Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - cvijet vezan za grad Slunj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


cvijet vezan za grad Slunj

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: cvijet vezan za grad Slunj
    Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 19:32

dobio sam na msil jedno vrlo intersantno pitanje od jedne citateljice koju zanima :

Molila bih vas da mi pomognete, zanima me da li imate podatak koji je cvijet vezan za grad Slunj, tj. malo sam nespretno pitala. Dat ću vam usporedbu što me ustvari zanima. Znam da je DEGENIJA cvijet poznat kao Velebitska degenija, znači autoktona zaštićena biljka velebitskog kraja, mene zanima da li postoji biljka tj. cvijet koji je autoktoni za Kordun tj. grad Slunj. Ako imate takva sazbnanja javite mi ja bih vam bila jako, jako zahvalna. A ako ih ima više još bolje. Lijep pozdrav.

Unaprijed zahvaljujem.

 

ja na žalost ne znam odgovor... ali ajedno smo jaci...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 09:20
Jako dobro pitanje: pretražio sam net - ništa, zvao  sve po Slunju - nitko ne zna, zvao  turističke zajednice i po Slunju i Zagrebu i Karlovcu- ntko nema pojma, ali doznati ćemo !
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 11:54

Prenosim odgovor iz šumarije Slunj:

 

Ne znamo u kom smislu mislite na povezanost grada Slunja i cvijeta (povijesno, simbolički, po rasprostranjenosti…)?? Ali recimo na području Slunja ima mnogo zaštićenog i rijetko rasprostranjenog cvijeta jako lijepe plave boje: JETRENKA (HEPATICA NOBILIS). Ako Vam to što znači… Inače ne bi znali s kojom još biljkom bi povezali naš grad.

 

Pozdrav iz Slunja!!        

Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 11:55
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 14:24
Hvala puno!!!
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 00:23
Imam i ja jetrenku. Prije nekoliko godina sam ju donio s Papuka.....izuzetno rijetka biljka.
Zanima me, može li se širiti reznicama ili samo djeljenjem korijena.
Znam da ju japanci obožavaju i da jedna takva biljka zna koštati i do nekoliko tisuća dolara.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 07:45
Pa Ivane stvarno ovo nisam vidjela do sada, ali znamo da je recimo kamelija zaštitni znak Opatije, pa imamo Učku sa učkarskim zvončićem, bilo bi zgodno znati još ponešto o toj povezanosti cvijeća s gradovima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sedum View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 27 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 170
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sedum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 23:04
Ako se traži baš neka osobita biljka iz Slunja koje nema drugdje - onda je to prvenstveno lijepa paprat Gospina vlas (Adiantum capillus-veneris) koja prirodno raste na sedrenim slapovima Slunjčice. Ove inače nema drugdje u kopnenom zaledju, nego tek u primorju npr. slapovi Krke i Zrmanje. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.