Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 386387388389390 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2015 u 10:39
Andina, čestitam na prvim pupovima, ali se nadam da ja moje neću toliko čekati :)
Ja sam zasad zadovoljna, od 9 sjemenki koje sam ubola prije tjedan dana niklo 9 biljčica, sad dalje čekamo
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2015 u 20:25
Tangerina, odličan postotak nicanja!Smile Nadam se da si proučila sve na ovoj (podugačkoj) temi i da će ti biljčice lijepo uspijevati. Držim palčeve!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2015 u 18:56
Stigla jesen, na mojim adeniumima još poneki cvijet. Big smile


Mlade snage


Pokušavala sam nekoliko puta zakorjeniti reznicu i nije mi uspjelo ali s kalemljenjem sam imala više sreće - prvo pa uspješno Big smileBig smileBig smile, još ni sama ne vjerujem.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2015 u 20:54
@Alma, tražim riječ kojima bi komentirao tvoje adeniume i ne nalazim pravu.  Savršeni, prekrasni , idealni, ..u stvari svaka ih se prima.

Vidim da imaš i zelene prste. Kalemljenje baš i nije jednostavno , bravo, bravo. Reci što si kalemila ? kakav  zanimljiv hibrid ?    

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2015 u 21:49
Hvala Pinus! Kalemila sam dupli crveni (black magic), par stranica prije je Bebolina stavila link na stranicu, iz Češke sam kupila kultivare. A kalemljenje nije tako strašno komplicirano kako sam prije mislila, barem ne ovo ravno što sam radila, taj način se preporučuje početnicima. Jedna grana na tom kultivaru je bila predugačka pa sam morala probati kalemiti. Big smile
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 09:27
Primi čestitke i s moje strane. Krasan cvijet i krasna fotka! Mlade snage su fantastično napredovale, a jedno veliko smile141 za uspjeh u kalemljenju.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 17:29
Hvala Andina! smile78
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2015 u 00:40

MM je bio malo nespretan... Cry
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2015 u 08:36
Aaaa šteta Andina za prvi cvijet, a počeo se otvarati. Nema veze barem si vidjela boju, prekrasan je ljubičast, bit će nagodinu puno cvijeća Big smile.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2015 u 18:07
Andina žao mi je al kao što Alma.M. kaže cvijet je prekrasan a sad pošto je počeo tjerat bude on opet ;)
što si mu radila da ga natjeraš na cvatnju? moji još nikako. Kod mame bilo puno pupova kao i kod tebe ali ne znam što im se desilo jer su se samo posušili i otpali. Na žalost nismo uspjeli vidjeti prije boju.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2015 u 19:57
Alma, Marsha, zahvaljujem na suosjećanju. Zbilja mi je bilo toliko žao da sam ga oplakala. I MM je bilo žao jer je on vodio brigu o adeniumima kad god ja nisam bila kod kuće i čekao je taj cvijet nestrpljivo kao i ja. Al što je, tu je. Čekamo sljedeću godinu.
Sjećate se da sam eksperimentirala sa supstratima. Kod ovog koji je počeo cvasti bilo je najviše zeolita. Možda je to razlog, a možda i kvalitetno sjeme. Inače, nisam mu ništa drugačije radila nego drugima. Napominjem da sam kod svakog zalijevanja u vodu dodala malo bioenzima. A zašto su, Marsha, kod tvoje mame otpali pupovi, to stvarno ne znam.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2015 u 10:17
Imam pitanje za ekipu u Dalmaciji: kad vi unosite adeniume u kuću?
Ja vani imam super uvjete za sukulente, veliku južnu natkrivenu terasu koja je cijela osunčana, a ne pada kiša unutra, i inače sve sukulente praktički cijelu zimu držim vani, unosim ih samo 5-6 dana zimi kad baš padne prema nuli temperatura. 
S druge strane, unutra nemam pojma gdje da ih stavim. Ne posjedujem nijedan južni ni zapadni prozor, to su sve vrata i staklene stijenke :D Morat ću smislit nešto, pazeći pritom da ih se ne može dokopat moja jednogodišnja djevojčica.

