Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 388389390391392 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 21:54
Pinus, Alma, mislim da ste jako, jako u pravu. Zbilja sam ga podizala ljetos. Ah, sad sam ljuta na sebe. Siromak, izgleda kao da bočno leži, sve mi ga žao. Drugi koji imam je uspravan kao svijeća.

Zahvaljujem vam na brzom odgovoru, jako cijenim što ste me poučili, svaki savjet je dobrodošao. Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2015 u 22:23
Proka, pozdrav i od mene i dobro nam došao. Vidim, ozbiljno si se dao u uzgoj adeniuma i to me veseli jer su to zbilja posebne biljčice, a tako ih malo ljudi poznaje. Želim ti puno uspjeha!

Bugice, i kod mene ima nakrivljenih adeniuma. Primijetila sam da jedan dio korijena raste brže od drugih dijelova i to ih onda nakrivi. Neke puštam tako, ali ih okrenem da se uspravljaju prema svjetlu. Nekima nakon laganog podizanja podmetnem kamen ili školjku pa se više ne mogu naginjati. U svakom slučaju, slažem se da bi ovaj adenium mogao imati doista poseban kaudeks kad se malo udeblja.

Neki namjerno posade adenium ukoso. 

A pogledajte malo videozapise Ramona Martina, on čini svašta s adeniumima. 

Otpisane biljke on vraća u život. Žao mi je što ne razumijem španjolski, ali iz samih snimaka se dade puno naučiti.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2015 u 09:04
Andina hvala na korisnim informacijama.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2015 u 12:31
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

A pogledajte malo videozapise Ramona Martina, on čini svašta s adeniumima. 
Andina, hvala za linkove. Interesantni videozapisi. 
ali ne kapiram zašto skida korijenske dlačice sa onog dijela korijena koji je inače zakopan u supstratu ?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2015 u 20:37
Ni meni to nije jasno. Treba pronaći nekoga tko zna španjolski, vjerojatno je on objasnio zašto to radi.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2015 u 17:54
Nakon duuuuuuuge potrage za adeniumima, konačno sam uspjela doći do sjemenki, i odmah sam naručila 4 različite sorte. A buduci da su me  znatizelja i nestrpljivost iznimno kopkale, nisam mogla da sacekam proljece da posijem sjeme pa sam 2.12. posijala samo jednu sjemenku - eto samo da me zelja mine i da vidim sta ce biti, a ona je na moje veliko zadovoljstvo za samo 6 dana proklijala i nikao je mali adenium!
I evo ga, u sred 12 mjeseca, mali adenium Thong Saprang !

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2015 u 20:21
Sunlight dobro nam došla i sretno s uzgojem, sladak ti je mali adenium. Big smile

Ovo je moj Thong Saprang, doduše cvijet mu još nisam vidjela jer nema dovoljno sunca iako mu stalno rastu pupići.

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2015 u 20:31
A sada bi trebala savjet, ovaj adenium ima jednu ružnu otrgnutu granu, na vrhu je suha, ja bih ju nekako ukoso odrezala da nije taj dio jako izbočen, ali iskreno strah me da ne upropastim kalem. Svaka sugestija je dobrodošla. Big smile 
Ovako to izgleda osim što sam grančicu do tog suhog dijela odrezala jer je ispod kalema.


Ovako izgleda cijela biljka, slikano ljeti kad mi je doputovala.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2015 u 10:09
@Alma kao što kažeš treba paziti da ga ne odrežeš preduboko. Da dodatno ne oslabiš dio na kojem je kalem.

 Kupio sam "bonsai" konkavne škare. Sa tim škarama se može kirurški precizno rezati.    

Thong Saprang - preeekrasan  trostruki žuti cvijet. Approve Drim palčeve da ti sljedeće sezone lijepo procvjeta.

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2015 u 18:47
Hvala Pinus Big smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2015 u 09:37

Sretan Božić svakome
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2015 u 11:25
Sretan Božić!


