Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 46>
Korisnik
Poruka
strugar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strugar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 17:46
bok,
mene zanima kako od surfinije uzeti presadnice, pelcere, za iduću godinu i gdje to čuvati preko zime, da li bi neki mini staklenik ( kućna radinost, staklo slijepiti) na balkonu bila dobra ideja ili bi to bilo prehladno....
zahvaljujem na pomoći...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 21:56
Reznice surfinije je najbolje uzeti u 8. mjesecu i zakorijeniti ih.Nakon toga bi ih bilo puno lakše sačuvati u nekoj malo toplijoj prostoriji,ili nekom manjem palsteniku ili stakleniku ali sa grijanjem naravno.
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 15:57
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Reznice surfinije je najbolje uzeti u 8. mjesecu i zakorijeniti ih.Nakon toga bi ih bilo puno lakše sačuvati u nekoj malo toplijoj prostoriji,ili nekom manjem palsteniku ili stakleniku ali sa grijanjem naravno.


Kako se uzimaju reznice????? Meni je receno da se one uopste ne mogu sacuvati za iducu god!!!!
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 07:57
Kako se moje tokom ljeta izdužuju, cvjetovi ostaju pri vrhu; otkinem par grančica, skinem vrh i zapiknem u vazu.
Dok je još toplo držim je vani, zalijevam i malo dohranim, a na zimu je spremim u stubište.
Ne bude mi tako bujna kao kupljena, ali ja sam zadovoljna.
Setno smile127
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 12:58
Originalno poslano od člana BlackSwan BlackSwan napisao:

Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Reznice surfinije je najbolje uzeti u 8. mjesecu i zakorijeniti ih.Nakon toga bi ih bilo puno lakše sačuvati u nekoj malo toplijoj prostoriji,ili nekom manjem palsteniku ili stakleniku ali sa grijanjem naravno.


Kako se uzimaju reznice????? Meni je receno da se one uopste ne mogu sacuvati za iducu god!!!!


Naravno da se može sačuvat, pitanje je samo koji su rezultati čuvanja i isplati li se to uopće.....

Inače, Surfinia je nešto osjetljivija na lošije uvijete ( niža temperatura+ manje svijetlosti= boleštine) od pelargonija.

Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 13:23
[/URL]

[/URL]


sve je skenirano iz knjige o njezi petunija i surfinija...
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 11:35
Originalno poslano od člana strugar strugar napisao:

bok,
mene zanima kako od surfinije uzeti presadnice, pelcere, za iduću godinu i gdje to čuvati preko zime, da li bi neki mini staklenik ( kućna radinost, staklo slijepiti) na balkonu bila dobra ideja ili bi to bilo prehladno....
zahvaljujem na pomoći...
nemoj se zamarati sa time,jer ćeš preko zime imati brigu,u proljeće loše sadnice , a vjeroajtno i pune lisnih ušiju.odi u veljači bilo kojem lokalnom proizvođaču cvijeća i kupi male sadnice poluproizvod koje su se ukorijenile.cijena ti je cca 1,5kn po komadu, ako ti da po 1 kn, odlično!
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 13:31

 evo mojih mladih surfinijica,sad cekamo da narastu i da mogu ostati na balkonu
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 20:16
evo ih,malko su narasle Heart
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 22:42
Originalno poslano od člana 24crogirl 24crogirl napisao:

evo ih,malko su narasle Heart
odlične su,zdrave i pravilno rastu.dodaj još žemlje oko njih samo
Život započinje danom kada zasadiš svoj vrt
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 05:08
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:

[/URL]

[/URL]


sve je skenirano iz knjige o njezi petunija i surfinija...
 
može ime autora ili još bolje skeniran prva stranica knjige
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 05:16
24crogirl može se dodati malo zemlje iako i nije nešto naručito potrebno. mozda centimetar još. jer dobro je ostaviti malo i lsobodnog prostora zbog zalijevanja.
jer onda se može skupiti veća kolicina vode u cvijetnjaku koja će ostati a neće iscuriti tijekom zaljevanja odmah van preko ruba.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 07:57
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

