Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 30>
Korisnik
Poruka
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 22:39
Draga Bea, iako sam čvrsto na majčici Gei (nožice mi neprestance cupkaju po travi, eventualnoj prašini ili pak kratkotrajnom blatu poslije kiše, ponekoj betonskoj zavrzlami i ostalim zemaljskim tvorevinama)... misli mi ponekad polete, ali vrijeme je iscrpno u svom "lamatanju" htijenjima pa ne daje oduška ni na tren.
Zapravo, koga kriviti kada je sve to samo moja osobna žudnja za stvaranjem i korakom bliže zacrtanih ciljeva...
Kada oslobodim spone koje si omotah oko vlastitih nastojanja da uzurpiram svoj vremenski tijek, napisat ću štošta, naravno, samo na svoj način, ali sada uistinu nemam vremena da se posvetim dubljim razmatranjima i razvijanjima verbalnog filma ponekog dragog cvjetnog člana koji vapi za pažnjom na drugi način...
 
Što se tiče Heuchere, da, gledajući između ostalih, i kultivar Can - can (kako si mi pogodila misli!) pomislila sam upravo prethodno rečeno.
 
A sada, do sljedećeg virtulnog susreta, topli pozdrav!
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ammmikulic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ammmikulic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 00:15
nisam mislila nista lose!vidim da su me neki strogo napali,no ono sto je bea napisala to sam i mislila.no mozda sam ja u citanju krivo protumacila no napisala je da ne zna nas prijevod  pa sam pomislila da napisem.no vidim da sam pogrijesila.iskreno se ispricavam i povlacim jer nema smisla daljnjoj raspravi!
oprostite
Ana Marija
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 07:55

Ammmikulic, dobro došla na "čajanku" koraljne zvončike.

Čini mi se da si ti sve pomalo krivo shvatila.

Čitajući ostale tekstove i izostavljajući svoj, jer u mojem osvrtu nije bilo ama baš ništa vezano za tebe, a za druge uviđam da također nemaju nikakvog upliva s kritikom tvojih pokušaja obrazloženja i pojašnjenja.

 

Dok sam pisala svoj tekst "neprohibicijsko psihološke antropomorfnosti" nisam niti znala za tvoju poruku koju si u međuvremenu poslala.

Moram naglasiti da – my comments -  ne dotiče nikoga konkretno, već  se osvrće na općenitost raznoljudskih "eminencija" koje nipošto nitko ne nipodštava, već govori o različitostima koje se i svojim suprotnim polaritetom dovode u istu branšu – u ovom slučaju ljubav prema nečemu zajedničkom na ovom Forumu... upličući sve zaljubljenike u moguću storiju koja se zove Život, ljubav prema prirodi ili odabranom cvjetku.

Dakle, ne razumijem gdje si pronašla materijal da ti netko ne želi dobrodošlicu.

 

Naravno da si dobrodošla, a ako ti se sviđaju koraljne zvončike, moram naglasiti da imaš i dobar ukus, jer nije samo veliki ekscentrični cvijet simbol ljepote.

Lijepe su i ove malene, a veličinom tako zatajne biljke, no, koje svojim vizurama uljepšavaju i "kovrđaju" vrt od standarda, koje ubacuju ljupku notu u uobičajene kutke i dršću svojim umilnim sporadičnim okicama raznolikih boja...

I u toj zamjetnoj igri višenamjenskih poticaja nema mjesta samo pukim činjenicama kada cvjetak sam piše storije o zamamnosti i poetiku postojanja.

 

U toj igri primjene, zamjene i razmjene znanja, oduševljenja, pitanja i odgovora, naravno i komentara, i ti si dobrodošao sudionik.

Vjerujem, s tim se slažu i drugi.

Stoga, ako te što zanima, slobodno naprijed i još jednom srdačno - Welcome Smile

 

 

 

 

 

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 08:40
Ammmikulic, dobro ti ovo prohladno jutro. Tvoj pokušaj da pomogneš u prijevodu nisam shvatila loše kako si napisala i nisi pogriješila. Dapače, cijenim tvoju spremnost da pomogneš, hvala ti. Puno puta bi mi trebala takva pomoć za engleski, jer su moje knjige uglavnom s tog govornog područja. Pustimo lingvističke rasprave i nemoj nam se povući. Radije se posvetimo temi.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 08:51
Ja ću se vratiti polako temi.Ne znam puno o ovom cvjetku jer ga nisam ni imala do sad.Konačno sam si jednog kupila,bi ja još pokojeg da znam gdje  ima .Kod nas sam samo tog jednog vidjela.Ok,možda nisam baš dobro gledala ,možda ima još koji varijet no sigurno ih previše nema jer bi to uočila.
Baka Bea,OTC,gdje ih vi nabavljate?
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 11:23
Shasha, u ovo kratko vrijeme od kako sam se vratila, slučajno sam zapazila i tvoj novi lijepi koraljni zvončić. Divan je.
Imaš pravo, kod nas ih zapravo i nema mnogo, tek se tu i tamo pronađe pokoji, ali nipošto upečatljiv i frapantan kao ovi američki kultivari na fotografijama.
Ja sam crvenu zvončiku kupila u Austriji. Ostalih par sam dobila. Neki su još vrlo maleni.
I ja imam namjeru obogatiti svoj fond pa ću se, kada za to dođe vrijeme, dovinuti na koji način. Gdje si ti nabavila svoju Heucheru?
 