Na vrh
tomyxyz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Lipanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomyxyz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2015 u 11:05
pozdrav
Pokušavam ukorjenit granu adeniuma, negdje sam pročitao da granu treba stavit u vodu, čak i stavit kap hydrogena u vodu, pokušao sam prije i sa sušenjem i onda u med i u propustan supstrat, to mi nije uspjelo.
Znam da je sada prehladno za reznice, ali jedna mi stoji u vodi već par mjeseci, vrh se osušio, ali dole nije trulo.
koja je najbolja metoda?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2015 u 11:14
Tomyxyz, prvi put čujem da se adenium može zakorijeniti u vodi. Baš ću to pokušati, ali ne sada nego kad počne vegetacija. Meni su pretprošle godine neki strunuli preko zime zato jer sam ih zalila pa me doista čudi to što ti je ta grana još zdrava. No, s adeniumima je sve moguće!

Sada su adeniumi u stanju hibernacije, barem većina njih, pa je malo vjerojatno da će zimi pustiti korijenje. Pouzdano znam da je reznice adeniuma najbolje zakorijeniti početkom vegetacije, negdje u veljači, u gotovo suhom supstratu. Može se zaliti vrlo malo samo u podložak tako da do reznice dođe samo vodena para. Pomaže i lagano grijanje odozdo (primjerice na ruteru). Mislim da se to može učiniti i tijekom vegetacije. Naravno, sve mora biti na vrlo svijetlom mjestu, ali ne tako da ih spali sunce. Ako reznice imaju koji listić, dobro ih je prekriti probušenom plastičnom prozirnom vrećicom koju se svakodnevno nakratko skida zbog provjetravanja i kontrole ima li plijesni. Dobro bi bilo prije reznice umočiti u hormnon za zakorjenjivanje. Na taj sam način uspjela zakorijeniti i listiće adeniuma, ali mi se, nažalost, nisu održali. Neke je spalilo sunce, a neki su na kraju strunuli od previše zalijevanja.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2015 u 11:20
Pinus, ova je božićna slika adeniuma vani na sunčanju i rascvale krasule neponovljiva! A tek boje u pozadini!!!
Alma, cvate li to tvoj adenium sada ili je to slika od ljeta? U svakom slučaju, prekrasan je!

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2015 u 18:28
Andina hvala Big smile, ovo je slikano krajem ljeta, cvao je cijelo ljeto a sada je skoro bez lišća i ne izgleda baš reprezentativno. 
Na vrh
Usisač View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2013
Lokacija: Kaniža
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Usisač Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2015 u 01:12
Reznice adeniuma se mogu zakorjeniti u vodi. Potrebno je nekih 2 mjeseca. Obično to radim u periodu od proljeća do jeseni. Potrebno je puno svjetla i mjesto sa stalnom temperaturom, višom od 20 stupnjeva. Poželjno s reznicom u vodu staviti grančice vrbe, jer hormon koji ispuštaju pridonosi bržem zakorjenjivanju. Evo nekih od zakorjenjenih:
[/url]
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2015 u 10:07
@Usisač, hvala za post.

Hibride je bolje razmnožavati reznicama. 100% dobijemo  ono što želimo. Razmnožavanje hibrida sjemenom je lutrija. Nikad neznaš što ćeš dobiti.
Vlada fama da se iz reznice neda dobiti lijepi kaudeks.  To sigurno nije točno. I te kako lijepi kaudeks izraste iz reznice.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2015 u 14:35
Usisač, hvala za informciju. Pokušat ću i tako zakorijeniti reznice kad dođe proljeće. Eto, zahvaljujući ovom forumu stalno saznajemo nešto novo.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2015 u 20:44
Usisač bravo, koliko često mijenjaš vodu kada zakorjenjuješ reznice? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 388389390391392 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,688 sekundi.