Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 354355356357358 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 10:19
u petak 28.02.2014.g. bio dan za cvjetnice, ja posijala 3 sjemenke iz vlastitog uzgoja (kako to moćno zvuči), juče 04.03.2014.g. sve tri su izvirile. jako sam sretna!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 10:31
Bravo Antonija ! Eto vidiš da su ti sjemenke dobre, da znaš sijati , prava si majstorica !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 10:32
I cupsica se počastila novim sjemenkama Big smile

Doduše ne znam koliko sam ih kupila jer sam kupila u gramima, a ne komadima sjemenki, ali nema veze.... Šest novih vrsta sjemenki putuje k meni...

Ove čekaju pravo proljeće i toplo vrijeme, više ne sijem do onda...

Kupljene beboline su ok, pretpostavljam da su htjele svisnuti, već bi do sada to napravile... Ni ne napreduju nešto puno, ali valjda im treba vremena za oporavak od putovanja, presađivanja, itd...

Buco je nakon zadnjeg pada još uvijek malo u bedu, pustio je novu granu i listiće, ali mu je caudex opet mekan i smežuran... Oporavio se toliko puta, oporavit će se on i ovaj put Wink

I za kraj, evo mog jednog sijanca mjesec dana starog... Bilježila sam njegov napredak od početka do danas... Raste baš lijepo, iako mogao bi biti malo bucmastiji...


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 18:39
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

u petak 28.02.2014.g. bio dan za cvjetnice, ja posijala 3 sjemenke iz vlastitog uzgoja (kako to moćno zvuči), juče 04.03.2014.g. sve tri su izvirile. jako sam sretna!

tako se to radi, antonija Wink, lijepo je znati da vas sve više zaviruje i u temu pogled prema nebu i primjenjuje pročitano u praksi, samo neka napreduju ClapStarStarClap
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 18:42
Dini55, molim Wink

cupsica lijepo si slikama popratila napredak sijancaClap
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 23:46
Odličan je cupsice :) u koji supstrat je posađen?
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 00:18
Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Odličan je cupsice :) u koji supstrat je posađen?


Hvala Smile

Kad sijem dodam u supstrat zemlje. Brže i bolje klijaju, jer je veća vlažnost.
Kad proklijaju, presađujem u supstrat - bio kompost, kvarc i drobljena cigla... Omjer cca: 30:60:10.

Kad zalijevam voda samo projuri kroz supstrat...
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 22:40
Dobio sam od antonije novo sjeme, hvala joj ovom prilikom još jednom.

Ovaj put planiram staviti u supstrat 50% glistenjak i 50% tenisit, al volim pročitati i druge savjete. Pogotovo kad vidim kako adenium uspjeva u toj kombinaciji :)

Za razliku od prošlog puta dezinficirati cu supstrat u pecnici malo i svaku sjemenku posaditi posebno i staviti iznad akvarija gdje je temperatura velika.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 14:23
I ja sam dobila sjeme od Antonije i upravo idem sijati Big smile i isto ću, kao i Dini, svaku sjemenku posebno. Imam kupovnu zemlju sa puno pijeska, za sijanje povrća - valjda bude dobra Geek , a umiješati ću i nešto za drenažu, najvjerojatnije ciglu. 
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 18:52
Sijala sam svoje vlastito sjeme i nisam zadovoljna. Od 6 komada, samo 4 su nikle. I to jako sitne biljčice, tako da se nemam čime pohvaliti, osim da sam ipak uspjela dobiti da mi mahune sazriju. S toga ih niti ne nudim nikome, jer stvarno nisu bog-zna-šta.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 07:16
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Sve sam uredno pročitala, nešto zapamtila, nešto zapisala, a predivni su vam svima adeniumi. Pa ću se i ja okušati u sijanju LOL ! Što mogu, ovaj forum je zarazan, ne smijem zalaziti u teme jer nemam mjesta za sve biljke i cvjetove koji mi se sviđajusmile42
Evo i mene k vama! Pročitala, zapisala, kako ona pjesma ide?- "idem i ja, idem i ja!"
Moram još razraditi neke vizije i onda krečem. Tongue
 
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 09:07
Originalno poslano od člana jkonsta1 jkonsta1 napisao:

Evo i mene k vama! Pročitala, zapisala, kako ona pjesma ide?- "idem i ja, idem i ja!"
Moram još razraditi neke vizije i onda krečem. Tongue
 


Eto jedan savjet od početnika početniku Big smile

Pripremi živce i strpljenje Wink Možda ne uspije od prve, ali nemoj odustajati... Ja sam sijala hrpetinu puta i tek su mi sad 2 sijanca ( oko mjesec dana stara) uspjela...

Sretno Smile
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 09:12
Eh da, najavljuju sunce, bar tu u ZG... I 12-15 stupnjeva...

Da li ćete vi svoje adeniume iznositi van ili mislite da im je još prehladno?
Ja svoje iznosim van na sunce čim je temperatura preko 10 stupnjeva, ali nekako nisam baš više sigurna da je to najbolja strategija...
Ok, dobiju porciju "pravog" sunca, ali temperatura je manja nego u stanu...

Iznositi ili ne iznositi? Confused
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 15:44
Na sunce da ali sunce iza stakla dokle su temperature ispod 15C. Na 10 C  se vegetacija  previše uspori

Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 18:41
Cupsica hvala i tebi želim uspjeh! smile64
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 19:46
Pa, evo - mojih jedanaest sjemenkica adeniuma je posijano i na toplom u "inkubatoru"...Smile
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 20:10
Jos par dana pa cu ih i ja ponovo sijati ! Veselim se !     
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2014 u 23:41
Sutra idem u Bauhaus kupiti glistenjak i to pomiješati s tenisitom i sijati! Nadam se da ce ovaj put biti uspješno. :)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 09:04
uspjet će ako im je toplo i oprezno s vodom.
smatram da za sijanje nije toliko bitna vrsta podloge.ponavljam bitna je toplina i umjerena vlaga.
supstrat treba biti skoro suh,a vlagu održavati orošavanjem.toplina i toplina,ipak je to pustinjska ruža.
ja sam nekoliko svojih u početku ubila jer sam bila nestrpljiva i premještala.svaka promjena temperature je kobna.možeš ga sijati u koliko god hoćeš kvalitetan supstrat,ali ako nema ta dva elementa ništa od njih.
kad malo podrastu onda je jako važan supstrat,gnojivo i sunce,sunce,sunce...
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 13:12
ovu zimu sam imala pomor, samo mi je ovaj osto. žao mi je eme, dvije zime mi prezimila bez mproblema a treću ode....


trebala bi ga šišati, to ću uraditi kad dobro zagrije. na vrhpvima grana mi se nadziru novi listići. prezimio je sa 5 listova i mahunom.mahuna sazrela, mali  već rastu.

Pinus, imam zamolbu, koliko bi ga trebalA SKRATITI.-
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 354355356357358 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,641 sekundi.