Početna stranica Početna stranica > Humanitarna akcija - CVJETNA DRUŽINA – to smo MI!! > Humanitarna akcija za djecu smještanu u SOS dječjem selu > Cvijet.info za SOS Ladimirevce: PROLJEĆE
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razgovori i diskusije o akciji 2008...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razgovori i diskusije o akciji 2008...

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 08:56
Nisam mislila umanjivati bilo čiji doprinos, a najmanje adminov, samo htjela omogućiti i drugima koji to žele da se uključe ne samo financijski nego i aktivno. Osim toga koliko sam shvatila račun je još otvoren pa bi mogli uplaćivati svaki mjesec koliko tko može. Mislim da bi tako mogli skupiti puno više, a s puno manje odricanja. Ne znam, ako nigdje drugdje ovdje barem vlada demokracija, ja sam samo dala svoje mišljenje, a većina neka odluči. Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 09:10
Ines,i ja bi da mi sve to napravimo.Ovime sam samo htjela reći da,ako hoćemo ,trebamo već sad pomalo krenuti.istina je,da je dobra volja najbitnija no realno gledajući,ipak treba malo više.Samo da nam se ne desi da sve rješavamo zadnjih 10-ak dana.Htjela sam samo podsjetiti da puno toga treba i da bi se trebali malo više potruditi i ranije razmišljati o tome.Koliko ko može da uplati,ako ko nađe nekog da je voljan udjeliti  sadnice da ga obavjesti i sl.Da nam sve ne ostane na zadnjem tjednu .Jesen će jako brzo doći.
Apsolutno se slažem sa tobom,da svako svaki dan stavi 50lipa na stranu,koliko bi samo to bilo.Zato i velim da bi sad trebalo o tome,ne samo misliti,nego i početi sakupljati,od novaca,cvijeća,ideja.....Kad bi cijele godine aktivno sudjelovali,šta bi nama bilo ta dva sela urediti.Jako lakoThumbs%20Up
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 10:16
Ako nitko ne progovara o bilanci i troskovima organizacije akcije nemozemo ih znati.
 
I sada bez da se natezemo vise, znamo ca je DELATI, stavite broj ziroracuna na koji se moze uplatiti i pocnimo mjesecno sakupljati novce, a sa novcima je lakse organizirati u koje selo ici
 
Mozda bi bilo dobro mjesecno izvjestavati koliko se sakupilo da se znamo orjentirati .
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 10:26
Rijeka,broj računa već dugo stoji na forumu pa se uvijek može uplatiti.
Što se nekih troškova tiče,ja sam spomenula jedan dio,ne da ikoga istaknem ili umanjim ičiji doprinos,nego da se otprilike vidi koliko nam treba.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 10:38
O.K.  .......ja sam shvatila da je to provizorni, osobni racun  neciji, a bilo je i nekih sitnih problema oko uplata, pa sam mislila.....sve uredu
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 11:32
osobni racun je zato sto drukcije nismo mogli otvoriti novi racun... taj racun je otvorit samo za ovu svrhu i nema nikakvih drugih namjena....
Iako mislim da je najlakse uplatiti novec... to je najmanji problem...
 
najvise je problem sama organizacija....
 
Znaci prvo treba izracunati koliko nam sadnica treba za selo (to je jako tesko za izracunati,  za ovaj put sam mislio da ce biti dovoljno da u svaku zardinjeru sadimo po 10cvjetova... svaka kuca ima po 3 žardinjere... to je znaci min 30 cvijetova po kuci, bilo je 16 kuca  sto znaci da je minimalno potrebno 480 sadnica cvijeća) iako na kraju kada smo posadili hvala bogu pa sam ponio i ostatak cvijeća sto sam nosio na trznicu pa je bilo dovoljno i za ostale ne planirane izdatke... tako da je bilo posadito negdje oko 800-900 sadnica cvijeca. tocan broj stvarno ne znam.
 
