Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Eucaliptus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Eucaliptus

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 17:46
I ja sam konačno posadila eukaliptus ove godine, evo kako izgleda trenutno!
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 17:48
Trenutno izgleda jako lijepo, a što će tek biti kad prestane biti trenutno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 17:56
Triša, samo da on normalno prezimi ove godine i da se prilagodi, onda očekujem da će umjesto trenutno, biti prekrasno Wink! odmah ću si napraviti klupicu ispod stabla!!!
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 20:34
Ja sam svog gunni kupila maleckog, možda nekih 20cm i jako brzo raste. Iako sam u Zg, ničim ga nisam ni prve zime zaštitila. apsolutno je otporan. Sad ima nekih 3god. i visok je preko 4m. Jednom sam ga svega odrezala na pola da mi malo dobije na gustoči. Ali više ne mogu ni rezati jer je preveliki, a i bolje mi se vidi iz ulice
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 20:23
Drago mi je da sam malo lutala ovom temom, jer sam ove godine, zahvaljujući jelsi i ja ponosi vlasnik eukaliptusa, pa sada vidim da ću ga moći posaditi u vikendici, obzirom da izraste u veliko stablo, a niske temperature mu ne smetaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 00:42
Moj eukaliptus sam sama uzgojila iz sjemena.Eucalyptus nitens.Još nema godinu dana,visok je 20cm,lišće mu je srebrno-plavo i u hladnom zimovalištu je.U proljeće ide van,a kasnije ću ga rezatu "u glavu" da ne bude visok i da uvijek ima tak prekrasno lišće i roze,mlade grane.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 16:51
Evo moga, da vidimo tko će mi reći koje je vrste


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 22:54
Da se nadovezem. Nabavio sam sjemenke eukaliptusa.
Sutra ih stavljam u zemlju.
Ako netko ima neki savjet...
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 00:50
To ti ide prilično sporo.Meni je na uputi pisalo da se sjeme ne pokriva ,i ne smije se pikirati prije nego ima 4 para listova.Uspjelo mi je,sad su 20-30 cm i još malo pa idu u vrt.Držim ti fige!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 12:40
na mome je veći dio listića posmeđio....valjda od snijega ili bure ??? Unhappy nadam se da će se oporaviti
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 13:52
Moj se drži super, baš mi je lijep - hvala Jelsi i splitskoj kavi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 20:15
Triša baš ti je lijep Eucaliptusić!Di si ga kupila?Dobili su ih u Gardeniji i košta 40 kn pa ne znam da li da kupim.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 20:25
Ja sam ga dobila na splitskoj kavici od Jelse - svi smo nešto dobili na druženju, a on ima veliki rasadnik na Hvaru, dobila sam i roza pampasicu i jedan crveni oleandar zeleno bijelih listova.
Pa mislim da nije previše 40 kn, ako ga želiš
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 21:36
Pa baš sam razmišljala za onaj moj komadić vrta na kojem prži preko ljeta,a ako podnosi sunce mislim da bi bilo dobro.Razmislit ću do sutra.
Na vrh
SueZP View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SueZP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 13:47
Ova tema je poprilicno pala u zaborav i nazalost ne vidim da ima nekih povratnih informacija o tome kako su vasi ekuliptusici nakon zima...jesu li prezivjeli? je li bilo stete? 
Naime, od ove godine ga imam i ja - tocnije 3 komada. Bili susjedi u MBM-u, tamo ih imali po 33,00 kn, pa on donio tri komada (jer smo mu dali 100,00 kn pa da nam kupi ako naleti na nesto s popisa koji sam mu dala) LOL  Zasad super napreduju, raste na očigled, a pogotovo nakon ovih kisa...to mu ocito super pase (negdje sam procitala da neke vrste eukaliptusa, odrasli primjerci "popiju" i do 50 litara vode dnevno, te su ih koristili za isusivanje tla gdje je bilo potrebno).
 
Ono sto me brine, je kako ce prezivjeti zimu (okolica zagreba), bojim se da se ne smrznu, ne mogu ih bas zastiti od sjevernog vjetra...
 
Zanimaju me vasa iskustva? dovoljan samo malc na tlo ili ga treba i omatati? Ha? ha? ha? SmileSmileSmile
"...sećanje je smešna lupa, koja sitne stvari uveličava..."
Na vrh
SueZP View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SueZP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2010 u 08:11

Onda? Anyone? SmileSmileSmile

"...sećanje je smešna lupa, koja sitne stvari uveličava..."
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2010 u 10:01
E baš si me dobro podsjetila da se malo pohvalim s mojim. Bilo je malo stabalce, tek oko 60 cm kad sam ga dobila na splitskoj kavi u januaru 2009.g.  Posadila sam ga ispred kuće u polovicu bačve, koja nema dna, i zbilja brzo raste. Ova je zima bila oštra, ali kako sam ja u Rijeci, to baš i nije neka zima.
Evo slike ( ja sam tek nešto preko metar i pol), dakle zaista je velik.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 09:23
Moj eukaliptus super napreduje. Visok je preko tri metra, bio bi i viši da mu ne režem vrh. Ima relativno tanko stablo, pa ga moram dobro učvrstiti, jer na mjestu gdje je posađen puše jaka bura.
Možda ga ne orezujem dobro, ako netko ima neki savjet molim pomoć.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 00:17
Eukaliptus sam kupila prošlu jesen i posadila u vrt i nisam ga ničim zaštićivala. Zima mu, nije naštetila. Nisam ga orezivala prilikom sadnje, jer informirajući se- treba ga orezati u proljeće, pa ću ga ovo proljeće orezati.
 
Triša, pronašla sam kako se orezuje da bi rastao kao stablo s lijepom krošnjom ili kao grm:
 
  • Nakon sadnje važno je želite li eukaliptus uzgajati kao grm ili kao stablo. Ukoliko ćete ga uzgajati kao grm, u proljeće ga treba skratiti na 30 cm visine. Ako ga sadite u neko drugo godišnje doba, skraćivanje obavite tek idućeg proljeća. Nove izbojke, koji se pojave svake godine, skratite na oko 5 cm od panja.
  • Uzgajate li ga kao stablo, koje se razgranalo na određenoj visini, potrebno ga je skratiti u proljeće za oko dvije trećine visine kako bi se formirala gusta krošnja.
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 09:44
Moon ne kužim, stablo je dugačko- visoko oko 2 m i još je krišnja metar, ako skratim dvije trećine, ostat će samo štap, čini mi se da to neće ići, možda se odnosi samo na krošnju?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.