Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Neuobičajene biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Neuobičajene biljke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Neuobičajene biljke
    Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 21:38
Što ste neuobičajeno posadili i da li vam je uspjelo?
Evo mojeg avokada koji je izrastao iz koštice kupljnog ploda.
Imam i izklijale koštice datulje.
A vi?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 21:42

Uzgojila sam dvije ruže iz sjemenki šipka, ali mislim da je tvoje ipak egzotičnije. Bravo za temu!!!Wink

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 23:24
ja sadim sve koštice,pogotovo od agruma(limun,limeta,narača,mandarina,mineola...)i nikne to.Datulje isto,eno ih maleckih,tek formiraju prvi list.Avokado mi je lijepo narasto i ja ga stavila na sunce koje ga je spržilosmile39I mislim da nisam nešto više sadila iz koštica.To su sve kupovne voćke i skoro sve nikne.Večini treba duže vrijeme(neki su mi niknuli nakon3mjeseca) no niknu.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 10:30
Ja svake godine posijem nekaj i uvijek me iznenadi jer dok proklija i naraste ja sam već zaboravila di je kaj i kaj je kaj!
Super tema! Kad mi procvjeta ove godine ono što sam zasadila, morti se i sjetim kaj mi je neobično! Cool
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 11:48
Trenutno pokušavamo isklijati nekoliko palmi.
Savjeti oko isklijavanja bili su različiti i jako oprečni pa smo odlučili krenuti svojim putem. Nadamo se uspjehu.

Živimo u kontinentalnom dijelu Hrvatske i problem je kako prezimiti biljke na otvorenom. Zbog toga su našu pozornost privukle biljke koje mogu preživjeti podosta negativnih celzijevaca. Imate li koju, znate li za koju,   tu smo.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 15:36
Ja sam prošle godine u bašti ostavio bananu (Musa basjoo) da prezimi. Odsekao sam dno vreće, navukao na stablo i okolo stavio suvog lišća i slame, a od gore sam navukao najlon kesu da voda ne pada na biljku. Sada tera već šesti list i vidim da su krenuli i pelcerčići oko stabla. Ovog proleća sam posadio i jednu palmu u dvorište koju ću na jesen probati nekako ušuškati da prezimi vani.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 17:45
SHASHA kako posiješ limun
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 18:27
Koštice limuna,isto tako i bilo kojeg drugog agruma,samo posadim u teglu.Treba im duže da niknu,mislim da mi nikada nisu niknuli u roku mjesec dana,no skoro sve nikne.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 18:50
A U KOJE DOBA SIJATI
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 19:02
Bilo kada,možeš i sad.Tongue
(ne "deri se" Antune.Velika slova su -dernjavaWink)
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 19:14
Ma znam uvjek se zbunim,hvala na savjetima
Na vrh
4herbs View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 4herbs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 15:11
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Koštice limuna,isto tako i bilo kojeg drugog agruma,samo posadim u teglu.Treba im duže da niknu,mislim da mi nikada nisu niknuli u roku mjesec dana,no skoro sve nikne.

Probaj stavit koštice na centimetar dva dubine u humus i stavi ih na izvor topline,recimo na onaj jastuk za grijanje i te teglice ili štagod staviš u plastičnu vrećicu i onda se unutar vrečice stalno vrši kondenzacija i svo sjeme brže pukne i prije nikne,to je provjereno a sad sve ostalo je do vas,i da moraš stalno provjetravat tu vrećicu da ima kisika!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 00:39
Ovo sa vrečicom,ili staklenkom, znam no nikada nisam čula da se treba provjetravati.Dapače svi vele da se NE miče vrečica,staklenka,sve dok se biljka ne zakorjeni ili ako sijemo,dok ne nikne.Nakon toga se vrečica,staklenka,povremeno miče da se biljka prilagodi na vanjske uvjete.Kod pokrivanja vrečicom je čak preporučljivije da se ne miče nego da se svakih par dana rupa izbuši.
Definitivno će prije niknuti ako se tegla pokrije.
Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 20:31
Upravo sam danas posadio limune, eukaliptus, pocius, palme itd.
Javim se kad cu se imati s cim pohvaliti.

Inace, imam dvadesetak agruma od prosle godine, uredno niklih iz sjemena. Nikakvi trikovi. Vlazna zemlja, na toplom mjestu i to je to.
Cijepit cu ih kad malo narastu
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 22:17
ja posadila pustinjski grasak i od 5 sjemenji jedva mi niknula jedna i jucer mi vjetar bacio cvijece i stgalo mi skroz mladicu koja je ionako krhka...sad tugujem...smile43
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 22:59
Eichornea crassipes



Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 06:57
Eichornia crassipes je prekrasan. Problem je samo u tome da mu treba 20 st. C pa me zanima gdje ga držati preko zime. Usput, sviđa mi se tema. Ipak, zanima me koji su kriteriji po kojima je nešto egzotično, jesu li to rijetke biljke? Limun i naranče sijemo kad god pojedemo voće, a na moru ih ima posvuda, a palme za mene pojam egzota, same se zasijavaju. U emisiji 'Radoznali vrtlari' BBC-a, ako se netko sjeća ima zgodna epizoda kad jedan vrijedni vremešni vrtlar iz Škotske kaže kako se ljudi vole mučiti s nekom biljkom samo zato što potječe iz 'Timbuktua'. Čini mi se da nas sve to privlači neodoljivom snagom, pogotovo danas kad je svijet postao globalno selo.
Na vrh
luna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje luna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 06:48
Originalno poslano od člana bvlgari76 bvlgari76 napisao:

Upravo sam danas posadio limune, eukaliptus, pocius, palme itd.
Javim se kad cu se imati s cim pohvaliti.

Inace, imam dvadesetak agruma od prosle godine, uredno niklih iz sjemena. Nikakvi trikovi. Vlazna zemlja, na toplom mjestu i to je to.
Cijepit cu ih kad malo narastu
 
 
Ja sam dobila jedan ogroman limun, posađen iz koštice i nije cijepljen. Pošto nije cvao i nema plodova neki su mi ljudi rekli da moram kupiti supstrat za agrume i da će mi sigurno procvasti pa me zanima sta o tome mislite. A otkud uzimaš grančice za cijepljenje?
Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 11:04
Hm, dobio sam sjemenje za podlogu od jedne forumasice.
 
Cekam da te biljcice budu stare 2 godine i onda cu ih cijepiti
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.