Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zakorjenjivanje lavande
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zakorjenjivanje lavande

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 16:20
trulež je najveći protivnik i problem prilikom ukorijenjivanja. 

Jer biljka treba vlagu koju gubi preko lista (zbog toga i treba manji broj listova ostaviti) a sama vlaga uzrokuje trulež. 
Pa zna biti komplicirano i otežano ukorijenjivanje. 

Ps. ako želiš mogu ti poslati koju sadnicu. 
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 16:30
 Hvala puno .Sada ću pričekati i vidjeti kaj bu sa ovima . pa ću na proljeće krenuti u nabavu. 
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 16:32
Ok, ako imaš još reznica još iz upikaj jer od više komada veća je mogućnost da se nešto i primi :)  
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Aubrieta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2015
Lokacija: Županja
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aubrieta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 18:09
Pozdrav svim članovima !

pitanje u vezi lavande - da li je normalno da u ovom godišnjem periodu manje sadnice lavande koje sam posadila u cvijetnjaku prije nekih mjesec dana izgledaju kao osušene, tj. da su donji listići suhi ?!? Confused

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 23:09
Normalno je da se donji,stariji, listovi pomalo suše,u bilo koje doba godine.Sve je okThumbs Up
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2015 u 13:41
i meni ide teško zapravo gotovo nemoguće zakorjenjivanje lavandi, od stotinjak reznica primi mi se možda jedna, haha...a ovog sam ljeta imala velike gubitke u vrtu, nekoliko komada odraslih, ne prestraih se bez ikakvog vidljivog razloga osušilo...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2015 u 18:49
I meni ide dosta teško njeno zakorjenjivanje. Međutim, kupila sam tri lavande, kao dobro zakorjenjene, i dvije su mi se osušile. Nemam baš neko dobro iskustvo, ali obožavam ih.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2015 u 09:10
...dosta mi je frendica reklo da su im ovog ljeta otišle lavandeShocked...

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2015 u 10:42
Moje iskustvo je ovako:Pelcere(to su u biti donje grančice zapuštenog grma koje imaju smeđu granu,tj.odrvenjelu ili kako se to kaže već) sam u proljeće zapiknula u zemlju na djelu vrta gdje je sunce cijeli dan,i zalijevala svakodnevno navečer,nakon 10 dana sam par komada prekopala da vidim ima li korijena-naravno vrlo oprezno-i gle čuda,bilo je korijenja pa sam zaključila to je to,e sad nekoliko sam ih zapiknula u hlad.E dva sam raskopala da vidim ima li korijena i nije bilo...Kao da su uvenule pa sam i povadila.Što znači,lavanda voli sunce,i voli zalijevanje po potrebi-ja gurnem prst u zemlju pa vidim je li vlažna ili suha zemlja.U hladnom mi nije uspjelo ali ja imam plan.Na proljeće zapiknuti na sunce i kad ojača preseliti u hlad.Eksperimentiranje me neće ubit a i uvjerena sam da će mi plan uspjeti.Sretno ekipi i ne dajte se!!!Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2015 u 14:58
Zaista mi ne pada na pamet što se to događa s lavandama ove godine. Jučer sam bacila pogled na onu jednu novu koja mi je preostala i imam kaj vidjeti: i ona izgleda kao da će se osušiti. A bila mi je namjera napraviti lavandored ispred kuće. Ermm U redu su mi ostali samo lavandini, "stari" kojeg sam ispelcala od jednog s mora i još dva manja grma, jednogodišnjaka koje sam ispelcala od prvog "starog" lavandina, s time da je jedan od njih poprilično slab... mislim da je to zato jer nije na čistom suncu, već je dio dana u hladu.

Kako bilo, 24crogirl dobro kaže, treba probati sve moguće načine, pa će se jednom zapelcati. Smile
Na vrh
Mary85 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Lipanj 2016
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mary85 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2016 u 12:57
ja sam ove godine probala zakorijeniti desetak komada ali nijedan nije uspio. Kupila sam 5 sadnica na sajmu cvijeća i super se drže. Već sam ih presadila u zemlju i super su. Ranije ove godine kupila sam u Konzumu dvije španjolske lavande i cijelo vrijeme cvatu. Prekjučer sam odrezala stare cvjetove i vidim da tjera brdo mladih cvjetova.
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 09:53
Pozdrav,
trebao bih prijedlog 2-3 vrste biljaka koje se daju razmnožiti reznicama u ovo doba godine, s tim da bi bilo idealno da puste korijen već za dva mjeseca. Treba mi za mali pokus da usporedim hormon vrbe i umjetni hormon.
Puno hvala na odgovoru
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.