Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 387388389390391 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 20:24
Kako ih splesti, možeš vidjeti na ovom linku (moji, naravno, nisu tako lijepo spleteni):
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 21:32
Andina, ne znam kako da ti pomognem da i tvoji adeniumi dožive cvjetne trenutke.
Samo riječ, dvije da vidiš kako sam ja radio ove jeseni. Jesen je bila sunčana i relativno topla kao niti jedna do sada. Adeniume sam još prije par dana dobro zalio i pognojio gnojivom sa malo dušika (1: 3 : 3). Moj balkon je okrenut prema jugu, zaštićen od hladnih vjetrova i kiše. 
Imam za naše prilike optimalne uvjete i to je to. I da ne zaboravim, adeniume sam selio  - navečer unutra, ujutro van... i tako svaki dan. Gdje sam to pročitao ?  LOL

ps, biljkama pjevaš uspavanku, kako li je tek lijepo tvojim đacima! Mogu si samo mislit kako ih učiš, paziš i maziš. Hvala za linkove.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 23:23
Ma, ja sam za sada zadovoljna i onim što je pokušao procvjetati. Da nije MM nespretno zapeo i otrgnuo pupove, bila bi to prava fešta od cvjetova. :)
Ove jeseni sam ih namjerno tjerala u hibernaciju unatoč obilju sunca. Razloga za to je više, a najvažniji su nedostatak vremena (čitaj: cjelodnevni poslovi u školi i vrtu) i nada da će nakon dobrog odmora sljedeće proljeće, uz adekvatnu prihranu i obilje sunca, krenuti punim snagama u cvatnju.

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

... I da ne zaboravim, adeniume sam selio  - navečer unutra, ujutro van... i tako svaki dan. Gdje sam to pročitao ?  LOL 

Da, da, znam gdje si to pročitao! LOL Bilo je tako kod prvog zahlađenja, a onda sam se predomislila i ostavila ih u stanu. Vidjet ćemo kakav će efekt biti od toga.

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

... ps, biljkama pjevaš uspavanku, kako li je tek lijepo tvojim đacima! Mogu si samo mislit kako ih učiš, paziš i maziš. Hvala za linkove.

Ha, ha, mislim da se đaci ne bi složili s tobom! LOL A ono s uspavankom rečeno je metaforički. LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2015 u 19:53
Moji adeniumi su na toplom, ovog sam nedavno podigla iz supstrata jer je bio sav nekako u koso pa sam ga ispravljala LOL, nevjerojatno kakvo korjenje je razvio u samo nekoliko ljetnih mjeseci. Možda bude i koja sjemenkica a možda i ne, vidjet ćemo.




Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2015 u 00:45
Oooo, pa to je već pravi kapitalac! Čestitam i nadam se da ćeš dobiti puno vitalnih sjemenki!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2015 u 08:50
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

. . nevjerojatno kakvo korjenje je razvio u samo nekoliko ljetnih mjeseci. 

 Kaudex je za izložbu Approve

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

 Možda bude i koja sjemenkica a možda i ne, vidjet ćemo.

Mislim da će sjemena biti koliko hoćeš,  barem je kod mene bilo tako. Ali sve sjemenke su bile mršave, iznutra prazne. Nisam niti probao sijati.

Alma, na slici vidim da se lišće počelo savijati. To nije dobar znak. Odmah počinjem sumnjati u neke nametnike ? 

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2015 u 16:40
Hvala Andina i Pinus Hug, ovaj adenium je otkad je isklijao bio napredniji od drugih tako da moja zasluga i nije velika. 

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

 Mislim da će sjemena biti koliko hoćeš,  barem je kod mene bilo tako. Ali sve sjemenke su bile mršave, iznutra prazne. Nisam niti probao sijati.

Meni su ovo prve mahune (imam još jednu na reznici) pa mi je bilo žao maknuti ih, a osim toga htjela bi probati posijati par sjemenki vertikalno, navodno tada razviju bolji caudex jer ne gube energiju za podizanje, a bez mahune ne mogu znati koja strana je prava strana. Bilo bi dobro kada bi proizvođači označili sjeme. Ako budu dobre sjemenke onda super, ako ne budu opet dobro ionako A. obesuma imam sasvim dovoljno.

