Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crnooka Suzana-Thunbergia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crnooka Suzana-Thunbergia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Crnooka Suzana-Thunbergia
    Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 00:44
Evo jedne interesantne cvetnice. Ima je u beloj, plavoj, cvenoj i zutoj boji. Na sredini cveta se nalazi udubljenje koje je tamno-ljubicaste, skoro crne boje. Postoje vrste koje su bez te tamne boje i one izgledaju isto predivno. Cveta neprekidno od proleca do kasne jeseni, nije puno zahtevna.

Evo moje zute



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 08:34

Predivna je, dolazim pod hitno smile116da proverim uzivo da li je tako lepa i izmolim za jedno pelcerce Smile!

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 08:36
Hvala za info-do sda znam samo za zutu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 16:07
prekrasna je

jesi je sama sijala ili kupila vec gotovu biljku?

pitam te zato jer sam je ja sijala prije godinu dvije i nikad mi nisu bile lijepe i raskosne kao one koje sam vidjlala u peveca i u ostalim trgovinama cvijecem
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 18:57
mi smo ih isto posijali ove godine, ali izrasle su samo tri. nije ni to tako loše (za početak). meni je ona preslatka, ali nisam znala za druge boje, osim žute. ove naše još ne cvjetaju, ali kad se pojave cvjetovi, vidjet ćemo kakvi su.
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 19:15
Natalija, nisam ih sejala, kupila vec gotovu. Kazu da je uzeti seme od nje jako tesko, jer se razleti odmah posle susenja latica. I stvarno ja pokusavam da nadjem semenke ali ih ne vidim samo mesto gde su bile. Treba ih pokupiti dok cvet jos nije skroy svenuo.

Mimar, otvorena vrata ya tebe, dodji i izaberi pelcer.

Lepe su i bele sa tim crnim u sredini i stvarno kada je gledas kao da je oko, ali se meni vise svidela zuta.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 21:42
Evo i ja danas postala vlasnica ove biljke, dali netko može spomenuti kakvo mjesto joj odgovora. Imam predviđeno mjesto, ali bojim se da bi joj bilo presunčano do 17 sati. Cry
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 22:16
Voli sunčano mjesto i plodnu zemlju.Smile Ja imam par mladica na direktnom suncu, par u polusjeni, i sad mi se čini da ove u polusjeni ljepše napreduju, a zapravo na vrečici sjemenja piše ono što sam prvo napisalaConfused
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 23:04
i naše dosta sporo napreduju...prvo su bile u polusjeni pa je bilo slabo; sada su na suncu i jedino što se promijenilo je da se pojavila još jedna nova biljčica i to valjda više od mjesec dana kako smo ih posijali(!)...prvo smo ih zalijevali svaki dan, ali sada mi se čini da im više paše da je to svaki drugi, ili recimo jedan dan ujutro, a slijedeći tek naveče...malo neobična biljka...sve druge puno brže napreduju.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 15:29
kako napreduju vaše suzane?
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 18:12
Ovo mi je prekrasna puzavica...
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 20:20
Hello narode, ja sam isto posijala Suzanu i dugo dugo ništa, a onda se pojavilo 6 mladica (od cijele vrećice!), al dobro,ja zadovoljna i s tim, jedino što su listovi malo uvrnuti, kao da su oštećeni. Užasno sporo napreduje.Za dva mjeseca tek po dva malecka listića ! A obzirom da je jednogodišnja biljka- pa kad ću dočekati da ocvate??
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 20:36
Mogli ste staviti sliku mlade biljke da vidim dali je i ja imam, mislim da sam je dobila od SilveK, ali sad ne znam koja je.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 21:50
Nisi Triša, ja sam tek ove godine uspjela nabaviti par sjemenki i par biljčica, ali druge godine budešWink

Željka, pogledaj ispod listova, možda su je napale uši. Navodno voli plodnu zemlju i sunčano mjesto.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 22:06
SilveK išla gledati, zbrkala sam se to je moja djevojka u zelenom ili nešto slično, a roza trubice lete u vis, ali još ne cvatu, no vidim da hoće, kalifornijski mak isto, kosmos cvate, noćurak cvate i tako redom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 23:11
evo sasvim isto i kod nas...kako kaže željka...od cijele vrećice - 6 biljčica...i uuužasno sporo napreduju...i mi se isto pitamo da li će uspjeti procvjetati ove godine?! pa mora da ima nešto što ne znamo u vezi te biljke! ako netko nešto zna...
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 13:36
SilveK pogledala sam ispod tih malih listića- nema ništa, a listovi kao zakržljali. Tko zna kakvo je sjeme, a možda sam i malo kasno posijala (3.mj? Uglavnom sam se držala uputstava na vrećici. Drugi put ću je posijati odmah u siječnju. A staviti sliku ovdje, to je za mene trenutno nemoguća misija, moram prvo malo proučiti kako ( a nemam baš puno vremena,.. beba .. )
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 13:40
Sensa, tvoja Suzy je DIVNA! Ljubomorna sam
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 16:52
Moje isto sporo napreduju, ali nadam se cvijetu ove godine. (uskoro slika)
Željka, možda je posrijedi i neka bolest, ako je strašno kovrčavo, ukloni neke listove koji su jako kovrčavi (to sam ja napravila s paprikom, i sad je ok, dalje rastu zdravi.
 
Triša, i moje trubice su nešto više nego inače. Super što sve cvijeta...
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 23:26
Neki vrag joj fali posustala definitivno. Cudna biljcica. Nema niti jednog cveta listovi nisu jako zeleni. Sada sam skontala sta je -oporavlja se. Garant su je predopingovali i bila je divna kada sam je kupila i sada se oporavlja. obzirom da lisce ne opada, ne kovrdza bar me to tesi valjda ce se oporaviti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,194 sekundi.