Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 243>
Korisnik
Poruka
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 13:16
Aphelandra - Aphelandra Squarrosa
imaš ju u sobno cvijetajuće biljke..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 13:23
sta je ovo? ovo mi je jedina slika koju imam


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 15:24
Originalno poslano od člana neimarlija neimarlija napisao:

Molim da mi kazete kako se zove ovo cvijece inace ima crvene cvjetove.HVALA 
Neimarlija, nisam sigurna ali pogledaj u mojoj temi na 42 stranici http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2769&PN=42
možda je to ta biljka - kohleria ( bar sam ju ja našla pod tim imenom).
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 21:17
hvala svima smile73
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 07:26
naziv ovog cvijeca?hvala.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 07:41
kalanhoa, a u gornjem desnom uglu vide se listovi afelandre
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 07:50
ok to sam vec saznala ali ovo sa crvenim cvjetovima
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 08:12
Kako se zove ova biljka



Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 10:03
ovo su moje prinove a neznam kaj je to!! može pomoć molim lijepo???
 
 
 
 
 
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 10:08
ovo je druga koja nema ni naziv a baš mi je bilo slatko!! inače oboje kupljeno u nedjelju u Budimpešti na sajmu cvijeća a s mađarima se dogovorit - nemoguće ako neznaš mađarski
 
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 10:12
Nata, piše ti ime - uncinia rubra
zimzelena trava, crveno-smeđe lišće

dalje malo proguglaj, jako je lijepa
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 17:58
Možete li mi reći naziv ove biljke? Želim doznati uvjete u kojima može preživjeti zimi.Smile


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 19:41
 Nisam ni ja sigurna kako se zove ovaj sukulent sa smrckove slike, ali kod mene u ZD bez problema prezimljava vani...ako mu je jako zima malo pocrveni, ali oporavlja se, bez brige....na svim ga balkonima vidim vani preko zime....
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 07:54
ok Otok, ono je trava ali sve kaj nalazim na netu je na engleskom (a ja sam ti s engleskim na VI) tak da opet ništa neznam,.A ova druga jel kome poznata? Vlati su onak srebrenkaste  i malo krute - neznam dal to isto posadit vani??
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 14:41
Nata07 mislim da je ovo drugo festuca gluca, ima plavkaste listiće, na slici se ne vidi dobro.
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 14:43
Danas sam u hotelskom krugu slikala ovaj grm krcat roza cvjetića. Kaže vrtlar da ga ni jednom nisu zalili ovo ljeto, da li možda netko zna koji je ovo cvijet.




život je more
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 18:15
Pa znam samo da je neka ljepoticaSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 13:18

Aphelandra Squarrosa- ovo sam cvijece dobila prije mozda 4 dana i citala sam da je jako zahtjevna i sam sve bukvalno radila kako sam procitala vezano za njeno odrzavanje ali ova biljka bukvalno propada, naime lisce opada nenormalno nekako se oborilo i vidim da nesto nije ok ako ovako potjera za par dana nece je ni biti pa molim da mi neko pomogne i mozda da neki savjet jako mi se svidza ova biljka i od drage osobe sam  je dobila na poklon i znaci mi.POMOC!!!MOLIM!!!!!!

Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 13:22
OVO JE SLIKA KAD SAM JE TEK DOBILA.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 20:03
Možete li prepoznati ime ove biljke?


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.