Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kadifa - Tagetes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kadifa - Tagetes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 15:48
Ja sam svoje kadifice posijala i u rasadnik i vani ispod drveta, i nadam se da će im pasati barem negdje. One u rasadniku su lijepo nikle, pa čekaju da malo ojačaju i da dobiju svoje stalno mjesto po vrtu i dvorištu.
Na njima mi se sviđa što su izdržljive i kad sve ocvate, one još "vire" negdje iz travice!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ja Siniša View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ja Siniša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 19:23
jel kasno posadit te kadife kao sjeme? meni je to super cvijeće i imal sam prošlu godinu gro toga al prekapali nekaj a sjeme nismo sačuvali i sad sam 'bezkadifan' pa me zanima ak dođem do sjemena jel ga prekasno sad posijat a da mi ovu godinu cvjetaju? ili bi trebal do flanci nekak doć...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 19:55
Siniša,nije kasno,slobodno sad posij.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 22:00
ovo su moje kadifice posijane u bašću na otvorenom
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 12:08
a ovo su moje među povrćem
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 00:28
Ova godine imala sam lijepe visoke kadife

ali mi ih je velika vručina proteklih dana unatoč zaljevanju spržila
Na vrh
bubica. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Lokacija: ...
Status: Offline
Bodovi: 618
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 16:28
Dijana, provjeri da ih nije što napalo (crveni pauk, trips ili nešto drugo). Ako jeste - te biljke ukloni, a ostalo preventivno naprskaj.
 
 
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 16:53
Kadife su za ovu sezono gotove. Isčupane i baćene. Dosta poznanika mi se požalilo da su i njihove kadife isto tako propale pa dolazom do zaključka da je ipak vrijeme odigralo svoje.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 15:30
moje u povrtnjaku danas na 35"
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 15:43
Ja sam ih godinama imala u mojim zidanim žardinjerama uz ulaz u kuću. I obično bi u ovo doba bile gotove... poneke su se držale a ostale uglavnom osušile uprkos dobrom zalijevanju. Ipak ih je grijala i užarena fasada...
Ove sam ih godine posadila u zemljanu zdjelu na panju usred  livade, drže se još uvijek prekrasno.
Uglavnom moje iskustvo je da su one "obične" puno izdržljivije od onih s velikim debelim cvijetnim glavicama.
 
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 23:55
Moje kadife ove godine dosta dobro izgledaju i imam dojam da puno bolje rastu u vrtu nego u vazama...Ove moje na slici su porjeklom sa otoka Krka gdje sam lani na jesen pokupila sjeme...Rastu među ružama i izgleda da paše i jednima i drugima...Sijala sam ih u različito vrijeme tako da će mi uskoro cvjetati nove koje sam dobila na nekom druženju ...Baš me zanima koje će boje biti....
 
sutra je novi dan
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 00:35
Jagoda ja sam ih lani imala u žardinjerama i bile su nikakve. Ove godine su i moje u vrtu i prelijepe su




Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 06:06
Kadife nisu cvijeće za tegle,puno su ljepše u zemlji,ja ih sijem na proljeće i imam ih do mraza.
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 22:52
Kaktusiću dobro si to rekla za kadifice, stvarno nisu one za tegle, u vrtu su puno bolje i korisnije...Ove tvoje na slici baš su lijepe i drugačije od našh. Spremi malo sjemena, a ako trebaš od mojih javi se..WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 10:28
Moje iskustvo s kadificama...
Ove godine sam i posijala i kupila par sadnica, i to one obične male crvene. Ove posijane cvatu ko lude, baš su prekrasne i zdrave, a kupljene su se osušile još prije mjesec dana.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 14:15
Jagoda,bez brige budi,bit će sjemenaTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 01:10
Kaktusiću, jesam bezobrazba ako se i ja priključim Jagodi

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 07:31
Lorice,znaš da nisi,vrlo rado ću ti poslatiTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 08:45
ova starinaka narančasta vrsta mi je najdraža i volim njen mirisHeart
Na vrh
marino15 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marino15 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 12:16
Koliko vama traju kadifice?Meni su izrasle u 4mj prosle godine i jos traju?inače uvijek traju od 4mj do kraja 10mj

evo kako izgledaju trenutno


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

jos izlaze mlade


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.