Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poštanske marke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poštanske marke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Poštanske marke
    Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 21:38
Nakon puno godina odlučila sam ponovo skupljati poštanske marke.
Imam jako malu zbirku 150 markica, i prioriteti su mi marke na teme: biljke i
životinje (posebice kukci)

S obzirom da sam ižicala sve žive oko sebe, a čak i tetu u pošti (koja baš i
nije bila ljubazana), izmjenjala sve duple

...a ako netko od vas ima markice a ne znam kud će sa njima Embarrassed
Tu sam
Hvala!! Smile.






začin mora teći
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 22:30
Ja ne znam kakva mora biti markica,ono sa štambiljom,bez.... uglavnom,ja sam davno sakupljala markice i mogu pogledati ako ima koju duplu od takvih pa ti javim.
Više ne skupljam baš,aj kad naiđem na markicu koje nemam stavim je u album ali sam prestala gnjaviti ljude sa markicama.
No ako netko ima,bum ih ja stavila u svoj albumček,veliki je,puno stane u njegaLOL
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 22:32
Uh, koliko ih moj brat ima, 5 debelih albuma. Već dugo nisam susrela nekog da ih skuplja. Sve složeno po državama, po starosti, sa žigom i bez žiga neke. Ma, već 20-tak godina nitko nije stavio koju novu marku unutra. Wacko
Ako se nađe koja dupla, javim. Wink
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 07:14
Budemo provjerili u arhivi. Mislimo da će se naći koji list prvog dana.
Bubice 78 pošalji adresu na PM.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 20:12
Božikovine,ko da šalje adresuWacko
Bubica,javi adresu,našla sam neke duple cvjetne
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 20:54
Fenomenalno, možda se opet pokrene i pisanje  kad se počinju sakupljati marke. Ipak nas je Internet zeznuo i osakatio  i ako se sami ne pobrinemo da neke stvari vratimo iz zaborava slijedeća generacija neće niti znati za takve hobije!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 21:33
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Fenomenalno, možda se opet pokrene i pisanje  kad se počinju sakupljati marke. Ipak nas je Internet zeznuo i osakatio  i ako se sami ne pobrinemo da neke stvari vratimo iz zaborava slijedeća generacija neće niti znati za takve hobije!



Danas je najčešći hobi sakupljanje buntova novčanica na računu. Mnogi neznaju uživati i veseliti se malim stvarima.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 22:20
Moj hobi u djetinjstvu su bile -  poštanske marke...i sad kad pregledam stari album osjetim onu posebnu čar tih malih sličica koje su dolazile iz meni nepoznatih zemalja....slagala sam ih po državama, abecedno...Thumbs%20Up
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 23:19
imam ga i ja ,nije neka velika zbirka -albumić ali dok je trajalo veselilo me a onda više niko nije skupljao pa sam odustala ,dečki ponekad provire.............
sutra je novi dan
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2008 u 17:20
Haha, ima nas više koji se prisječamo hobija iz djetinjstva. Godinama sam zdušno odljepljivala marke sa pisama, pa i sada kada dobijem poštu sa markicom, markicu odrežem i pospremim. Ali sada je to već rijetkost - internet, mobiteli, pa smo već i zaboravili pisati. Poslije je MPS počeo skupljati, ali nije ga to dugo držalo. Moram pogledati albume.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2008 u 21:12
Krasan hobi imam nekoliko albuma s markama iz cijeloga svijeta, moj ujak je radio u Africi i on mi je slao svakakve marke. Imam i cijelu seriju svrgnutog cara Salasija iz Etiopije, Zambije, Nigerije...
život je more
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 18:48
ako se ne varam to se zove filatelija,dakle doista lijep hobi ali traži strpljivosti.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 19:10
Skupljala sam marke u djetinjstvu i još uvijek skupljam, MPK skuplja salvete i male šećere
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 18:23
Ne mogu vjerovati da još netko skuplja markice...nisam to odavno čula i baš mi je drago. I ja sam dugo sakupljala markice, imam ih preko dvije tisuće...tko će to sve pobrojati... Kad uhvatim vremena, pregledat ću dupliće i pošaljem ti ako nađem ono što te zanima. A do tada, evo par prizora iz mojih albuma.














I nekoliko mojih omiljenih stranica (ako ih uopće objektivno mogu izdvojiti...)





Dio moje španjolske kolekcije











Imam dosta duplih, raznih motiva, pa ako te zanima, javi...

Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 18:34
Ajme predivna kolekcija, nekad davno moj brat skupljao, pa sam uvijek uživalu u tome, no danas imam neke druge preokupacija.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 20:18
predivno!ne znam ni gde je zavrsila moja kolekcija,ma sigurno kod nekog deteta iz familije.Imala sam dosta iz Afrike...
Dado svaka cast!
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 20:30
onda mogu markice sa pisama? a kako ih skinuti a da se markica ne osteti?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 21:13
Otkineš dio koverte s markom i sve namočiš u posudu s mlakom vodom. Kada se marka odlijepi, staviš je na sušenje - ne na preveliku temperaturu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.