Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vilac - Cobaea scandens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vilac - Cobaea scandens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 22:44
Cobaea mi ima jako zanimljivi pupoljak, pošto će mi ove godine prvi put cvasti i nemam iskustva s njom fascinantno mi je pratiti ju, a pupoljak me je tako zbunio jer je takav već mjesec dana i ništa da sam već počela sumnjati da je to pupoljak LOL



ipak je, danas se je otvorio



ostatak razvoja cvijeta su prikazali Božikovine na prijašnjoj strani.Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 22:58
Vau nadam se da će jednog dana biti takva i moja. - predivno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2009 u 22:18
Sad sam prilično zbunjena....cvijet dok se razvije (otvori i postane iz zelene boje u ljubičastu), nakon toga traje samo 1 dan, za sad su mi prva 2 cvjeta drugi dan pala s biljke, još u "savršenom" stanju....je li to normalno?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 17:50
Ja sam dobila par sjemenki, jedna je izniknula. Biljčica je lijepo rasla i napredovala. Ali od cvijeta ništa. Kad sam već izgubila svaku nadu, pojavila su se dva pupoljka. Iz jednog se razvio cvijet, vjerovali ili ne prvi cvijet je procvao 25.10. I što je najbolje traje već tri dana (valjda zato što nema ljetnih vrućina). Ima još jedan veliki pupoljak koji se počeo otvarati i pono malih koji su se tek počeli pojavljivati (i za koje ne vjerujem da će stići procvasti).
Sad sam malo pročitala što ovdje piše o cobaei, očito je da je moja prekasno posađena (u 6. mjesecu), ali tada sam dobila sjemenke.
Pošto sam na moru, možda uspijem biljku održati i za drugu godinu, to bi bilo krasno jer me je oduševila ljepota cvijeta.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:41
Otok, baš se čudim da je netko otvorio temu o toj lijepoj biljci koncem 10. mj. Razlog toj kasnoj cvatnji je što si je sijala kasno. Normalna je pojava da su cvijetovi u ranoj fazi zelenkasti, a kasnije poljubičaste, iako postoji varietet s bijelim cvjetovima. Vidjela ga u literaturi, znatiželjna kakav će biti uživo, samo se moram sjetiti posijati na vrijeme, daleko je 3. mj.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 21:50
Cvijet je u početku bio bijeli, baš sam mislila da imam neki rijetki primjerak sa bijelim cvijetom. A onda je drugi dan bio lila, pa onda ljubičast, bilo ga je vrlo zanimljivo pratiti
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 13:11
...meni  je  jako  lijepa cobea,  tim više  što  je  penjačica...kupila  sam  kesicu  sjemenki,  niknule  su  4  i  lijepo  napredovale,  isto  kasno  posijane....nadala  sam  se  i ja  sačuvat  preko  zime....biljčice  od  10  cm  su  popadale  i  istrunule i  ništa  nije  bilo  od njih  ove  sezone..... Confused
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 17:38
Iako mi je ove godine cvala, moja cobaea nema ni jednu sjemenku. Ja li kome uspjelo skupiti sjemenke, zanima me kako izgleda kad se razvije sjemenka?
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 11:51
Imam ja,silvek.Uslikam ti danas pa da vidiš.........
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 12:58
Ovako izgleda sjeme cobaee,kao ljuspice




Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 17:39
Hvala Jasminaa.Smile A kako izgleda čahura s sjemenjem na biljci? Moje su nakon cvjetanja sve prazne i osuše se nakon nekog vremena - nisu oprašene.Cry
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 17:48
Nažalost,sliku čaurice nemam ali evo link gdje ima Wink

http://home-and-garden.webshots.com/photo/2338849960046570967LxdBld

Nadam se da sam pomogla Smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 17:31
Hvala jasminaa, sad mi je sve jasnoSmile...definitivno kod mene nije došlo do oprašivanja (mislim kod cobaeeLOL), baš šteta.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 17:28
ni kod mene nema ništa, valjda je takva godina i slabo je cvjetala
sutra je novi dan
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 21:57
Danas (28.11.) moja cobaea počastila me je još jednim prekrasnim cvijetom



Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 22:00
Prekrasnaaaa jeee...
život je more
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 13:22
Tek sad vidim ovo, nešto predivno!! I ja bi to... smile71
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 11:38
Ovako sada izgleda moja cobaea



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 10:45
Otok,jesi li je sremala u kuću kad je hladnije bilo?Kako je sad?
Ja sam tek nabavila sjeme i prvi put ću je sijati ,naravno da će biti u tegli ,pa gledam kako vam prezimljava.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 11:02
Nisam je spremala u kuću, ostala je vani i jednako izgleda kao na prijašnjoj slici.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.