Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Što je s mojim ljubičicama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Što je s mojim ljubičicama

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Što je s mojim ljubičicama
    Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 08:23
Trebam i pomoć i savjet: što je ovim ljubičicama, i što učiniti da budu zaista ukras i one prave, lijepe ljubičice. Poklonio sam supruzi, a sad su neke pokunjene.. u čemu je greška? 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 08:26
znam jedino da se ljubičice ne smiju zalijevati po listovima, već u podložak, al vjerujem da i ti to znaš. ja sam ih imala u dva navrata i oba puta su krepala. šta sam pogrešno radila nisam saznala, ali sam od dosta ljudi čula da im treba baš pogoditi mjesto gdje ih staviti jer su dosta osjetljive. također sam negdje pročitala da ne vole prostore gdje se koristi plin
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 08:31
tamo gdje sad stoje, uvijek su joj cvale, doduše u kuhinji imamo plin.za kuhanje ali ga jako malo koristimo, ne zaljevam po listovima, u podložak.. možda , kad je supruga nosila cvijet doma ga negdje stisnula, a cvijetovi su osjetljivi. dali da odrežem smeđe batrljke koji neće biti cvjetovi, bojim se da ne uhvate neke bakterije ili nešto drugo..
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 08:56
pa sada nisam baš stručnjak, kažem ti obe su mi krepale, ali ja bih odrezala te batrljke, ali bolje ti sačekaj savjet nekog stručnog za ljubice
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 09:27
Ivane listovi tvoje ljubičice zdravo izgledaju, jednostavno odreži sve ocvale cvjetove i batrljke i nema problema.
 
Godinama imam ljubičice i stalno cvjetaju. Jednom tjedno ih zaljevam u podložak. Za vrijeme cvatnje zalijevam ih svakih 14 dana tekućim gnojivom. Ne smiju biti na suncu jer im sunce sparuši listove. Povremeno malim kistom očistim listove od prašine i to je to.
Btw u stanu imam plinsko grijanje i nisam primjetila da im je to smetalo.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 06:24
Ma Ivane nije to ništa, samo odcvali cvijetovi. Njih odreži i ubrzo će doći novi. Samo uobičajeni prirodni proces kod ljubičica. Embarrassed
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 06:58
Hvala djevojke, već je to moja draga napravila Tongue
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 06:11
Hm...žene...Embarrassed
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 13:19
da ne otvaram drugu temu malo ću uzurpirati Ivanovu

dakle radi se o mojim ljubicicama - po listovima im stalno izlaze neke fleke, zuckaste boje, slicno kao sto sunceva svjetlost napravi na liscu - ali, uopce nisu na suncu

bas nedavno sam pokidala sve listove koji su to imali po sebi, ali vidim da su i ovi sto su ostali poceli "po starom"

i jos jedna stvar - uvijek ih zalijevam odozdola - u podlozak, ali konstantno nalazim neke listove koji se jednostavno objese i pocnu propadati, nicim izazvani
samo klonu i polako venu

je li to normalno ili...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 16:49
evo i slika, nadam se da vidite o cemu se radi

 
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 07:36
Koliko često ih zalijevaš? Obično klonu ako ih premalo ili previše zalijevaš. Iz iskustva znam da je bolje manje vode nego više.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 07:48
Zaljeva ih supruga. sad više nemaju nijednog cvijeta samo zdrave listove.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 08:26
zalijem ih kad "osjetim da je pitar lak" - kad podignem posudu i ona je skroz lagana, nema onog osjecaja tezine kao kad su (tek) zalivene
(mislim 1 tjedno )
ma ne virujem da je do zalijevanja jer bi vec bile istrulile

ove flekice mi se cine kao neka bolest
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 08:39
Tako i mi radimo. Valjda budu cvale opet. Muči me samo kako će biti kad odemo na godišnji u VII..
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 09:01
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

