Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krtice, voluharice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krtice, voluharice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 12:51
Sve dobri savjeti ,za neke sam znala, ali za vrstu bilja koje tjeraju glodavce nisam znala i zato Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 10:06
Pozdrav istrebljivaci Smile
Imam pitanje, ova crvena psenica, da li je otrovna za pse i macke?
Nasim vrtom setaju 2 psa i 4 mace. Pse mogu drzati u kuci par dana, ali sta cu s macama?
Krtice mi ne smetaju toliko, ali voluharice pod jorgovanom imaju cijeli podzemni grad a u blizini su ljiljani, bozuri, tekome...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 22:26
Napravi kućice sa ulaznom i izlaznom rupom, od bilo čega bilo da je to poslagan crijep, cigla sa rupama, plastične boce pričvršćene za tlo.

Bitno je da je napravica blizu rupa i da je zaštićena arhitekturom od kiše i vode. I naravno bitno je da je tako napravljeno da životinja ne može doseći otrov ( npr maca)Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 07:59
To je ok, ali ne znam jel mace jedu voluharice jer vidim da ih vrebaju.
 Toga me strah.
 To nisu kucne mace, vani su stalno i ne znam jel love samo zbog nagona ili i pjedu nesto.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 08:30
To ti ne znam, kod mene su sve susjedne mačke žive.
U deratizaciji za grad ti samo naglase da kućne životinje ne smiju doći u doticaj sa otrovom i da se skrivaju otrovi u rupe.

Da je opasno ne bi se nigdje smjelo ni staviti.

Ja jednostavno moram trovati, miš je opasan prenosi bolesti od kojih mogu otkazati i bubrezi do kuge idr.

Meni je nedavno miš ulazio u spavaću i izurinirao sve što je stigo, i hajde ne stavi mamac.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 08:49
Sve što je Smrčko napisala potpisujem. Mace su mesojedi i nema opasnosti da će jesti pšenicu. Prava opasnost je otrovani miš ili voluharica, jer otrov ipak ne djeluje brzo, nego su usporeni i omamljeni, a maca ih lako ulovi, čak i mala, pa tako otrov djeluje i na nju. Tako je stradalo nekoliko mačaka u našem susjedstvu i jedan naš. Nažalost, veterinari su nemoćni kad otrov dođe u krvotok, raspadaju se crvena krvna zrnca, jedan od simptoma je  plava sluznica usta. Mace su iznemogle i traže mjesto gdje će umrijeti. Kod nas izaberu šumu. Zapravo vrlo traumatično iskustvo, rijetko koja maca ozdravi. Na taj način su stradale mnoge ptice grabljivice: sove, jastrebi, vjetruše i dr. inače prirodni neprijatelji voluharica, pa je i to razlog biološkoj eksploziji malih štetočina. 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 09:05
A što da radimo onda? I naše je zdravlje bitno.

 Meni su voluharice sve pojele što se pojest dalo, frcaju na sve strane ko ping pong loptice. Nije mi uopće ugodno raditi u vrtu.

Na 1 hektaru zemlje može biti i nekoliko tisuća voluharica, ako im razmnožavanje otme kontroli.

Mačke kod mene ne jedu miševe, nego unerede izmetom i mokraćom cijeli vrt.
MM je toliko ljut da želi staviti bodljikavu mrežu. Staviš ruku u greicu a ono izmeta puna ruka.Angry
Ljudi dobiju toksoplazmozu sa trajnim posljedicama po zdravlje.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 11:02
Sad definitivno odustajem od otrova!
Nasla sam da bjeze od kockavice pa cu pokusati.
Znam da je zasticena, ali sad je vrijeme za sakupljanje sjemena, a kod nas u sumi ih zaista ima jako puno.
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 23:52
Samo kratki izvjestaj Smile

Biljcice prenesene, sjeme pokupljeno, malih napasnika NEMA vec 5 dana







Na vrh
anta 188 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 11 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anta 188 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 12:32
meni je dvorište puno krtičnjaka i izludit ću strah me da mi ne unište lukovice,a o vrabcima da ne prićam,stalno me svi nagovaraju da cd-stavim da ce se bojat al ni ti nije uspijelo pa sam poskidala cd da nemisle susjedi da sam prolupala,neznam više kaj da radim,dodđe mi da otpilim  svako drvo oko kuće pa da nemaju di dolazit
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 13:31
A zašto ti vrapci smetaju?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 19:34
Smrcko za mace ti je dobro ako imaš manji vrt,naokolo staviti ljutu mljevenu papriku,ja sam to negdje pročitala i isprobala,pošto mi mačke stalno uneređuju zemlju ispred kuće pa ne mogu tu zasaditi nikakvo cvijeće,a po ljeti dok prigrije toliko smrdi da mi je više prekipjelo.Promjenila zemlju,posadila lukovice tulipana i Ksiondokse i naokolo lijepo zasula crvenom ljutom paprikom,izgleda da se to mačkama nije svidjelo ,nema ih!   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anta 188 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 11 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anta 188 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 23:42
unistavaju mi cvjece na prozorima bude sve izgrizeno i obavezno mi na prozorima jos ostave ljepe prizore
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 00:10
E, i mačke jedu otrovnu pšenicu, a ljećenje je jako skupo, pitajte moju kćer koliko skupo!!  Sada veli da ima najskuplju mačku u selu (nakon 10-todnevnog lječenja)!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 23:06
Originalno poslano od člana anta 188 anta 188 napisao:

