Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Opasnost ili...? (zmijski ugriz)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Opasnost ili...? (zmijski ugriz)

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 10:26
Znaš, kad se navikneš na određenu vrstu zmije, a i ona se navikne na tebe ili obitelj, i ako joj nitko nije pokušao nauditi, ona više nema konstantni naboj opreza i straha, već se jednostavno prilagodi mjestu gdje joj je osigurano mirno stanovanje i prehrana, pa kad je se i iznenadi mirno ode svojim putem.
Svaka čast, dugokosa, da su tvoji dečki tako hrabri.
Al hrabrost se "teše" od malih nogu!
Ova zmijica u kući je ukras i igračka, no, ove gujice u prirodi su malo više pokretljive od repića prve, pa će im možda pasti na pamet i uhvatiti koji...
Poznavala sam takve...
 
Kako kažeš - lijepe su ti zmijice. Općepoznato je da imaju lijepu kožu.
Ja čak imam i torbu od jedne vrste, a koje ne znam, (ah, koji sam ja ljubitelj životinja kad imam kožu zmije!), ali mislim da mi ne bi bilo ugodno živu, ali ni "preminulu" premetati preko ruku.
Je si li se srela oči u oči s kakvom otrovnicom osim što si vidjela poskoka na plotu?
Da nije bila riđovka?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 10:34
lovili su moji dečki zmije ali bile su mlade i to bjelouške a da li sam srela koju živu otrovnicu neznam jednostavno me iznenadi i ode pa je i ne vidim ali mislim da nije nijedna bila osim ovog poskoka -imal je rog na vrhu
sutra je novi dan
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 10:50
Da, to je poskok čim ima roščić na vrhu glave.
Mislila sam kako poskoci češće obitavaju u dalmatinskom kršu nego u sjeverozapadnoj Hrvatskoj, ali eto, i to je još jedan dokaz da se ništa ne može generalizirati.
Da li ti je vinograd na brdovitijem predjelu?
Zasigurno nije isuviše prometan pejzaž, možda ima kamena, napuštenih kućica..., a oni to vole...
 
Ah, koji je čar živjeti u netaknutoj prirodi, ali je i zmijicama isto takav čar kad ih nitko ne dira, stoga se uslijed klimatskih promjena, ali i neticanja u njihov integritet, razmnožavaju više nego ikad,
Neka se razmnožavaju, samo neka nas ne diraju Smile
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 11:00
vinograd je iznad sela 100 m i stvarno je mir samo vikendice tj kleti budem slikala pa da vidite tu divljinu 
sutra je novi dan
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 13:26

Dugokosa, pa gdje je sličica te netaknute divljine?

Obožavam divljinu! Samo zmijice neka bježe od mene!

Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2008 u 01:46
Ako vjerujete da imate zmije u blizini koristite stari recept pobirača šparoga iz Istre, sa štapom lupkajte po grmlju ili visokoj travi. Vjerujte, zmije se boje vas više nego vi njih. I ne zaboravite, hrane se miševima i ostalim stvarima kojih bi se rado riješili. Nema u njima zla, samo pokušavaju preživjeti
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2008 u 01:59
Ja imam zmije, doduse ne nase autohtone, egzoticne Smile pa cu samo nadodati neso o njima (nisam citala sve postove samo par zadnjih).
 
Ono sto vrijedi za sve, bjeze od covjeka, metoda koju je navela vera4 bit ce sasvim dvooljna.
Znaci uzme se stap i lupi po zemlji ili zbunju i zmija ode.
Nikad ju ne gadati necim ili ici prema njoj ili ju sterati u kut jer ce onda ugristi. Uostalom, sve nase zmiju su zasticene zakonom, pa bi i to bio zgodan razloga da se ne ubijaju Smile
U RH postoje samo dvije otrovne, ridovka i poskok.
Ostale su neotrovne, ali to ne znaci da nemaju zube, ugriz ne boli, al svjejedno.
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2008 u 09:49
Upravo sam o tome govorila.
Zmija neće ugristi ako je se ne stjera u kut i ako ne osjeti prijetnju.
Ili ako se kojim slučajem stane na nju ili pak uhvati rukom u gustom žbunju, jer ona ne zna da je taj čin slučajnost, a ne namjera da joj se našteti. 
U tom slučaju ona grize u samoobrani.
 
Zmije se većinom sklanjaju pred vibracijama, jedino ako već nisu poprilično "udomaćene" u prostoru u kojem se krećete i radite, (to se ponajprije odnosi na bujniji vrt s elementima koji pogoduju njenom prehrambenom procesu - jezerca gdje ima žaba ili povrtnjaci i cvijetnjaci gdje ima miševa).
No, i u tom slučaju se sklanjaju pred čovjekom i životinjama.
 
Ipak, oprez pri svakom ulasku u možebitno potencijalnio svratište tih, ne baš ljupkih, ali korisnih stvorova!
 
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 17:47
ja imam uvjek zmiju ili više njih u dvoru..proslo cijelo ljeto me  zezale,ja dođem po vodu iz bacve gdje mi stoji odstajala voda ona tu,odem zalit cvieće ona ispod tegle,iako je bila mala ,nije mi bilo ugodno...pojma nemam kakva je jer je ne smijem ni pogledat,mislim da je imala dvi boje smeđa i kavena boja  ...ljetos kad sam digla teglicu cvijeca a ona ispod i uopce ne reaguje na mene,nece da bjezi,bacila sam teglicu na nju Confusedi kamen ...poslje mi bilo zao ,posebno kad je muz reko,nisi trebala nek zivi ..sad vec razmisljam o ljetu ,kad mi gredice budu pune i ne bude preglednosti ,bas me stah kad budem zaljevala ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.