Treba nam i zemlja... jer je zadnji put bio uglavnom problem nesdostatka zemlje u zardinjerama...
 
nakon toga treba se organizirati prijevoz biljaka do sela..... jer to je nekih  20-30 velikih gajbi cvijeća...
 
i najveci problem je odrediti datum kada svima odgovara.... ukoliko jer datum poslje 1.11 tada se mogu i ja ukljuciti u oba dva seta sto se tice prijevoza cvijeća sa kombijem... imace prijevozom civjeća sa osobnim autima ce biti malo komplicirano... jer ce trebati minimalno cca 10automobila samo da se stavi cvijeće i prevezlo do sela...  a to je ono sto me najvise "plasi" i ne znam dali nas jos dovoljno ima za dva sela... 
 
Tako kazem da je novac i uplata oko novcanajmanji problem...
 
 
Ps. i ona ideja da za skupljeni novac kupite cvijece od mene i ja svoje cvijeće dovezem mi se ni najmanje ne sviđa i ne dolazi u obzir... jer to onda nije vise humanitarna akcija nego prodavanje svojeg cvijeća i iskoristvavanje cjelokupne situacije...
 
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 11:33

ovo ja sve pisem dobronamjerno... nema nikakve ljutnje...

 
i nemam nista protiv da do jeseni se dogovorimo za oba dva sela....
 
uvijek sam na raspolaganju samo ako se uspijemo dogovoriti...
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 14:01
oko prijevoza bih vam možda mogao ja pomoči,naravno ako bi se išlo u nedjelju.ostale dane kombiji su uglavnom zauzeti
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 17:19
Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

oko prijevoza bih vam možda mogao ja pomoči,naravno ako bi se išlo u nedjelju.ostale dane kombiji su uglavnom zauzeti
skitnice,srce si smile177
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 17:19
Baš je dobra ova razmjena mišljenja ako se iz nje izrodi akcija. Ako smo samo "kokodakali" onda nas sve zajedno sram bilo!
Ajde da vidimo, danas je 08.06.2008. godine. Idemo tko koliko može i želi uplaćivati na račun, pa onda koncem 9. mjeseca točno znamo koliko novaca imamo i što možemo odraditi. Nije problem izorganizirati se u dva sela sa dovoljno ljudi i dovoljno novaca ali bojim se da ćemo opet sve raditi u zadnji tren i onda ostaje gorak okus u ustima.
Naglašavam da odlazimo djeci u posjet, odlazimo u organizirane ustanove u koje se najavljujemo, dakle očekuju nas. Po meni nema ništa strašnije od pogleda dijeteta kojemu nisu ispunjena obećanja. Ne traže oni ništa, ne očekuju ništa, pa prema tome nemojmo se zalijetati i buditi u njima lažna očekivanja.
Najljepša fotkica objavljena je svakako cvijetak u cvijetnom sandučiću, strašno je što su došla ružna vremena pa nije bilo preporučljivo više takvih fotkica napraviti i staviti na forum, no bit akcije, po meni, je uljepšati djeci život, da, ukrasiti im domove ali i biti s njima, unjeti neku novinu, poigrati se s njima.
Ozbiljno treba razmisliti tko može obećati djetetu provesti dan s njime!
Znam da nije lako putovati, znam da nije lako niti financirati putovanje ali kad se nešto najavi - znači obeća onda se to MORA ispuniti.
Možda nismo dovoljno naglasili dijeljenje tog dana s djecom jer su neki drugi momenti prevagnuli, ali to okupljanje nije bilo radi druženja forumaša, to okupljanje je bilo radi DJECE i njihovih mama!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 20:41
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

 
Ps. i ona ideja da za skupljeni novac kupite cvijece od mene i ja svoje cvijeće dovezem mi se ni najmanje ne sviđa i ne dolazi u obzir... jer to onda nije vise humanitarna akcija nego prodavanje svojeg cvijeća i iskoristvavanje cjelokupne situacije... 



a zašto ne???? To nije iskorištavanje situacije, već to smatram normalnijim da odem kod tebe i kupim cvijeće nego da idem tamo nekome i kupujem, tko je kada sam pitala za donaciju za Ladimirovce završio  s obečanjima.
A između ostalog i tvoj kombi ne vozi na vodu, a svo ono cvijeće koje si donesao iz svog rasadnika i naravno da ne nabrajam dalje.