Trenutno je vani oko 25 stupnjeva po danu, a min. 17 noću i zasad stoje na terasi. Dokad mogu tako?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2015 u 19:07


6. 10. 2015, Jesen je ...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2015 u 20:22
Tangerina, za adeniume je optimalna temperatura prezimljavanja 10 do 12 stupnjeva, ali čula sam da neki mogu preživjeti i kratkotrajne temperature od 5 stupnjeva, pod uvjetom da im je supstrat potpuno suh. Tada idu u hibernaciju (ja kažem da spavaju :)). Ako odbace listove, ne treba ih uopće zalijevati (negdje od početka od studenog do veljače). Možeš ih držati zimi u grijanoj sobi. Ako zadrže listove u grijanoj prostoriji i na svijetlom su mjestu, tada ih možeš pomalo zalijevati - otprilike 1-2 žličice svaka dva tjedna. Najveći neprijatelj adeniuma je vlažan supstrat u vrijeme hibernacije - tada im korijen strune.

Pinus, tvoj golijat uživa u zadnjim toplim danima jeseni. Sav je važan! :) Hoćeš li ga u proljeće presaditi u veću teglu? A onaj crveni sedum u pozadini doslovno mi krade pogled! :)
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2015 u 09:55
Adenium iskoristi svaku priliku za sunčanje. LOL  Čak i ako je oblačno iznesem ga na svježi zrak. Samo da ne kiši. Na ovom položaju sa slike sunca ima od 10h pa sve do zalaska.
Andina mislim da znaš i sama koliko je sunce važno. Da je bilo više sunca i toplote pretpostavljam da bi i ovaj tvoj ljubičasti adenium procvjetao.

Da, presadio bi ga u veću teglu ali čekam da prvo nabavim veću "protezu" za teglu. Moja lokacija ispod planine Boč povremeno zna biti prilično vjetrovita. Bez te proteze svaki malo jači vjetar bi ga rušio. A proteza je super, sa njom je jednostavno izravnati adenium i na kosini. 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2015 u 19:50
18. 11. 2015
od ljeta dalje pamtim samo sunčane dane:
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2015 u 07:36
A kaj je ovo za biljku na slici lijevo?
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2015 u 09:39
to je krasula Smile
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 09:51
Pinus, tvoji su sukulenti stvarno bez konkurencije! Ova krasula je veličanstvena!
Dok tvoj adenium još cvjeta, ja imam ovakvog:

I spleteni su otišli na spavanje.

Vidjela sam na You Tube-u kako čovjek spaja kaudekse guljenjem vanjske pokožice. Možda se u veljači i ja odvažim da tako nešto učinim.

Prošle godine malo je mojih adeniuma odbacilo listove. Ove godine sam ih prisilila na hibernaciju time što sam im od kraja rujna uskraćivala vodu. Čim je ono bilo zahladilo, unijela sam ih u kuću i tek povremeno iznosila na balkon kad je bilo sunca. No, vodu su dobivali na kapaljku. Puno sam ih podijelila jer sad, kad su porasli, velik mi je problem nedostatak prostora. Dio sam prenijela u školu, u prostoriju koja se neće grijati, a onima koji se još opiru spavanju doma pjevam uspavanku. :) Samo one najmlađe i najmanje ću odnijeti u toplu i svijetlu učionicu i pustiti da budu budni do proljeća.
Evo dijela ekipe na zimovanju:
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 10:49
Andina, baš sam jučer mislila "gdje sam ono čitala da je netko spleo adeniume?", nisam niti bila sigurna da je na ovom forumu ili negdje drugdje, i bilo mi je mrsko pregledat opet svih 380 stranica teme LOL
jesi pisala već upute kako se to radi, ili kako se to zove na engleskom, pa googlat ću i ja :)


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 386387388389390 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.