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

 Alma, na slici vidim da se lišće počelo savijati. To nije dobar znak. Odmah počinjem sumnjati u neke nametnike ? 

Pinus, lišće se svinulo još po ljeti kada sam i imala crvenog pauka na adeniumima, lišće na vrhu grana nije svinuto tako da se nadam da nemaju nametnike ali provjerit ću svejedno, hvala puno.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2015 u 06:39

ništa neobično osim datuma : 2. 12. 2015 Big smile
Na vrh
proka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2015
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2015 u 10:50
Pozdrav za članove foruma. Ja sam ovde nov, a nov sam i u gajenju adeniuma. Nisam iz Hrvatske, ali sam dosta naučio čitajući upravo ovaj forum i mogu vam reći da sam mnoooogo pročitao. Najviše se zahvaljujem Bebolini i Pinusu kao i ostalim aktivnim članovima. Ljubav prema ovom cveću i strah da negde ne pogrešim u gajenju istog me je pogurao da se registrujem na forum. Ovde sam samo zbog cveća i da moji mališani dobiju najbolju negu. 
Imam kupljenih odraslih adeniuma posadjenih 16.08. negde oko 20 komada i sada miruju. Nemaju list i zalivam ih kada se zemlja potpuno osuši ili kad primetim da je nekima kaudeks mekši. Sam sam napravio smesu zemlje koja je vrlo propusna. Vlažim je prskalicom tako da vode nikada nema u podnožju.
Takodje zasejao sam 22 semena iz mix-a sa Tajlanda, 26.11.2015. Malci su vrlo dobro čini mi se i ima ih 20 izniklih. Postaviću i slike u narednih par dana. Inače me drugo cveće neće jer sam u zgradi sa terasom koja je okrenuta jugo-zapadu i zapadu i ima dosta sunca te zato mislim da će adeniumu ovo odgovarati.
Jako mi se svidjaju vaše biljke, a pogotovo kalemljene kultivare.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2015 u 12:19

@Proka, dobro došao na CiF.  Ali kao što vidiš i sam forum se po malo gasi. Aktivnost članova  je iz dana u dan sve manja.  Vidim da je tako i na SB. Svojevremeno sam @Lidiju i @jocacirkovica čitao svakodnevno. Big smile A i  ostale forumaše da ne bi bilo zamjere. Approve

Originalno poslano od člana proka proka napisao:

Imam kupljenih odraslih adeniuma posadjenih 16.08. negde oko 20 komada i sada miruju. Nemaju list i zalivam ih kada se zemlja potpuno osuši ili kad primetim da je nekima kaudeks mekši. 
Evo da vidiš kako ja radim. Da se razumijemo niti slučajno ne mislim da je to jedini  put do cilja.
Većinu adeniuma držim na prozorskim policama iznad radijatora  i njih zalijevam u zavisnosti od sunca - vremenske prognoze. Ova jesen je bila sunčana i adeniume sam često zalijevao. Moji su u vegetaciji i za sada puni lišća.

Originalno poslano od člana proka proka napisao:

Takodje zasejao sam 22 semena iz mix-a sa Tajlanda, 26.11.2015.
Osobno mislim da je bolje sijati početkom proljeća. No ako imaš klijalište i odgovarajuće svijetlo mislim da možeš sijati kada hoćeš.

Ovo sam nabrzinu namjestio za slikanje prije minute dvije da vidiš kako sada izgledaju neki od mojih adeniuma.  To su sijanci : A. somalense nova - a. somalense - a. obesum  - a socotranum 

