Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234235236237238 243>
Korisnik
Poruka
cura901 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Travanj 2016
Lokacija: Mljet
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cura901 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2016 u 09:18
Pozdrav svima.
Nedavno sam dobila jednu biljku, ali ne znam joj ime. Jako mi se svidjela ali ni osoba od koje sam je dobila ne zna ništa o njoj, pa vas molim da mi pomognete sa identifikacijom



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2016 u 09:22
sedum sieboldii
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
cura901 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Travanj 2016
Lokacija: Mljet
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cura901 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2016 u 09:23
Hvala Vam puno.
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2016 u 21:44
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2016 u 21:46
Dobila sam ovu biljku i molim za pomoć u identifikaciji. Pozdrav 
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2016 u 08:45
Sve sam pregledala penjačice, grmlje, egzote, više ne znam gdje da tražim molim vas pomozite, možda neću uspjeti slikati cvijet jer me nema doma.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2016 u 09:55
Sliči ovome!
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2016 u 15:24
hvala aralijaHugsa zakašnjenjem
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2016 u 18:27
Rajski draga hvala tiHeart osoba od koje sam je dobila je tvrdila da nije wisteria jer je ima,  ja cu sada imati dvije, nikad nisam vidjela pupove na svojoj gliciniji pa ni ove godine kad je prvi put procvala, hahahasmile96 potrošila sam jako puno vremena slušajući susjedu rekla je da cvate cjelo ljeto.smile148
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2016 u 22:46

Catalpa ovo ti je američka glicinija, susjeda ti je točno rekla...  pupa sada i cvijet ima kroz cijelo ljeto.
Ime joj je Wisteria frutescens
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2016 u 13:13
Nineta hvala
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 14:04
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

Molim tko zna što je ovo


ovaj moj nepoznanko ima pupove

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2016 u 12:29
Bilo u tegli 4 cvijeta mix...ne pišu nazivi!?
Neke znam, ovo ne nađem nikako! Pomoć molim!


[/URL]
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2016 u 13:20
Kod ove "zelenjave" nikad nisam 100 % sigurna, ali mislim da je Dracena fragrans "Compacta". Ako sam pogriješila, netko će me ispraviti. Wink
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 09:01
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Kod ove "zelenjave" nikad nisam 100 % sigurna, ali mislim da je Dracena fragrans "Compacta". Ako sam pogriješila, netko će me ispraviti. Wink


Hvala! Imam još...pa još malo budite nesigurni ??????

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 09:16
Ovdje sam već sigurnija Big smile da je Spatifilum. Cvijet je obično bijele boje, ali može biti i u ovoj zeleno-bijeloj varijanti. 
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 09:17
Molim vas jel ovo "netko" od seduma ? 

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 11:47
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Ovdje sam već sigurnija Big smile da je Spatifilum. Cvijet je obično bijele boje, ali može biti i u ovoj zeleno-bijeloj varijanti. 


Ama stvarno ste brzi!!!! Hvala, hvala!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 22:31
Originalno poslano od člana Ivančica Maslačko Ivančica Maslačko napisao:



Hvala! Imam još...pa još malo budite nesigurni ??????



Mislim da je to aglaonema, imam je i ja.

Evo teme:


http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=771

Rijeka

Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2016 u 08:05
rajski - da nije sedum spathulifolium?
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234235236237238 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,656 sekundi.