Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 157158159160161 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 10:32
Andina preljepi su ovako poslagani...smile71
ja moje nisam pincirala i sve su se sami granali

a evo i slikce moga kalemljenog ako bog da bit će raznobojan jer tjera i iz osnovnog i ovaj kalemljeni dio bi trebao procvijetati ..nekada







a sa ovog je grančica...još sam neke pokušala zasušit i onda stavit u vodu ali mi nije uspijelo istrule su






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 11:56

Bromelija, bravo za tvog kalemljenog, svaka čast. Izgleda jednostavno dok sam ne probaš. Reznicu i podlogu treba odrezati pod istim kutom tako da je kontakt između njih 100 %. Zato mi se više sviđa ova metoda sa valjčićima. No čitam da i reznica teba biti drvenasta (malo starija).

Ja sam dvije reznice kalemio na istu podlogu. Ostavio sam po jedan list na reznici. Možda je to bilo nepotrebno , neznam. Danas gledam da vidim kako je i vidim da je jedan list lijep napeti, drugi list je uvenuo tako da sam ga odrezao. Da se jedna reznica primi ja više nego zadovoljan.

Kod mene dva dana za redom oblačno i pada kiša. Četinjačama u mome pinetumu takvo vrijeme odgovara sukulentima baš i ne.

Andina, ne nisam kalemio na crvenog. Kalemio sam na bijelog. Ako će se reznice primiti , znati ću uskoro. Tada ću vam pokazati i kako izgledaju adeniumi sa kojih je bebolina uzela reznice. Sijanci ti lijepo izgledaju u ovim terakotnim teglicama, bravo.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 12:35
Pinus ja sam ostavila sav list 6 komada gore sam stavila vrečicu i nisu uopće klonuli jedino sam ostavila predugu reznicu ali to je barem lako skratit i odmah imam još jednu reznicu...
istina da rez treba biti isti ali i debljina podloge i kalema, a to nisam imala ovo je bio samo eksperiment i jako sma zadovoljna ...isto je kao i kod hibiskusa a i njih sam nedavno počela kalemit
neka se mi naučimo onda će biti svakakvih kombinacija...
Pinus tvoji adeniumi su predivni i puni cvijeta ja sada čekam da moji počnu sa cvijetanjem
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 12:39
evo moje šumice











na ovoj se slici vidi kako sam ih podizala..sada slijedi presađivanje u teglice od terakote






Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 13:48
Andina,Bromelija ,Pinus Ma svaka cast.ja mogu samo sanjati ovakve biljke,i bar nadati se da ce biti bar upola lijepi kao vasi.
sutnja je zlato....
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 19:27
Svi ste fantastični. Bromelija svaka čast
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 19:36
Bromelija, šumica adeniuma ti je za desetku! Znaš li točno ime kultivara? Pitam zato što mi se kaudeks čini drugačiji od onih na koje sam navikla vidjeti. A onaj kalemljeni mi je baš simpatičan s tom dugačkom granom.

Pinus, kod tebe obilje cvjetova. Ponovno samo mogu reći - predivno!

Dženi, svi mi tek počinjemo proučavati ovu biljčicu, netko više, netko manje. Zahvaljujući ovom forumu i ljudima kao što su Bebolina, Pinus i drugi, koji nesebično dijele svoja iskustva, puno možemo naučiti. Ne brini, bit će jednom i tvoji jednako lijepi.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 22:12
@Bromelija, adeniumi su ti fantazija!Thumbs%20Up Super su se oporavili nakon presađivanja, baš im gužva u kojoj su bili nije odgovarala.
 
@Andina, vojskica ti je super postrojenaClap jedan ljepši od drugog!
Po boji kaudeksa bromelijinih ljepotana, mislim da je riječ o adenium arabicumu, inaće idealnih kao podloga za cijepljenje. To je samo moje skromno mišljenje!
@Pinus, više se ne čudim tvojim adeniumima s cvijetom do cvijetaTongue kod tebe i kamen cvateClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 23:14
Samo za Vassmile78

smile113
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 11:01
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:


Glikice,uspjet ćeš,samo malo strpljenja.


