Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ešinant - Aeschynanthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ešinant - Aeschynanthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 19:17
Miro K,drago mi je da je živa ali to ti je Nematanthus gregarius -goldfish plantHug
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 19:30
Ja sam svoju biljku juče unijela. Slika je napravljena upravo prije unošenja.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 08:01
Jako su vam lijepi, zaista.
 
Ja imam jedan već duže vrijeme, ali sporo napreduje. Ljetos sam ga orezala da se razgrana, i lagano zakorijenila odrezano, ali originalna biljčica jako sporo napreduje.
Koji su njeni pravi uvjeti? Moja stoji u pola-pola sunce-sjena, zalijevam umjereno, stavila sam propusnu zemlju jer to većina bilja voli.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 10:28
...prekrasno makkClapClapClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 17:47
Hvala cure .
Nbjelovu, ništa nisi pogrešno uradila. Ni moja biljka nije baš pregusta, ali s obzirom da joj zbilja ništa posebno ne radim, vrijedno cvjeta. Možda bi ti, pošto živiš na jugu gdje je zrak suh, mogla biljku jednom dnevno pošpricati kišnicom, jer voli vlažniji zrak.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 21:39
makk, krasna je. Prije nekoliko godina imala sam puzajuću, na deklaraciji je pisalo "Mona Lisa".
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 12:24
Moon, "Mona Lisa" je prelijepa. Šteta što je više nemaš.
I ovaj moj Aeschynanthus je "viseći", ali pošto nema gdje da visi ja sam mu grane podbočila štapovima
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 16:27
makk, "Mona Lisa" je bila prekrasna i lijepo je cvjetala u visećoj košarici, no kad sam se selila puno cvijeća, baš tog sobnog mi nije izdržalo promjenu. Možda i zato što su sve bile već višegodišnje biljke, priviknute na jednu mikroklimu i promjena im nije odgovarala. Druge razloge nisam mogla pronaći osim tih, jer nastavila sam njegovati biljke identično.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 05:03
Samo kratak izvještaj, moji su dosta napredovali tijekom ove lijepe jeseni. Spremljeni u kuhinju gdje se neće grijati, ali blizu prozora, pa uživaju u prijepodnevnom suncu. Jako lijepo izgledaju, kako sam od glavne ljetos otkinula tri reznice, ona se jako lijepo popunila, a mlade su isto tako bacile sporedne izbojke, pa su sve sada grmovi. U proljeće im nema nego da cvjetaju!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 09:02
ovo je moj primjerak, u proljeće sam ga propustila orezati, poslije je cvao, ali samo jednim cvjetićem...
u proljeće ga svakako moram urediti jer želim lijepi mali grmekWink:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 04:57
Je, izdužio se taj tvoj maleni. Nakon orezivanja se ne popunjava baš onako brzo kao, npr. cigančice i slično, ali se ipak lijepo popuni.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 10:53
ne znam što su "cigančice"Confused
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 18:59
evo ga iz druge perspektive, ovako zapravo izgleda:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2013 u 06:38
Jako se dobro drže u negrijanoj kuhinji sa dosta svjetla. Nisu izgubili ni listić, nisu se izdužili, ne rastu ali su lijepi kao i kad su bili u vegetaciji. Jedva čekam proljeće.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2013 u 10:43
Makk, stvarno je prekrasan ovaj tvoj ešinant. Nadam se da je ovo njegov podmladak:


Nije još cvjetao pa ne znam kakav mu je cvijet. Ljetos je bio kod mene na balkonu, dobivao sunce samo kasno popodne, ali mu se ipak nekoliko listića počelo sušiti na vrhu. Odmah sam djelovala i odnijela ga u školu na mjesto gdje je imao prošaranu sjenu.
Sada je na toplom, u učionici blizu prozora, povremeno ga poprskam i malo zalijem i to je sve. Znam da bih ga trebala orezati samo ne znam točno kada i koliko. Mogu li to učiniti u veljači?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2013 u 05:07
Andina, kad gledam ovaj tvoj, pitam se da li je moj uopće echinant. Iako je oblik lista taj, ovaj moj ima potpuno drugačiji oblik grmića...Morala bih ga slikati da ga vi, cure, pogledate.
 
A klupa...ah, moj nedostižni san, ajme što ti na klupi zavidim!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2013 u 14:05
E, Nina, da si bar malo bliže... Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2013 u 15:56
Nina, pogledaj pod nematanthus gregarius goldfish plant,slične su biljke mada imaju drugačiji cvijet i ova je više grmolika,ima ovdje i tema o njoj.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 18:59
hvala, stefice,pogledala, ali ne mogu se odlučiti baš, ali kad procvate, znat ću.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2014 u 08:59
Jedan neobičan mutant Wink

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.