Baka Bea je imala tu sreću da putem kataloga, kako je već rekla, uspije nabaviti lijepe primjerke.
 
No, polako, kada se krene sve će doći na svoje mjesto..., a s ljubavlju i voljom i biljkice će se množiti...
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 11:53
Shasha, ima ih kod mene, za drugdje ne znam.OTC je navela kako sam došla do njih. Kod Heuchera je zanimljivo kod uzgoja iz sjemena, a dobro ga je nabaviti od pouzdane firme jer je hibridno, prve godine su svi iste, zelene boje. Tek nakon godinu dana javlja se uzorak ili posebna boja lista. Svoju pravu ljepotu pokazuju stariji primjerci, a ne bebice.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 13:36
Znači da ja imam stariji primjerak jer je lišće šareno.
Onda ću ih kupiti kod tebe,Baka BeaTongue
 
Konačno sam se,zahvaljujući Baki Bei naravno,ove godine dočepala više vrsta  heucere.Evo,konačno sam ih i uslikala i izgleda mi da su se lijepo udomačile kod mene,i zato sam jako,jako sretnaTongueTongue
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 13:58
Ovo je nešto prelijepo....smile93
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 15:20
baka bea , pratim ovu temu i jako mi se sviđa način opisa vaših mišljenja , i u potpunosti se slažem sa vama - mislim da je on  claud  vrlo dobro i sveopširno opisala neke pojmove na vrlo jednostavan način , tako da ih svatko može razumijeti
 a za cvijetić mogu reči da je prekrasan , ali i mene zanima na koji način doći do njega , a još nešto sam htjela pitati . da li postoji mogućnost  da to sjeme donese iz kako ste rekle da ga ima u americi , jer to je vrlo jednostavno , ja samo pošaljem poruku sa podacima mojoj tini , i nemate brige da nebude stiglo . jedino neznam da li se može sjemenje slati poštom odande , ako može , vi mi dajte upute i nazive i ja prvom prilikom šaljem preko bare
 a ja bih željela nekako doći do ovdje postojećeg sjemena ili biljkice na bilo koji načinpa se evo molim uredno potpisujem na mjesto čekanja .
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 15:54
Draga Branka, za biljke nema frke, kako bi rekli naši klinci. Ima ih dovoljno. Tvoje 'zlato mamino' možemo zamoliti za neko drugo sjeme, koje ja ne mogu nabaviti u EU, imam neke adrese, samo se moram raspitati može li se plaćati karticom i naručivati putem Interneta. Kad se nađemo (ako ne prije onda na pikniku) dogovorit ćemo se, u svakom slučaju hvala na dobroj volji. Ne znam je li te zanimaju crvenolisni ili šarenolisni kultivari, to bi trebala izabrati. Pozdrav
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 07:55
i ja već neko vrijeme čitam o ovoj temi.priznajem da me ova biljka fascinira svojim izgledom.dakle ako bude moguće da postanem vlasnik jedne ili više ovih doista prekrasnih biljaka bio bih više nego sretan.pokušavam ih nabaviti ovim putem jer ih u trgovini jednostavno nema,ili ih bar ja nisam našao.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 09:19
Skitnica, dobro ti ovo sunčano jutro, dobro došao u klub ljubitelja koraljnog zvončića. Svi se nešto hvale što su nabavili, pa ću i ja. Moja se zbirka u subotu povećala za još jedan novitet 'Obsidian' najtamnija ljubičasta boja. Nije, nažalost, kupljen kod nas, nije ni jeftin ali je prelijep. Dođi pa ćeš vidjeti što imam, da ne nabrajam ponovno. Nešto su Branka i Šeflera spominjale da ih isto zanimaju heuchere, pa dođite na podsljemensku kavu (mislim da se tako po najnovijem zove zona sjever). Ako se ne uspiješ dogovoriti, dođi sam bit ćeš mi dragi gost.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 20:27
opčinjen sam listom Koraljne zvončice,rado ču doči ali neznam gdje si.bilo bi dobro se jave Branka i Šeflera pa da se dogovorimo za kavu kod tebe(i da dobijem od Branke pampasicu).ako ne doči ču sam.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 20:42
Može, dogovoreno. Čekam vas.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 00:11
A gdje se može sijeme kupiti?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 10:48
Konačno sam se,zahvaljujući Baki Bei naravno,ove godine dočepala više vrsta  heucere.Evo,konačno sam ih i uslikala i izgleda mi da su se lijepo udomačile kod mene,i zato sam jako,jako sretnaTongueTongue
 
 
 
 
 
 
 
Hvala,Baki Bei još jednomTongue
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 12:06
Je, stvarno su se kod tebe lijepo udomaćile i super napreduju i izgledaju,baravo!!!
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 15:52
kad sam se ja zaljubila u koraljnu zvončiku ili Heucheru nisam ni znala kako se to zove a rekli su mi da je to "Bečka frajlica"
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 18:34
I ja se pridružujem zaljubljenicima u skromnu i nezahtjevnu a preljepu Heucheru. Šteta što je kod nas sve tako teško nabaviti.
Vidjela sam u katalogu Decore Can Can pa sam je već stavila na spisak proljetne nabavke.
Za sad imam samo Palace Purple i jednu zelenu sa sitnim listićima i rozim cvjetićima, preslatka je, al ne znam kako se zove možda će Baka Bea znat po opisu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.