PotpisujemClapGlikice,samo bez strahaWink
Bromelija,imaš krasnu šumicuThumbs%20UpPravi ljepotaniWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 11:04
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Samo za Vassmile78

smile113

Ovakvu ljepotu stvarno vrijedi vidjeti u živo   smile79


Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 21:38
Bebolina, sigurno svaki dan provedeš bar sat vremena uživajući u pogledu na svoje rascvjetano društvance. Svaki je lijep na svoj način, a svi su prekrasni. Misliš li ih pincirati ili ćeš ih pustiti da rastu po slobodnoj volji? 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 23:31
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Bebolina, sigurno svaki dan provedeš bar sat vremena uživajući u pogledu na svoje rascvjetano društvance. Svaki je lijep na svoj način, a svi su prekrasni. Misliš li ih pincirati ili ćeš ih pustiti da rastu po slobodnoj volji? 
Nećeš vjerovati ali ih samo u prolazu stignem škicnut. Ujutro ih zalijem i malo pregledam, navečer još dozica vode i to je toLOLTongue Malci idu pod nož čim budem ulovila vremena za kalemljenje na miruEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 23:33
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Samo za Vassmile78

smile113

Ovakvu ljepotu stvarno vrijedi vidjeti u živo   smile79
To i ja kažemTongue Jedno je kad ih vidiš na fotki, a nešto sasvim drugo kad ih ugledaš poslagane na policiEmbarrassed Drago mi je da si ih posjetilasmile78


Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 10:12
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:




To i ja kažemTongue Jedno je kad ih vidiš na fotki, a nešto sasvim drugo kad ih ugledaš poslagane na policiEmbarrassed Drago mi je da si ih posjetilasmile78


  Hug        smile79
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 10:49
Bebolina čitajući toj post zaljevaš ih ujutro i navečer. Da li svaki dan ili kad se zemlja zasuši . Početnik sam pa čitajući sve i svašta naišla sam na zid. Ako zaljevaš svaki dan što je s onim koji kažu da će istruliti korjen? Da li su na cjelonevno suncu ili? Ima još pitanja i pitanja ali za početak zaljevanje.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 19:26
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Bebolina čitajući toj post zaljevaš ih ujutro i navečer. Da li svaki dan ili kad se zemlja zasuši . Početnik sam pa čitajući sve i svašta naišla sam na zid. Ako zaljevaš svaki dan što je s onim koji kažu da će istruliti korjen? Da li su na cjelonevno suncu ili? Ima još pitanja i pitanja ali za početak zaljevanje.
Tu smo da riješimo svaku nedoumicu!
Adeniumi su u teglicama od terakota s vrlo propusnom zemljom, tako da se voda ne zadržava, ustvari samo proleti, pa ih zbog toga treba po ovoj žegi češće zalijevati. Ukoliko nemaju dovoljno vlage, rubovi listova žute a pupovi opadaju. Druga je stvar s zalijevanjem u zimskom periodu kad oni miruju, tad trebaju minimum vode da bi korijen ostao zdrav.
Malci koji su isto tako po cijeli dan na suncu a posađeni su u teglice od PVC-a, njima je puno manje vode potrebno, manje isušuje, ali se zato kuhaju, što nije dobro. Dok ih ne premjestim u teglice od terakote, skrivam ih iza teglica velikih koji na suncu zaista uživaju.
Eto draga @aralija, nadam se da sam ti pojasnilaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 22:20

HVALA, moji su u teglama od keramike pa predpostavljam da ih trebam prsaditi u terakotu, ne žuti im lišće za sada, tek su kupljeni prije tri tjedna.

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 22:39
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

HVALA, moji su u teglama od keramike pa predpostavljam da ih trebam prsaditi u terakotu, ne žuti im lišće za sada, tek su kupljeni prije tri tjedna.

Bitno da se voda ne zadržavaSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 08:21
bebolina zar ti hoćeš da se mi grupno razbolimo.
 
fantazija su
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 157158159160161 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,063 sekundi.