meni je dvorište puno krtičnjaka i izludit ću strah me da mi ne unište lukovice,a o vrabcima da ne prićam,stalno me svi nagovaraju da cd-stavim da ce se bojat al ni ti nije uspijelo pa sam poskidala cd da nemisle susjedi da sam prolupala,neznam više kaj da radim,dodđe mi da otpilim  svako drvo oko kuće pa da nemaju di dolazit


Anta probaj za krtice nabaviti onu biljku mlječiku.Ja sam je imala,ne mogu ti jamčiti da ih nećeš imati,ali bar će ih biti manje.Kod mene ih je bilo mnogo,ali kad sam posadila tu biljku,malo manje su mi pravile štetu. Očito im se ta biljka ne sviđa!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 23:13
Free maca je pojela sigurno nešto drugo,nikako pšenicu! Mačke ne jedu pšenicu,niti išta takvoga! Možda je pronašla kakav mamac,to će prije pojesti nego pšenicu.Za mamce sigurno znam da bi htjela pojesti,jer je naš pas pojeo mamce za miševe i štakore i morao isto na liječenje. Srećom pa ga je mm odmah odvezao veterinaru. Hvala Bogu,sad je dobro!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 12:12
Ne stavljam mamce voluharicama kao za pacove, jer to ne vole. Isključivo stavljam pšenicu. Naravno da treba biti vrijedan i zaštititi pšenicu, ne ostaviti da djeca ili druge životinje dolaze do pšenic. Moj vrt je ograđen i zakonski smijem staviti otrov za voluharice ( mislim da je to i preporučljivo, jer je opasno kad se prerazmnože). Iskreno i mačke prenose opasne bolesti za čovjeka koje mogu ostaviti trajnije posljedice , npr. toksoplamoza( fekalije po povrću). A o miševima da i negovorim.

Bolesti koje prenose

Diljem Svijeta postoji preko 35 zaraznih bolesti u prijenos čijih su uključeni glodavci. Klice zaraznih bolesti koje izlučuju glodavci se mogu širiti:

  • slinom putem ugriza,
  • preko hrane i vode koja je zagađena mišjim izlučevinama,
  • kupanjem u vodi koja na isti način zagađena,
  • ili udisanjem zraka zagađenog s prašinom u kojem se nalaze mišje izlučevine
  • preko mišjih parazita buha, krpelja, ušiju koji zarazu s miša mogu prenijeti na čovjeka

Najpoznatije bolesti koje se prenose izravno s glodavca na čovjeka su: leptospiroza, hemoragična groznica s bubrežnim sindromom, limfocitni koriomeningitis, sodoku groznica, salmoneloze, tularemija, kuga te još nekoliko bolesti koje se ne pojavljuju u našim krajevima. Posredstvom pak njihovih parazita se prenose babezioza, leišmenijaza, lajmska bolest, murini tifus, rikecijske boginje, povratna groznica, humana erlihioza i još nekoliko bolesti kojh nema u nas.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 12:13
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Smrcko za mace ti je dobro ako imaš manji vrt,naokolo staviti ljutu mljevenu papriku,....,izgleda da se to mačkama nije svidjelo ,nema ih!   


Hvala na pomoći, pokušat ćuThumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 19:25
ja posipam biberom , a što se tiće pšenice prije par dana je dečko dijelio kod nas i isto tako kaže da psi i mačke to ne jedu samo da pazimo na kokoši, za sad smo našli mrtva dva mala pacova i jednog velikog Confused
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 22:53
Tako je En! Ja isto ne vjerujem da bi mačke ili psi to jeli,niti sam od ikoga ikada čula da mačke jedu pšenicu.Dok bi one mekane mamce sigurno pojele.Mamci su drukčiji,masni su i to im sigurno miriše.Naš pas se dočepao i pojeo hrpu mamaca.Da muž nije vidio da ih je pas dohvatio i začas pojeo i da ga nije odmah odvezao veterinaru,uginuo bi,to je sigurno.I veterinar mu je tako rekao.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.