Na vrh
proka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2015
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2015 u 12:35
Hvala na dobrodošlici i odgovoru, Pinus.
Ne bune se za sada moji sejanci. Nisu neki specijalni uslovi, ali imaju toplotu blizu radijatora na polici koja gleda u prozor. Temperatura 25 stepeni svih 24 sata, zemlja sterilisana sa humusom za cveće, perlitom, vermikulitom, zeolitom, kokosovim čipsom, blago vlažim i pustim dan da se prosuši. Preventivno posuo cimetom. Imaju dve lampe sa štipaljkom koje su im blizu i dve sijalice led od 5w. Od kako su pod svetlom dobijaju tamniju boju lista, veći sjaj i ne idu više u visinu. Prija im izgleda, evo 15-ti dan i već se pojavljuju drugi par listića. 
Na vrh
proka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2015
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje proka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2015 u 13:27
Blago tebi Pinus, kod tebe se sve zeleni - imaš odlične uslove. Kod mene magla već danima. Do sada si ovo hiljadu puta čuo ali biljčice su ti fantastične Tongue
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2015 u 17:34
11.12. 2015 A. arabicum - A. socotranum
Originalno poslano od člana proka proka napisao:

Blago tebi Pinus, kod tebe se sve zeleni - imaš odlične uslove.Tongue
Ne žalim se na uvijete, pogotovo ne ove godine. Sunca kao nikada do sada.  Danas kod mene dopodne magla a poslijepodne sunce Approve:

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2015 u 19:08
Proka, dobrodošao i sretno s uzgojem adeniuma!

Pinus ja sam opet bez teksta, pa kako ti samo cvjetaju stalno? Ajde priznaj da si se odselio negdje u južne krajeve LOL. A tvoj razgranati socotranum je nešto stvarno posebno, uf divota. Ove što sam vidjela po netu su uglavnom kao štapići visoki i nimalo lijepog caudexa ali ovaj tvoj je divan predivan.

Moji adeniumi su uspavani iako su na toplom, većini ne raste lišće, malo mi otužno izgledaju bez sunca nekima je nešto lišća otpalo nekima ništa, poslikat ću neke ovih dana, a forum je stvarno neaktivan, baš mi je žao što ljudi slabo pišu ovdje. Disapprove
Na vrh
proka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2015
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 00:30
Zahvaljujem Alma M. .... Moji adeniumi koji su imali nešto više od tri meseca kada sam ih nabavio sada miruju i nemaju list. Iz neznanja neke sam pincirao odmah čim sam ih nabavio dok su imale lišće, ali je ono posle desetak dana otpalo. Ovaj veći adenium je posejan krajem proleća i pravi društvo ostalima.
Privremeno su u biorazgradivim kontejnerima Jiffy koji su mi zgodni jer i upiju višak vode.


Na vrh
proka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2015
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 00:34
Ovo su bebe od 15 dana i dobro se drže za sada

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 09:40
Trebam pomoć oko jednog adeniuma. Naime, jednostavno ne želi rasti uspravan, kao stari umorni dedek, poliježe se u stranu kako god da ga posadim. Već mu se i  gornji dio iskrivio jer raste za svjetlom, a kaudeks u stranu. Pomoć?


 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 10:17
ovako je izgledao u ljeto,  ovaj desni, isto već pomalo nagnut unatoč ispravljanju
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 12:15
Originalno poslano od člana proka proka napisao:

Ne bune se za sada moji sejanci. . . . . . . Prija im izgleda, evo 15-ti dan i već se pojavljuju drugi par listića. 
 @proka, glavno je da si ti zadovoljan. 
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Trebam pomoć oko jednog adeniuma. Naime, jednostavno ne želi rasti uspravan, kao stari umorni dedek, poliježe se u stranu kako god da ga posadim. Već mu se i  gornji dio iskrivio jer raste za svjetlom, a kaudeks u stranu. Pomoć?

@bugice,mislim da taj adenium  ima potencijal da jednom formira vanstardadno lijepi kaudeks. Nemoj ga prebrzo dizati iz supstrata. Čekaj dok ne zadeblja kaudeks. Čini mi se da ga prebrzo dižeš iz supstrata. Čekaj i ne žuri, sa dizanjem Big smile

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 12:41
Bugice slažem se s Pinusom ja ga ne bih ispravljala bit će to izuzetno lijep adenium.

Ja nikako ne uspjevam učitati slike, ne znam zašto, dosad nije bilo problema. Stern Smile 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 387388389390391 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.