Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 30>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 19:16
Nata, samo ti se čini, nisu sve iste.
 
Triša, ona prva je mlada kan-kan plesačicaWink
 
Nisam ni znala da su fotke tu premještene, na ovoj temi sam prvi puta, pa koristim priliku da izrazim divljenje shashinim heuherama. Na proljeće će, vjerujem  i moje biti tako lijepe.Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 19:52

Heuchera Can Can u okruženju drugih biljaka.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 19:55
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 19:58
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 20:01

Evo, to su bile moje heuchere!!!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 21:04

Cimi, prekrasne heuhere, tako bogato i moćno djeluju.

Pa, koliko su stare da su tolike?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 21:21
Ništa u mome vrtu od cvijeća i grmova nije starije od 4 godine. (Starije od toga imam ruže penjačice i grm pajasmina). Naime, prije 4 godine smo kupili tu vikendicu oko koje je bilo nešto starih voćki, magnolija, pajasmin i ruže penjačice. Krenula sam od nule i za tih par godina stvorila sebi ugodan kutak za ljetni boravak - a i zimi je prekrasno (bude se vidjelo na fotkama) 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:06
Cimcifuga vrt ti je prekrasan, baš kao iz primjera vrtnih dizajna. Koralna z. se idealno stopila u tvoje kombinacije biljaClap
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:07
[QUOTE=Baka Bea]Kontesa, sunce micika, pa kaj tak strašno izgledam, čega te strah.

hahha jesam se nasmijala LOL ma Baka Bea pa strah me same sebe jer ja znam kak to izgleda kada dođem u jedan takav vrt Wink ali definitivno si taj gušt neću uskratiti...samo mi je sad žao kaj nisam bila dok je sve cvalo Embarrassed a za cvjetnu školicu sam uvijek Smile

ja imam ( za sada ) jednu heucheru...moram ju uslikati Big%20smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 19:33

Ovu sam zaboravila. Nju sam ove godine posadila.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 20:01
Znadeš li Cimi, kako se zove ovaj poslijednji kultivar?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 21:00
Mislim da je "Caramel", ali nisam potpuno sigurna.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 21:26
Tako se i meni čini da je to ''Caramel''. Uz ''Amber Waves'' to mi je tiha patnja. Da li je zelena s prve fotografije na ovoj stranici, koja cvate  bogatim cvjetićima ružičaste boje ''Paris''?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 21:44
Heuchera sa zelenim lišćem i pink cvijetovima (u prirodi su cvijetovi jače roza boje nego na slici): H. x brizoides 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 21:44
Originalno poslano od člana Perla Perla napisao:

Katy, draga, prema fotkama tvoje heuchere, meni se čini da ti imaš Heucheru micrantha ''Purple Palace''. No, ja stvarno nisam neki znalac, pa bolje sačekajmo komentar Bake Bee.

Cimi, tvoja Heuchera stvarno pleše! Koliko dugo imaš can-can ljepoticu i da li svake godine ima ovakvo krasno lišće?
Perla draga, kako sam već i napisala, nakon toliko pregledanih slika ja sam ne u dilemi nego trilemi ili kvadrilemi LOL, jer ovisi kada su slikane one na stranicama pojedinih kataloga moja kvadrilema je između : H. Fireworks ( plantagogo), H. Melting Fire, H. Americana Palace Purple ( to je vjerojatno ista za koju si ti napisala) i Heucherelle Burnished Bronze.... A naravno kada sam ju kupila u rasadniku ništa nije pisalo...... dobro da su napisali i da je Heuchera..... da nije .....trajnica Wink.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 21:50
Can Can heucheru sam posadila  u ožujku 2008. g. I prošle zime je imala lijepe boje - samo je bila manja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 22:19
Originalno poslano od člana Perla Perla napisao:

Tako se i meni čini da je to ''Caramel''. Uz ''Amber Waves'' to mi je tiha patnja. Da li je zelena s prve fotografije na ovoj stranici, koja cvate  bogatim cvjetićima ružičaste boje ''Paris''?
 
A da se ti draga skoncentriraš (kak mi je ova riječ super) na moj vrt na str. 38?
 
 
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 22:29
Tija,si došla?I?Kaj ima novoga?
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 12:43
Upravo sam se vratila sa skoncentriravanja na 38.stranici.
 
vidjela sam već te tvoje ljepotice Tija, a sada sam ih baš proučila malo bolje. Stvarno veličanstveni primjerci, u punoj snazi i ljepoti.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 08:48
Mene samo zanima koje bi  Heuchere mogle preživjeti na žarkom Suncu u tegli?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.