Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crnooka Suzana-Thunbergia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crnooka Suzana-Thunbergia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 10:59
i ja sam ju kupila prije tri dana za 10kn u mom rasadniku između Tribunja i Vodica..biljčica je mala ali nadam se da će narasti..imam dvije boje ovu naranđastu i bijelu..vidla sam da ona ima i još neku mislim da je nježno žute boje..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 15:12
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....iris, isto je i sa mojima koje su sasvim male , nema cvjeta a rubovi listova se suše....
...čini mi se da je krivac vjetar....Confused
 
...iskusni...kako podnosi vjetar suzi????
 
podnosi vjetar jako dobro ako je namotana na žicu od ograde ili neki plot ili konstrukciju. Moja je bila na običnom plotu i nikaj joj nije smetalo, i da bila je na direkrnom suncu cijeli dan. Za ove u teglama ne znam
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 15:14
ja nikak da nabavim bijelu, ove su kojekakve u žutim i narančastim nijansama. Možda savjet za sve koji mogu nek je posade direktno u zemlju, puno bolje raste nego u tegli
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 15:49
tek sam se zainteresirala za suzanu, i moram si je kupiti. Čitam da neki od vas imaju problema sa uzgojem. Evo ča sam ja našla u novinama o suzani: ova biljka penjačica ne ravija veliko korjenje te je lako uzgajati i u posudi.Pogodna je za formiranje "zelenog zida". POLOŽAJ: na svijetlom mjestu ali ne na direktnom suncu. ZALIJEVANJE: redovito, svaka 2-3 dana. U podlošku ne smije se zadržavat voda. Ljeti 2 puta tjedno prskati lišće mlakom vodom. GNOJIDBA: jednom  u 15 dana.
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 13:20
Kako su vaše Suzike?
Moja je tako loše od prije par dana. Lišće joj je odjednom požutilo i otpada. Mislila sam da joj neodgovara položaj, ali ona je u hladovini od pavitine, čak se super sa njom preplela. Sad ju ne mogu ni maknuti.
Pa sam pomislila da su joj svu snagu isisale one neuništive bijele mušice.
Jučer sam bila kod mame, kad ono i njena Suzi je isto takva. Ne znam kako da joj pomognem. Što da radim?
smile220
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 19:27
....stvarni ne znam i kod moje majke otpadaju listovi i dobila je pjegice, moja je dobro , imala 1 cvijet, više narančasto-žuta.......
 
...super izgledaju ove što su u zemlji...u svakom slučaju voljela bi skupiti više boja......
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 22:23
Moje nikud nikam - prvo sam ih presadila na vrt i vidjela sam da tam stagniraju pa sam ih presadila u teglu, a kiša je stalno bila po njima....tak su još malecke, lišće malo pjegasto, a čak su bila i 2 cvjetaUnhappy
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 12:16
Jupi!!! Tjera nove listiće.smile213
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 15:16
možda vam imaju crvenog pauka-dobro pogledajte
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 21:11

Ja nikako da vidim to sjeme! Moja ima na stotine cvjetica, ali sjemena nigdje.

Lani sam imala mnogo problema sa kloroticnim liscem na suzzici, pa sam ove godine stavljala zeljezo svako malo, i super mi je, raste kao luda.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 09:42
...moja  je  imala  samo  jedan  cvijet  i  onda  ju  je  neka  mača  sasušila.....  nemam  sjemenka  pa   molim  da  mi  neka  dobra  duša  spremi  za  drugu  sezonu  malo  sjemenčica....please!!!!Hug
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 16:37
budem ti ja spremila Manči
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 21:37
ja sam dobila biljkicu naranđaste iz jedne sjemenke ali baš i ne cvijeta da jedan cvetek svaki tjedan ..druge su na suncu ali ipak mislim da im je moje sunce ovdije prejako...jojjj..neznam šta bih i kud s njima ako ih ne stavim na sunce nema baš cvijeta a na suncu lišće propada a time i sama bijlkica..
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 11:46
....duda  love...ista  stvar  je  i  kod  mene...naše  sunce  je  prejako  za  nju,  samo  jutarnje  je  o.k.......super  su   mi  se   držale  do  srpnja,   a onda ih  vjetar  čisto  isušio,  sparuštio.....možda  bi  ih  trebalo  navečer  prskati....u  svakom  slučaju  u  Dalmaciji  suzana  mora  biti  na  polasunce-pola  svjetli  hlad,  zaštičena  od  vjetra,  pogotovo  bure....
 
 
hana....hvala  na ponudi...
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 12:07
je manči bilo bi ko sunce da ja morem nać negdje u nekom kutku svoje kuće bez vjetra al kod mene stalno lagano nešto pirka(hvala bogu jer bi odapeli od vrućine)al nažalost to nekim biljčicama nepaše..
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 07:04
Presretna sam! Otkrila sam sjemencice na mojoj Suzani! Zaista mi je dugo trebalo, cijelo ljeto je gledam a tek sad shvatila gdje su sjemenke!  To je zato sto joj je pupoljak isti kao i sjemena cahurica. Sada samo jos i da proklijaju za dogodine!
Cini se da cahuricu treba otvoriti dok jos izgleda zelena, jer inace sve iz nje poispada. Kako vi ostali radite? Ja sam nasla poispadale, i zelene, ali ne i fazu izmedju toga.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 09:18
Čauricu nemoj otvarati dok je zelena,jer ne bude zrela.Tek kada dobije smeđu boju.One inače pucaju kada su zrele i ako želiš da uhvatiš sjeme moraš je ubrati prije nego pukne ali da bude smeđe boje.Ako si ubrala zelene pusti ih da se osuše,nemoj otvarati.Sjeme je okruglo i tamno smeđe pa čak i crne boje.Moje suzane su bile u saksiji i bilo mi je zgodno jer su stajale na balkonu.Sjemenkica koja bi i pukla,samo bi je pokupila sa pločica.
Ako neko želi koju sjemenku neka se javi na pp Smile
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 09:24
ja sam bila kupila biljčicu cvala je sa jednim ili dva cvijeteka i našla sam jednu sjemenkicu svijetlosmeđe boje i iz štosa ju posadila,matična biljka mi je odapela a ova je evo slikica kod mene nikad bolje i cvijeteka puno
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2009 u 21:17
Hm, Jasminaa, ovo sjeme je crno, ali je cahurica bila zelena. Probat cu posijati, pa cemo vidjeti. Tesko cu uhvatiti to o cemu ti govoris, jer sam samo vikendom sa Suzanom.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 10:58
molim savjet!
Imam sjeme suzane, kad trebam sijati? Ako je netko uzgajao iz sjemena, voljela bih da mi se javi.
Hvala vamHug
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.