Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 208209210211212 243>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2014 u 22:11
hvala Nisasmile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 23:57
Lijepo molim, koja je ovo biljčica? Kad se protrlja, ima ugodan miris.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 13:18
Zna li netko što je ovo, izniklo m i samo u kaliću:

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2014 u 15:47
Andina-to je mažuran-marjoram
Sanja,kod tebe je konopljuša
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2014 u 15:53
Hvala Trava

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2014 u 22:03
Trava, puno ti hvala na identifikaciji.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
billie View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Srpanj 2014
Lokacija: nova gradiška
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje billie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 22:57
jako vas molim da mi pomognete otkriti koja je ovo biljka jer ne znam kako bih se brinula o njoj.



Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 22:40
Aichryson
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 23:53
Da li znate o kojoj je biljci riječ?

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanovaepoznati_grmic/72829.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanovaepoznati_grmic/72830.aspx -

Unaprijed hvala

LP
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2014 u 21:07
Može li mi netko reći o kojem je cvijetu riječ na slici...unaprijed hvala!


Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2014 u 22:22
mimi46 to je Clerodendrum Bungei variegated leaf, prekrasan ti je Thumbs Up
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2014 u 09:46
,,,hvala temzi ali nažalost nije moj...sestrična nabavila iz mađarske a nezna što je..hvala puno
Na vrh
billie View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Srpanj 2014
Lokacija: nova gradiška
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje billie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2014 u 11:43
temzi hvala vam puno, postala sam fotke na tri weba nitko ništa ne zna. sad se napokon mogu adekvatno pobrinuti za njega :)
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2014 u 12:46
Billie drago mi je da sam pomogla i želim ti veliku dobrodošlicu na ovaj divni forum!
Na vrh
Razz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Razz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2014 u 19:32
Pozdrav svima!

Nadam se da sam na pravoj temi! Ovo je prva godina da imam neko svoje cvijeće i nemam pojma o njemu. Naime, iza surfinija mi je nikla biljka (sad je već i porasla) kakvu nemamo u vrtu i ne znam što je, ali lijepa mi je i voljela bih znati o kojoj se biljci radi. Ispričavam se ako je već netko imao isti upit, ali ova tema ima jako puno stranica... :)

EDIT: Baka kaže da je drač i da ju počupam, ali neću! Sviđa mi se.



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2014 u 20:42
Dobrodošla Razz.
Baka je dobro rekla, to je korov.
Na vrh
Razz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Razz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2014 u 20:45
Polygonum persicaria, lady's thumb. Ako sam dobro našla. I to u atlasu korova, pa guglanjem. I kaj sad da radim? Je l' zna netko je li jako opasno za druge biljke da je ostavim? :(
Na vrh
LadySunshine View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Kolovoz 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LadySunshine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 16:26
znaci isla sam na google search i nigdje nema ove mile biljke....nedavno sam ju kupila a vec joj se zuti vrh jednog lista, zelim znati zasto je to tako,i zato trebam vasu pomoc.....dakle ona ovako izgleda :


Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 16:44
Provjeri pod Aucuba
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 19:31
Razz, neće škoditi, možda čak i tjera bolesti sa susjednih biljaka, po mojem skromnom mišljenju.kad ti dojadi iščupat ćeš ga..samo pazi na ruke da ne dođu u doticaj sa sluznicom, jer biljka je ljuta ko najljuća paprikaLOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 208209210211212 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,813 sekundi.