Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pljuskavica - Hypericum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pljuskavica - Hypericum

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 23:02
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 00:17
Pljuskavica hypericum calycinum

Poluzimzelena trajnica sa jakim puzajučim korjenom.
Ako ima dobre uvjete, vrlo brzo se širi.
Visoka 30-40 cm.
Voli polusjenu ali može podnijeti i sunce uz jače zalijevanje.
Cvjetovi žuti sa brojnim prašnicima veličine 7-8 cm.
Dobra za sadnju pod grmove.
Biljka iz roda Gospine trave ali nije ljekovita.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 22:46

Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2018 u 11:23
Ja je imam u vrtu, u polusjeni , sada već treću godinu...meni nikako da procvate Confused... kako da ju malo potjeram na cvatnju?
Bajke leže u meni poput sjemenki...potreban je samo dašak vjetra,zraka sunca ili kap vode pa da se rastvore u cvijet
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2018 u 23:29
Originalno poslano od člana Una Una napisao:

Ja je imam u vrtu, u polusjeni , sada već treću godinu...meni nikako da procvate Confused... kako da ju malo potjeram na cvatnju?


Una... je ti cvala pljuskavica? Ovo su moje slikane krajem 06/18...



Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2018 u 10:03
Predivne fotografije, predivne biljke ... pozdravljam te draga moja. Uvijek te se sjetim kad god pogledam svoju "naranču" ... sad je to prava, velika cura. Hug
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2018 u 21:41
Ova zadnja fotka ... krupni kadar, kapljice, prašnici... prekrasno! Clap
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2018 u 23:53
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Predivne fotografije, predivne biljke ... pozdravljam te draga moja. Uvijek te se sjetim kad god pogledam svoju "naranču" ... sad je to prava, velika cura. Hug

Rajski... topli pozdravi... Hug
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2018 u 23:55
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Ova zadnja fotka ... krupni kadar, kapljice, prašnici... prekrasno! Clap

Andina Hugpriroda je puna čarolije...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2019 u 21:52
Tvoj zeleni palcic stvara carolije     Wow bilder
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2019 u 09:26


Una, moja je na punom suncu i cvate od prve godine.
Čak mislim da ju moram premjestiti jer je preinvazivna, svuda mi pušta izdanke i guši ostalo bilje.
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2019 u 00:31
Floramye, Ninetta...krasne su vam,zaista. Ne, meni ni do sada još uvijek tj.nikada nisu procvale ??
Mislim da ih moram seliti na neko drugo mjesto, mada ne razumijem što im ovdje gdje jesu nedostaje. Imaju i sunca, a i sjene... Mislim da jedino zemlja nije dovoljno dobra kad tako dugo protestiraju
Bajke leže u meni poput sjemenki...potreban je samo dašak vjetra,zraka sunca ili kap vode pa da se rastvore u cvijet
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2019 u 01:15
FLORAMYE... da invazivna... guši sve oko sebe... kad se samo sjetim kako nisam mogla dočekati da krene...

Una... poreži ju do dna... i dodaj joj rahlije zemlje... možda brže krene... 
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2019 u 21:15
NinettA, ma kakvi ... nema pomaka :-( , ništa! Još je i listove napala ona hrđa. Zaista ne ide, a čitala sam da i nije baš jako zahtjevna biljka. Ali , poslušat ću te i odrezat je do dna, možda to pomogne.
Hvala ti...
Bajke leže u meni poput sjemenki...potreban je samo dašak vjetra,zraka sunca ili kap vode pa da se rastvore u cvijet
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.