Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 10:43
Draga,nisam ni sumnjala da im kod tebe neće biti dobro...svaka ti čast smile141  I veliki i mali su predivniWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 20:01
hvala ti bebolina na sjemenkicama :) već sam posadila
Per aspera ad astra.



Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 20:06
Bebolina ,i one velike si ti uzgojila?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 20:38
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

hvala ti bebolina na sjemenkicama :) već sam posadila
Nek' ti ja sa srećomsmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 20:42
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Bebolina ,i one velike si ti uzgojila?
Nisam @maris40, oni su mi stigli već veliki, s dalekog TajlandaEmbarrassed Ako bude sreće i naši će sijanci narasti ovako velikiWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 23:32
Zvjezdana drzim ti fige da ti ih sto vise proklije i uspiju ;-)
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 07:10
Tea, perlit i te kako upija vodu, za razliku od stiropora. To mozes vidjeti kad zalijes casicu sa perlitom, ona jako oteza. Ali, ne bih rekla da perlit zadrzava vodu duze od zemlje, tako da to nije niti previse bitno, osim ako ne napravis mjesavinu sa mnogo perlita, jer onda moras biti svjesna da ako zalijes, to ce ipak biti mokro nekoliko dana.
Sto se vrste zemlje za adeniume tice, sve je dobro ako zemlja nije previse kisela. Oni vole luznatu zemlju. Ako zemlju kupujete, njen ph je obično oko 5,5-6.5, i to je za njih OK, ali bilo sto malo kiselije ne valja, ne rastu uopce u tome.
 
Sto se mojih velikih tice koji su sada u negrijanom plasteniku, otislo ih je 10. A zasto, otkrila sam. Stavila sam ih na lijepo suncano mjesto, osigurala da im ne kapa kondenzacija, zasusila...ali nisam vidjela da im kroz nekakve rupe puse tocno u visini vrhova grana...i od toga su vrhovi grana svi strunuli, a trulez se u roku nekoliko dana prosirila sve do korijena. Sada sam zatvorila te rupe, one koji su samo poceli trunuti pri vrhovima sam orezala, i sada cekam da vidim sta ce prezivjeti do kraja zime. Dakle, sa njima nikad dosta opreza, mogu istrunuti i od vrha prema dolje, ne samo od dolje prema vrhu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 11:39
Sad sam i ja nešto naučilaThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 12:06
Nina,hvala na objašnjenjusmile78
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 13:52

Danas sam primjetila da se jedan veliki čudno ponaša i odlučila sam ga izvuči iz zemlje i pogledat mu korijen. Sva sreća da jesam, korijen ima tragova truležiThumbs%20Down Porezala sam sve do zdravog tkiva, namazala medom i ostavila ga van zemlje dok se rane ne osuše, barem se nadam da će se osušiti.

Držite mi fige da opstaneStern%20Smile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 13:59
A med pomaze kako kod toga?
Drzim fige da opstane
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 14:09
Draga evo
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 14:09
Originalno poslano od člana maslacak7 maslacak7 napisao:

A med pomaze kako kod toga?
Drzim fige da opstane
To me savjetovao uzgajivać adeniuma.
Kad se rana tretira medom, ne ostaje crni, ružan ožilak na biljci, pogotovo kad se reže na vidljivom dijelu biljke. Lani mi se to dogodilo s jednom grančicom, koju sam isto tako porezala i namazala medom, super je zarasla i nema nikakvih ožiljaka od reza 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 14:10
pozdrav svima! vec nekoliko dana citam vase postove o adeniumu..mislim da konacno znam dovoljno da se upustim u sijanje..gledala sam ponude na e bayu i stvarno ih ima stotine..od 100 sjemenki za 5$, 5 sjemenki za 2$, 20 za 4$ i stvarno ne znam sto da narucim..a boja ima boli glava..kuzim da nece bit iste ko na slici al opet treba nekako izabrat sto naruciti.. ima netko kakav savjet? prekrasni su mi adeniumi i sline mi cure na vase lijepe primjerke pa bi i ja:)
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 14:25
držim fige bebolina da preživi :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 14:27
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana maslacak7 maslacak7 napisao:

A med pomaze kako kod toga?
Drzim fige da opstane
To me savjetovao uzgajivać adeniuma.
Kad se rana tretira medom, ne ostaje crni, ružan ožilak na biljci, pogotovo kad se reže na vidljivom dijelu biljke. Lani mi se to dogodilo s jednom grančicom, koju sam isto tako porezala i namazala medom, super je zarasla i nema nikakvih ožiljaka od reza 


super...sad sam i ja nesto naucila Tongue
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 14:38
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

držim fige bebolina da preživi :)
Nadam se da je na vrijeme, nije jako zahvatilo.
Adenium je dovoljno pogledati i odmah vidiš ako mu nešto ne štima
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 22:38
Ma, hoće! Mora se oporaviti! Kad si ga ovako obradila, vjerujem da će sve biti ok. A savjet o terapiji s medom je zlata vrijedan!
Kažeš da se čudno ponašao. U kom smislu čudno? Kako si prepoznala da je bolestan? Pitam zato da i ja prepoznam ako se to dogodi u budućnosti kojem od mojih.
Btw, od onih što si mi poslala, a ja ih posijala prije dva dana, niknulo je jedanaest. Još nekoliko njih pokazuje slične namjere. Stavim sličicu negdje za dva tjedna, kad budem sigurna da više nema nicanja.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 22:58
Ponašao se čudno u smislu da mu je jedan mlađi listić jutros bio obješen, nekako blijeđi nego što je bio jučer. Nisam dvojila, izvadila sam sadnicu iz zemlje, isprala mlakom vodom i vidjela gdje je problem.
Očistila sam svaki i najmanji dio koji je bio bolestan, namazala ga medom i ostavila ga na toplom nek se osuši, tek onda natrag i zemlju. Kad uzgajivaći šalju biljke koje su prodali, iščupaju ih iz zemlje, porežu im veliki dio korijenove mase i namažu medom, tek onda ih umotaju u papir i lifraju.
Ovaj moj nek simulira selidbuTongue
Draga Andina, veseli me što su ti bebe lijepo nikleThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 23:01
U biti med je i lijek biljkama? super,ovocu si definitivno zapisati. A koliko dugo treba biti na toplom kad se nmaze medom? Isti dan vracam u zemlju  ili?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.