24crogirl može se dodati malo zemlje iako i nije nešto naručito potrebno. mozda centimetar još. jer dobro je ostaviti malo i lsobodnog prostora zbog zalijevanja.
jer onda se može skupiti veća kolicina vode u cvijetnjaku koja će ostati a neće iscuriti tijekom zaljevanja odmah van preko ruba.
da,centimetar od ruba je ok, ovdje na slici su bar 3 cm od ruba, pa svakako dodaj.surfinije su jako proždrljive.i ako ti nije tesko,digni ih malo svaku biljku kao kremšnitu zidarskom žlicom pa zemlju stavi ispod,možeš i običnu vrtnu.što se tiče zalijevanja,slažem se da treba biti oprezno,u početko,kasniej se zemlja slegne i nije problem,pogotovo ako se biljke redovito zalijevaju
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 11:54
hvala na savjetu,budem ih danas jos malo ''podignula'',jedva čekam cvjetiće...našla sam par spremnih za otvaranje samo što nema baš sunca ovih danaSmile
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 15:29
jos ne zanima kakvo je gnojivo za surfinije ''GABRIJELA''??pise sadrzaj hranjiva 6:6:6...s obzirom da su presadjene prije vise od 2 tjedna trebala bi ih pognojiti zar ne??a ovo je jedino koje sam nasla tu kod mene za surfinije...
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 16:24
Originalno poslano od člana 24crogirl 24crogirl napisao:

jos ne zanima kakvo je gnojivo za surfinije ''GABRIJELA''??pise sadrzaj hranjiva 6:6:6...s obzirom da su presadjene prije vise od 2 tjedna trebala bi ih pognojiti zar ne??a ovo je jedino koje sam nasla tu kod mene za surfinije...
ne opterećuj se sa gnojivima za određene biljke.u99% to je samo lažni marketing.meni su surfinije bile diplomski rad.možeš ih gnojiti sa svime uvijek i koliko želiš,ali pomalo.dakle radije svako malo sa malom dozom nego rijetko sa bombom.nemoj koristiti gnojivo u kojem ima puno dušika,u biti ga slobodno izbjegavaj.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 14:04
Originalno poslano od člana viridarivm viridarivm napisao:

Originalno poslano od člana 24crogirl 24crogirl napisao:

jos ne zanima kakvo je gnojivo za surfinije ''GABRIJELA''??pise sadrzaj hranjiva 6:6:6...s obzirom da su presadjene prije vise od 2 tjedna trebala bi ih pognojiti zar ne??a ovo je jedino koje sam nasla tu kod mene za surfinije...
ne opterećuj se sa gnojivima za odrđene biljke.u99% to je samo lažni marketing.meni su dsurfinije bile diplomski rad.možeš ih gnojiti sa svime uvijek i koliko želiš,ali pomalo.dakle radije svako malo sa malom dozom nego rijetko sa bombom.nemoj koristiti gnojivo u kojem ima puno dušika,u biti ga slobodno izbjegavaj.


A nije baš tako, iako se slažem da su "specijalizirane" prihrane marketing, tipa: za surfinije ili pelargonije ili limune...... Ali biljka tokom svog razvoja ima potrebe za drugačijim prihranjivanjem! 
Nakon sadnje biljaka treba proči oko 2-3 tjedna bez dodavanja hranjiva, zatim u početku treba dodavat prihrane sa više fosfora jer želimo dobar korijen! U vegetaciji dodajemo više dušika i kalija  a u cvatnji više fosfora i kalija.......

I treba napisat da ove juhice od tekučih prihrana  za surfinjie su dobre samo ako ćete im dodavat u svakom zaljevanju jer surfinjia je stvarno gladna cvijetnica! Imate za kupit praškaste prihrane jačih formulacija koje puno bolje odrađuju svoj posao!
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 16:14

 
Nakon sadnje biljaka treba proči oko 2-3 tjedna bez dodavanja hranjiva, zatim u početku treba dodavat prihrane sa više fosfora jer želimo dobar korijen!

ok, što znači nakon sadnje?surfinija se prvi puta sadi kad se presađuje ukorijenjena reznica, drugi puta kada se sadi iz teglice na konačno mjesto.u toj fazi korijen već mora biti razvijen,zar ne?ono što se o tome može pročitati odnosi se na sadnji zakorijenjene reznice,a ona u rasadniku u toj fazi dobije fosfor,bez brige!gnojidba surfinije po fazama prihvatljiva je kod uzgoja u rasadniku,a kad jednom biljka ode van iz rasadnika ona mora biti razvijena i u kondiciji.koja mi je svrha da prodam surfiniju i mušteriji kažem sad dodajte fosfora da joj ojača korijen?....surfinija kada se posadi ne pita za korijen ili list, nego se ponaša daj što daš.ako se netko želi na balkonu sa time baviti,slobodno,ali je nepotrebno.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 17:41
viridarivm jako lijepo i dobro napisano.
da li se baviš uzgojom i prodajom surfinija ili je ovo znanje sa faksa
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 18:24
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

viridarivm jako lijepo i dobro napisano.
da li se baviš uzgojom i prodajom surfinija ili je ovo znanje sa faksa
pa oboje:)da mi bar druge stvari idu od ruke tako kao surfinije:)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.