentracijom gnojiva u vodi.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 12:53

Surfinije vole prihranu i ja preporučam kristalon.

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2007 u 09:29


Fotografije naših surfinija možete vidjeti ovdje:


http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1195&PN=1
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2007 u 15:02
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 07:18
E kada smo već kod toga da ispričam šta mi se desilo prošle godine. Pošto mi je kuća uvučena u dvorište 10-tak metara ispred kuće imam baštu sa cvećem. Prošle godine tata stavlja neku lozu što se ne prska da se ožili. Iskopao on rupu stavlja reznice, zaliva, stavlja pesak da se ne uvati pokorica. Stavio oko 30 reznica, a ja sadio lukovicu ljiljana i uzmem dve grančice od loze da obilježim gde sam posadio lukovicu. Ubodem u zemlju grančice sa jedne i druge strane lukovice da neko ne zgazi na nju. U toku leta od svih onih silnih grančica loze primile se samo tri, a one oko ljiljana obadve isterale listove... Kome hoće biljčice, baš hoće...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2007 u 15:05

očito je da na ovom forumu ima članova kojima bi biljčice i u kamenu cvijetale, a što se tiče surfinije kad raste kod mene kod tebe će Voki biti grm; al'  probaj million bells imati pa javi

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2007 u 14:47
samo ne zaboravi sa prihranom da ne požute i ostanu bez cvijeta.Wink
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2007 u 18:00
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

samo ne zaboravi sa prihranom da ne požute i ostanu bez cvijeta.Wink


Kupila sam specijalno tekuće gnojivo za sulfrinije...nekako mi izgledaju gusto za sada pa im neću ništa reckati vrhove... Jedino me strah kada počnu ove naše opake DeadDead vručine....morat ću ih spuštati u hlad...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 19:46
Evo moje sulfrinije koje su izgleda naumile preživjeti ovu zimu...smile39
Nisam do sada imala slučaj da mi je sulfrinija prešla u drugu godinu..

Izgleda svježe i kao da će vrlo brzo propupati...
Ima li tko takvih iskustava????




 

 

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 20:04
izvadi je iz posude. odrezi s nozem dno s korijenjem recimo debljine dva prsta. Stavi nove i mlade zemlje i ostavi. naravno drrzati u toplom. da se ne smrzne. ne znam kako je u dalmaciji.
 
No s ovime mozes malo i pricekati da jos zatopli jer postoji mogucnost da zahladi!!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 20:13
Admin skužila sam - otprilike je isto i za pelargonije.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 20:16
SVe ovisi od posude koliko je velika.
otprilike 1/4 ili 1/3 se stavi nove zemlje.
 
cvijetu nece nista biti, malo ce se pomljditi i korijenje i imati ce mjesta za stvarnje novoga. i novi izvor hrane!!!
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2008 u 20:43
Napravit ću tako kad poslušam još gogicu sa meteorološkim savjetima..
Baš bi bilo super da mi procvjaju...smile71 a kad se sjetim da sam ih kupila u sv.filip jakovu i to za samo 25 kuna...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 10:28
http://img441.imageshack.us/my.php?image=dsc00606xa2.jpg
Ove surfinije sam kupila u mbm i nisam baš bila zadovoljna!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 11:05
Surfinija%20-%20SurfiniaSurfinijaje jednogodišnji cvijet za balkone i viseće posude. To je cvijet koji je napravljen u Japanu 1992 g. I otada se vrlo brzo proširio na sve krajeve svijeta, pa tako i u naš dom. Surfinija voli sunce, ali voli i vodu što dosta stvara problema nemarnim vrtlarima jer je potrebno dosta brige i truda oko nje.

 

Sadnjom na sunčano mjesto treba redovito polijevanje gotovo svakog dana tijekom ljeta, i vrlo voli prihranjivanje. Nakon sadnje u posude koji tjedan sačekate da se biljka malo prilagodi i razvije a nakon toga jednom tjedno a kasnije i dva puta tjednom. Surfinija je biljka koja treba dosta hranjiva za rast i obilan cvat.

 

surfin.jpg

Ako imate mogućnost probajte nabaviti gnojivo sa povećanim udijom željeza u njemu ili ako je moguće čisto željezo pa ga s njim prehranjujte jednom tjedno a jednom u tjednu sa običnim supstratom. Ako vam je biljka blijeda i lišče nema lijepu zelenu boju i počinje žutiti to je očigledan znak da joj fali hranjiva pa stoga ne čekajte nego je nahranite :).

 

Već smo rekli da surfinija voli vodu ali pripazite da ne bude skroz u vodi njeno korijenje jer će to izazvati truljenje i bolesti korijenja, a također pripazite da ju ne polijevate po velikim vrućinama jer će vam se biljka „skuhati“ i uvenuti stoga polijevati jako rano ujutro ili navečer kada nisu tolike vrućine.

 

petunija2.jpgSurfiniju sadite zemlju u bogatu obogaćena startnim gnojivom te kristalonom s mikroelementima željeza a ne u običnu zemlju iz vrta ili šume. U gotovoj svakoj trgovini koja prodaje zemlju za cviječe pronaći čete zemlju za surfiniju tako da bez panike, to nije problem.

 

U jesen kada polako zahladi i dođu mrazovi biljku izvadite iz posuda i bacite jer je jednogodišnja biljka i nemoguće ju je održati u uvjetima domače proizvodnje. Nego ponovo u proljeće na tržnicu kod vašeg prodavača po nove sadnice.

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 12:31
A kud spada vrsta "Million bells"? Dosta mi je sličan cvijet ovoj slici na desnoj strani!!! 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 12:40
Admine, tvoje preslatke slikice, a Tonijeve također nagovorile su me da probam ove godine s tim prekrasnim cvijećem. Ako stigneš pojasni na što moram paziti kad ih budem kupovala. Nemam namjeru sijati, već ću si kupiti gotove - bar ove godine.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.