I ja sam za oba sela, Ladimirevce ne napuštam jer sam počela, a Lekenik mi je 30 km od kuće, ali ljudi moji MOLIM vas da ništa dječici ne obečavamo dok ne vidimo s kojim sredstvima raspolažemo jer ja prva nisam spremna otići u Lekenik i onda gristi nokte i strahovati dali će biti svega za svaku kuću. Ovaj put smo se izvukli i to samo zahvaljujući tebi Admine.

Evo ja prva mogu reći da minimalno 100 kn po selu mogu odmah ako treba uplatiti na račun (nisam bogataš, ali više novaca mjesečno potrošimo na gluposti).
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 21:16

Moje mišljenje je da za ovu godinu ne započinjemo sa Lekenikom!
Nek se sačeka proljeće, pa onda "zasukati" rukave i na u tom SOS selu, ali nikako Ladimirevce zapostaviti!!!

Što se tiče adminovog komentara za "ne" na kupnju kod njega sadnica sam istomišljenica Tee!Wink
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 21:50
i mi smo voljni da se uključimo u ovu akciju, bez obzira da li će to biti donacija, ili ćemo i doći na lice mjesta (ovisi o poslu), ali, ako smijem primjetiti...netko je predložio donaciju od 100 kn po selu i to je ok...a ako to preračunam sa brojem članova ovog foruma...pa da nas samo 50% sudjeluje u akciji...ljudi moji...mislim da se za te novce može puno napraviti! i bilo bi dobro da je račun otvoren cijelo vrijeme...možda je nekima lakše uplatiti na rate. i da...slažem se da nema razloga da se cvijeće ne nabavi kod admina...pa kakvog smisla ima kupovati od nekoga van ovog foruma?! uostalom, koliko sam shvatila, admin je poprilično angažiran u svemu ovome!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 22:03
BožikovineThumbs%20Up! Što se novaca tiče,da nebi zabune bilo,TeaK je rekla da ONA OSOBNO može toliko izdvojiti.Samo toliko da se nebi mislilo kako svatko treba 100kn dati.Broj računa je  na temi iznad ove i stalno je otvoren.
Samo bi se još složila sa TeaK u onome djelu"..izvukli smo se u Ladimirevcima",tj.Admin nas je izvuko.
Znam da se ponavljam no nebi htjela da nam se slično desi,a da Admin nije tu.Zato stalno ponavljam da treba od sad početi sa sakupljanjem.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 14:29

Mislim da je kupnja cvijeca od admina jako pametna stvar, a samo mozemo "zaraditi" tj djeca,  jer ce im nabaviti dobro i frisko cvijece.

Novcica ce dati svatko ko more i koliko more,  a vidm da smo presli kvotu od 1000 forumasa, ca je lipi veli broj.  Akcija obuhvaca  cijeli forum, a matematika kaze da samo 10kn daju SVI.........
 
Ovo vrijeme do "AKCIJE" mozemo sakupljati razne prijedloge i ideje koje ce se raspravljajuci  iskristalizirati i na bazi sakupljenoga novca i raspolozivog vremena forumasa pronaci NAJOPTIMALNIJE RIJESENJE, za djecu da ne pozabimo.
 
Kako idemo u susret periodu jesen-zima,  moj je prijedlog da se  ne zaboravi da stize za djecu najocekivaniji dan kao sto su Bozic i NovaGodina.
 
 
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 14:41
Adminovo cvijeće je naj ljepše cvijeće   smile126
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 20:22
Mogli bi se dogovoriti da odredimo jedan tjedan u mjesecu kada bi otisli uplatiti koliko toliko novaca... cisto onaj sitnic sto se nađe u novcaniku... pa neka to bude deset-dvadeset kuna... pa ce za par mjeseci ispasti to i stotinjaka kuna... vrlo je lakse sto se tice novcanog izdataka a opetr se skupi...
 
Da ne bi bilo sve uplacivanje zadnji tjedan, pa da bude zbrka:o))
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 09:45
Ionako cvijeće mporamo kupiti, pa zašto onda davati novac nekome nepoznatom, kad znamo da ćemo od M. dobiti najkvalitetnije i najpovoljnije.. ja sam da se od njega kupi!
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 11:28
I ja sam za toEmbarrassed
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 11:35
Slažem se da Admin opskrbljuje cvijećem. Sigurna sam da je najbolje kvalitete! Obzirom kolko srce ima mora i cvijeće biti najbolje!
smile78
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.