Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pakujac - Aquilegia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pakujac - Aquilegia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 19:28
...znači, višegodišnji je kad nije prve godine cvjetao.....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 20:12
Da, višegodišnja je ali samo par godina 3-4. Srećom se lako sama zasijava.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Sedum View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 27 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 170
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sedum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 04:02
Vjerojatno mnogima nije poznato da kod nas samoniklo raste i čudnovati crni pakujac (Aquilegia sternbergii) sa mračnim garavocrnim cvjetovima u proljeće. Divlji se nalazi na stijenama u Dalmatinskoj Zagori, na Dinari i u Hercegovini, a saditi ga treba na vapnastom kamenjaru s dosta sunca, podnosi mrazove i može se uzgajati kao trajnica na primorju i u kopnenom zaledju.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 21:07
Postoji niska, patuljasta vrsta pakujca - Aquilegia alpina koji izraste do 20 cm, dok obični A. vulgaris i njegovi kultivari izrastu do 80 cm.
Kada se pakujac razmnožava sjemenom različit je od matične biljke, a najčešće se vraća u svoju izvornu varijantu sa sitnijim, manje atraktivnim plavoljubičastim cvijetovima.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 21:09
Hej Cimi daj reci kada je najbolje sijati pakujac??
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 21:18
Pakujac, kao i većinu ostalih trajnica može se sijati u vrtu od polovice ožujka pa sve do svibnja - a sve zavisno od vremena.
Ali, ukoliko se ima uvjeta za sijanje u zatvorenom, onda se može posijati već početkom 3. mj., pa kasnije presaditi u vrt. 
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 10:28
Hvala ti na pomoći Cimi..
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2010 u 21:34
Ja sam svoj pakujac posijala prije dvije godine direktno u vrt.Prvu godinu nije cvao,ali je zato lani cvao skoro dva mjeseca.Vidim ga da sad ponovo niče.U literaturi piše da se voli sam rasijavati,to ćemo još vidjeti.Lijep pozdrav.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 01:09
shasha

Pakujac sa slike je Aquilegia flabellata 'Mini Star',naraste 10 - 15cm
Slična crveno-bijela patuljasta vrsta je 'Cameo Rose and
White'
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 07:43
Nisam znala da ima i patuljastih vrsta, baš ću si zabilježiti, jer uvijek tražim neko nisko cvijeće, a pakujac mi je predivan - hvala ti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 10:57
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Nisam znala da ima i patuljastih vrsta, baš ću si zabilježiti, jer uvijek tražim neko nisko cvijeće, a pakujac mi je predivan - hvala ti.


Evo budem ja stavio koju sliku patuljastih danas! Trebutno imam ljubičastog i bijelog, a inače i crvenog!
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 11:59


Cameo blue with white i  Cameo white!  Visina ima je desetak centimetara a ostale karakteristike kao i svi pakujci!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 20:51
Muhlenbergija,hvala ti.Imam tog ,plavog,i nekog bijelog niskog,ko ovaj sa Gentianove slike,cameo white!?
E sad imam još jednog ,ajmo reć niskog.Malo višlje,koji cm,naraste od ovih no opet je puno niži od klasičnih.E taj mi je presladak.Neću sliku kopirati tu ,da ne zatrpavam,zato evo link.
 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 22:07
baš sam danas posijala pakujac, a veselim se i onom posijanom prošle god
shasha ovaj crveni je mrak...jel ono sjeme koje sam dobila od tebe od tog pakujca?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 22:33
Da i ja htjedoh postaviti isto pitanje, imam li i ja isto ovog crvenoooog Embarrassed ?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 17:24
Ako je pisalo mix ima i toga,ako je pisalo crveni onda je samo taj,ako ga nemate,uslikat ću ja svog pa gledajtesmile156
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 21:44
Jako si ljubazna draga, previše je i što si se potrudila odgovoriti, ne moraš još i slikati smile51  !
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 23:13
Ma sve za vassmile156
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 23:24
shasha, predivan ti je onaj crveni pakujac
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 21:14
Tek sam ga kupila..i kako vidim ovdje trebam ga prebaciti u dvoriste??

Prihvatam sve savjete Tongue!! Hvala vam!!








Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.