Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kadifa - Tagetes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kadifa - Tagetes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 12:43
marino15 ma gdje to ti obitavaš kad kod tebe cvatu kadifesmile107
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 22:16
Kako iskoristiti kadifice u povrtnjaku  nakon cvatnje. Tobolce sa sjemenkama kadifica treba na jesen ukopati u zemlju na gredici gdje se planira iduće godine sijati rotkvica. Na taj se način sprječava nastanak crnih fleka po korijenu koji zbog toga nije jestiv.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 22:50
To stvarno nisam znala !  Ovako su moje izgledale prosle godine :



i ovako :



i ovako :


Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 14:10
Šteta što se na ovoj slici ne vidi datum kad je slikana, a slikana je na Badnji dan. Sin mi nešto petljao po aparatu pa datum nije vidljiv. Na moru sam, pad Biokovom.

Baška Voda
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 23:10
U to vrijeme kadifice u Zagorju su već odavno na kompostu. Ako su i ostale u vrtu, nisu za slikanje. Prekrasno je to kad sezona cvatnje tak dugo traje. Uvijek se divim primorskim vrtovima. Po cvijeću u njima se vidi razlika u klimi.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 19:51
Cikas,pravo osvezenje za ove tmurne i hladne dane...uzivate vi na moru...Wink
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 19:07
Evo danas malo novih sličica, baš su zahvalne i neuništive! Bura im nije naštetila!


Baška Voda
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 06:42

Cikas,

kadifice su ti još lijepe!
Ja sam prošle god.spremila sjeme,a kada se siju?
Hvala na odgovoru.
Bile su preljepe Korjenkove.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 13:45
Predivno je vidjeti cvjetice kadifica u ove tmurne zimske dane..I ja volim ovu biljčicu...Baš je nezahtijevna a puno daje..Belija ja sam u Sarajevu i kod mene e temperatura prava zimska ali ja kadifice posijem čim se snijeg otopi.Nekeke posijem odma krajem  februara neke u martu.Jako su izdržljive da sam niknu sledeće godine na mjestu gdje u jesen sjeme prospem..Nemoj ih sijati u posudice nego direkt u zemlju,čim  zemlja malo otopli..Ja ih sijem oko stabla voćaka u krug,predivno izgledaju,kao lopte u sezoni..Imam niske i visoke..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 14:10
Ove godine sam sijala kadifice 3 puta. Jednom krajem 3. mjeseca. Kako je ljeto bilo jako sušno i vruće pa je dosta cvijeća u vrtu otišlo prerano, sijala sam opet u 7. mjesecu. U 9. mjesecu dobila sam sjeme nekih drugačijih kadifica, nisam mogla izdržati pa sam i od toga malo posijala.
Sve su stigle narasti i procvjetati.
Tako sam odlučila da ću i ove godine kasnim sijanjem kadifica nadopuniti ljetno cvijeće pa imati rascvjetani vrt i u 9. i 10. mjesecu.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 12:18
Hvala ti Otok I Cikas,
ja od vas učim....Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 22:13
[QUOTE=Gute Fee]To stvarno nisam znala !  Ovako su moje izgledale prosle godine :





Gute Fee, kakav je ovo crveni cvjetak pored kadifice ?
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 01:24
Kadifice su stvarno lijepe, zahvalne, nezahtjevne i korisne. Ja sam ih sijala u više navrata, a kasnije su se one same zasijavale tako da su dugo trajale. Nedavno je bio još pokoji cvijetić....Baš ću pogledati ako imam koju noviju sliku sa datumom...Ako ih netko nema neka se javi...WinkWink
 
Ovo je slikano na kraju prosinca...
 
sutra je novi dan
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 12:49

Na sajmu sam i ja kupila i bile su mi ovakve. Nisam znala da se same rasijavaju..

 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 23:21
Vidim da su po morskom kraju kadifice cvale u prosincu, a sada ih je jadne snijeg pokrio. Šteta, a tak su nas sve uveseljavale svojim cvjetićima u tmurnim danima. Ja volim njihov miris, to mi je miris kasnog ljeta.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 17:53
I ja obožavam miris kadifica, ove godine sam posijala i visoke i niske i to dosta biti će ih pun cvijetnjak a i povrtnjaksmile84
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 12:09
svake godine u povrtnjak posijem kadifice one obične,vjerojatno pomažu,jer nemam baš nekakvih štetnika.Vrt mi je mali pa nastojim ne koristiti nikakvu kemiju. Imam posađen čak i grm koprive.
sada sam dobila sjeme(zahvaljujem)visokih no njih ću posaditi među cvijeće uz ogradu
Na vrh
brunda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brunda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:15
kako izgleda sjeme kadifica? moje su se jako lijepo razrasle i uzela bih sjeme a ne znam kako treba izgledati Embarrassed
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:20
Brunda samo čekaš dok se osuši cvijet i sve skupa čupneš,sjeme ti izgleda izduženo i crno,najbolje ćeš ga tako moći uzeti,iščupaš sve skupa iz one čašice gdje je bio cvijet,samo pričekaj dok se dobro sasuši!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
brunda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brunda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 17:27
hvala ti monstera Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,828 sekundi.