Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranč bez konja i ograde
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranč bez konja i ograde

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ranč bez konja i ograde
    Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 23:41
Od milja zvan : "idemo na ranč". Ponekad velimo: "idemo na grunt"
Nema konja i nema ograde. Ima puuuno voćaka, cvijeća i jedna poveća drvenjača preseljena - više se ne sjećam od kud. Prozori pofarbani u zeleno, a unutra naravno još nije završeno.
Kad bi se i stiglo kad se vikendom uglavnom kosi trava na "broji se u nekoliko" jutara zemlje koja je nekoć bila oranica.

Danas sam malo bila na gruntu, a usput sam slikala krasne livade iz auta (dok sam čekala na semaforu radi radova na staroj karlovačkoj)





Ovih dana je sve rascvjetano pa sam dobila dozvolu od MKM da prijavim uradak njenih i ruku MKO.

Predstavljam vam grunt mojih roditelja.



Kao što tipkah - ranč je na jutru do 2 do 3 - ko će ga znat- ima ga puuuno!
Toliko puno da su starci morali nabaviti mali ferari kojim kose travu.
Ferari čitaj mali traktor!

Ranč je relativno mlad pa još nema hladovine od posađenih voćki i ukrasnog drveća, ali mi smo svi mladi pa imamo vremena čekati da naraste.

No da ne duljim jer znam da ste nestrpljivi vidjeti još malo slikica pa evo.









































I mogla bi ja ovako u nedogled.
No za sada evo još malo voćkica.


Sve mlade voćke se moraju zaštiti jer ih srne i zečevi koji su česti gosti na gruntu vole grickati po zimi.

kruška


marelica


breskvica


vinogradarka


Ima tu i jabuka, trešnja, dunja, dud, lješnjaci, šljive ma ni sama neznam kaj sve ne.
Najljepše je kad se skupi familija pa se okrene roštiljada, a nakon roštiljade dečki "igraju " nogomet dok babe navijaju u hladovini!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 00:37
već sad je jako lijepo....a šta će tek biti kad sve naraste Smile
 
odavno si želim stol od singerice Big%20smile al nema se gdje ogrebati za nju Confused
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 08:48
Ja imam singericu no i meni fali stol.Neko  ga popalio prije mene.
Sve je krasno,idilično, no sama kuća me oduševila.Izgleda ko  nacrtanasmile71
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 11:11
Baš je predivno. Singerica je super! Srećom kaj bum "Ružu electronic" mogla zamjeniti za singericu! smile187
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 20:00

Prekrasno, a tek lokacija...Mir, nikakve gužve, to mi se posebno sviđaThumbs%20Up

Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 15:20
Šefi sad si me bacila u bed. Nakon ovog prekrasnog ranča ja pod hitno moram smisliti novo ime za svojih bijednih 15x50 metara.Wacko Imaš kakvu ideju?Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 15:29
Oduševila si me, koja širina, koja kućica, koje biljke...!!!
Super
Thumbs%20Up
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 10:02
Predivno mjesto za odmor. Uživaj. smile161
Ja sam dijete sreće
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 12:13
smile93 mislim da je svaki drugi komentar suvišan.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 16:04
Evo par slikica koje je MKM uslikala još prije dva tjedna. Glavni akteri su žuti irisi koji su, kad sam ja bila tamo, već ocvali.





pogled na irise sa terase



i nakon kiše




evo malo i plavih




nakon košnje obavezno ih posjeti roda


i onda malo ruža




imaju oni i pratioca koji se ne voli slikati, a nije joj baš drago ni skitanje. Više voli sjediti i gledati svijet oko sebe - kao i mi- iz auta!


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 22:17
Prekrasno imanje, podsjeća na kraj gdje mi imamo vikendicu, a obožavam te stare kuće koje su tako lijepo obnovljene, pa zeleno ofarbani prozoro, nadstrešnica ispod koje  kao da već sjedim i udišem mirise sveg onog predivnog zelenila, ruža, voćaka, irisa, ma prekrasno, vjerujemda su tamo zbilj sretni, a s njima i ovaj slatki pesek.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 18:36
Kakvo prekrasno mjesto za odmor! Kuća je krasna i sve ali onaj red ruža me ostavio bez daha. Ja inače obožavam ruže i stvarno su prekrasne. Možda znaš koje su vrste? I možeš kad odcvatu uzeti par "pelcera"? Baš su posebne boje....blago tvojima,super imanje!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 22:00
Ruže su kupljene kod Horvata. Vrsta Abraham. Znam jer sam i ja jednu dobila Big%20smile. Za pelcer se dogovorimo Wink.
BTW - stigla Paulownija!Hug
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 08:25
Krasno.To se zove kuća za odmor,uživanciju,a ne one "vikendice" na nekoliko katova koje služe za prestiž.Ovako što je raj.Uživajte!
Ni sama ne znam za koji kraj da se odlučim,morski ili kontinentalni.Svaki ,kada je uređen i stopljen sa prirodom je predivan.
Na vrh
anitnom View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anitnom Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 17:17
50 m(moje slobodne procjene) zračne linije od ovog ranča nalazi se drugi ranč (također bez konja i ograde), dijeli nas mala šumica.
Evo za početak dvije sličice.

Sličice se povečaju kad se klikne na njih
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 21:18
smile55 za svo cvijeće! roda posebno! lijepo, lijepo!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 08:54
Originalno poslano od člana anitnom anitnom napisao:

50 m(moje slobodne procjene) zračne linije od ovog ranča nalazi se drugi ranč (također bez konja i ograde), dijeli nas mala šumica.


a imaju i vinograd!!! Big%20smile
A prek šumice se fučka kad je kavica gotova!!!
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 09:03
Al bi tu moj boxer užival !!!!!!!! Šefi, super ti je ranč !
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 09:06
sigurno se nemre dojti do suseda samo na kavicu čovjek ožedni od tolkog puta
sutra je novi dan
Na vrh
anitnom View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anitnom Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 12:08
kak se nemre pa mi smo si susede imamo tri minute hoda i to oko šumice ne poprek.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.