da ne otvaram drugu temu malo ću uzurpirati Ivanovu

dakle radi se o mojim ljubicicama - po listovima im stalno izlaze neke fleke, zuckaste boje, slicno kao sto sunceva svjetlost napravi na liscu - ali, uopce nisu na suncu

bas nedavno sam pokidala sve listove koji su to imali po sebi, ali vidim da su i ovi sto su ostali poceli "po starom"

i jos jedna stvar - uvijek ih zalijevam odozdola - u podlozak, ali konstantno nalazim neke listove koji se jednostavno objese i pocnu propadati, nicim izazvani
samo klonu i polako venu

je li to normalno ili...


Isto se i meni dešava sa mojom ljubicom na poslu. Meni se čini da moja ima previše svjetla i da su joj to opekotine od sunca. Nije na suncu , ali u uredu je jako svjetlo cijeli dan.
Odlučila sam ju zamjeniti nekom drugom biljčicom na radnom stolu, a ona ide domeka u ljepi hlad gdje ljubice cvjetaju! Pa bum vidla jel to zbilja od preveć svjetla!
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 14:52
Natalija fleke po listovima mogu da se pojave i od hladne vode.Znaci ne polivati ih hladnom neko mlakom vodom.A i ne vole jako svijetlo,bolje im godi tamnija strana.Na tvome mjestu otkinula bih jedan list i odnijela u neku poljo-apoteku da oni ustanove da se ne radi o sivoj plijesni(bolest koja napada najcesce ljubicice).Mojoj mami je unistila jedne godine puno cvjetova.Ja ljubicice ne volim i ne uzgajam pa ti vise ne mogu ni pomoci.Wink
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 09:14
Ljudi, pomozite! Kako se rijesiti nekog sitnog, sitnog crvica koji mi jede i rasipa polen po cvijetu? Je li to trips? Prskala sam Mospilanom, pa i zalila zemlju. Nakon 2 dana gad se opet krece po cvijetu i opet mi jr polen rasut... A ko je neko imao slicno iskustvo, molim da mi javi kako se izborio s tim...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 16:40
Kaćunak ,negdje sam pročitala da u tome slučaju treba biljci potpuno prekinuti cvatnju. Te se beštije hrane polenom, pa ako nema cvijeta, nema polena i nema njih! Dakle, škarice u ruke i porezati sve cvjetiće, neka ti ne bude žao, cvjetati će ona opet, samo neka ostane živa! Činjenica je da nemam vlastitog iskustva u vezi tog problema ali vrijedi pokušati, ima logike... nadam se da će ti se javiti netko tko je imao taj problem i pronašao dobro rješenje.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 23:38
Cula sam to, odnosno nasla temeljan tekst o tome i saznanja nisu ohrabrujuca. Pise da biljci ne treba dozvoliti da cvjeta minimum 6 mjeseci. 6 mjeseci!!! Cak i tada je vrlo moguce da ostanu larve koje nekako prezivljavaju i na listu, i na zalost, sve se ponavlja... Pise i da je trips izuzetno otporan na sistemske i druge insekticide i da na svijetu postoje samo dva preparata koja ga sigurno unistavaju! Dakle, i kad prodje pola godine ja opet necu biti nacisto sta mi je zivjelo na tom liscu i sta uzgajam u kuci Evil Smile A tek kad nakon pola godine pustim biljku da cvjeta, pa sa strahom zavirujem u latice cvijeta iscekujuci toga gada... Nevjerovatno, da covjeka slomi i obeshrabri  jedan milimetarski insektic!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2013 u 22:30
Desert rose, ipak to nije trips! Nina mi je temeljno objasnila da je to larva neke gusjenice koja ne skodi biljci nego samo pokoji cvjetic progrize.Ipak sam ja to ocistila i naprskala i jos uvijek nema NISTA ni na cvijecu, ni oko njega, cak ni onih bezveznih malih musicica! Pusticu da cvjetaju, pa sta bude...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.