Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prkos - Portulaca grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prkos - Portulaca grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 09:04
....korijen je relativno kratak, pašu mu one zdjelaste široke posude...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 09:14
Eto, ja zakasnila, mogla sam to znati.
Triša, vještice jedna, s istom namjerom sam i ja ljetos ukrala jednu takvu ciglu u susjedstvu, naime operativno MPK i skoro zaglavila dok ju je prenosila preko ograde od terase. Sad ne mogu doći do nje, jer su je majstori zatrpali. Moram paziti da je ne pokupe, kad budu gotovi. Ako budu ...
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:01
Nana dali je niknuo taj prkos, i dali netko zna za koliko uopće ta biljka može niknuti. Čini mi se da dugo već čekam, a mm kaže da neće "iz inata", kad se zove prkos - ma nema on pojma- ja mu se još uvijek nadam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 17:51
Ja sam ga posijala u prošli ponedjeljak i sada imam već pun pitar sitnih biljkica,mislim da je niknulo svako sjeme koje sam posijala.Sada će biti problem da ga malo prorijedim.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 12:12
Iako vjerujem da već sve znate o njima, no meni je zanimljivo to da oni nikad ne izrastu tamo gdje ih posijem npr u vrtu.I znate kako su dobri u lončanicama na balkonu gdje se sami posiju i svake godine me razvesele! no to su oni jednostavni (einfach) i svi su narančasti, dok "duplične"ipak treba kupiti u proljeće i posaditi jer su najvjerojatnije hibridni. ovi što mi niknu svako proljeće u teglama s ostalim cvijećem njih poslije presadim gdje hoću a onda se lako prime.Samo šta su, nažalost svi isti(u mom slučaju jednost. i narančaste boje.
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 16:49
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 16:57
Evo ovaj sam prkos kupila na ljeto i stvarno se vidi da je drugačiji od običnog ..Ja sam ga posadila na kamenjar i bilo ga je lijepo za vidjeti dok nije ovoliko narastao da je krenuo izvan kamenjara na stazu, a šteta ga je kratit kada baš na krajevima cvate ..I da sjeme se dosta teško dobije za razliku od običnog prkosa ..(Na običnom ga nemogu fulat a na ovome ga opće ne vidim nigdje)

Btw, izvinjavam se na ogromnoj slici, ovo mi je prva koju sam objavila LOL
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 23:51
Dođoh na ovu temu i tek se sada sjeti kako sam unijela svo cvijeće a zaboravila viseći prkos.Baš sam zaboravna.Valjda mu neće ništa do sutra biti.
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 10:35
predivne slike. moram priznati da viseči nisam vidjela. kupujem i ja na proljeće Clap
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 18:49
čitam da ih vi sijete tek u trećem ili četrvtom mjesecu, ali da to nije malo kasno, ja čak razmišljala pitati vas da li je rano da ih sad posijem. kupila sam sjeme od prošle godine i ne mogu dočekati toplije dane, naravno, držala bih ga na toplom.
 
šta vi mislite, da li je ipak, malo rano?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 21:00
Prerano je, mučiti će se unutra i postoji velika mogućnost da se previše izduže i propadnu radi neodgovarajućih uvjeta - neodgovarajuća klima i premalo svjetla Wink ja ih sijem direktno van, na otvoreno u 4. mjesecu.
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 23:37
hvala, Silvek, čekat ću
Na vrh
pasha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 12:28
Kupila sam jučer sjeme "prkosa" , planirajući da ga sijem u čašice , pa poslije rasađujem u saksije i vrtne gredice ... Do sada sam kupovala rasad.
Prvi pokušaj vlastitog uzgoja , od sjemenke do "šarenila" u vrtu...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 21:51

Pasha - dobro došla, svašta ćeš tu saznati. Svakako ga još nemoj sijati. Tako sam ja prerano lani posijala, jadan se sav izdužio i to su bile dugačke tanke vlasi, pa nisam imala što presaditi u vrt. Naravno želim ti uspjeh, ali sačeja još malo. Neki su mi savjetovali da sjemenje, obzirom da je jako sitno pomješam sa pjeskom da ne bude poslije pregusto.

 

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
pasha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2010 u 00:04
Hvala Triša na dobrodošlici i na savjetu , sačekaću sa sijanjem još malo , a za to mješanje sa pjeskom , ne znam šta bih ti rekla. Lani sam tako sijala mrkvi i nije bilo baš uspješno .
 
 
smile85
 
Sad idem tražiti nešto o sjetvi sjemena petunije ..... I to sam nabavila. A pelargonije tražim!!!
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2010 u 12:10
Pozdrav svima,
 
evo mojih prkosa, obe vrste
 
 
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 17:34
Obožavam prkos neznam zašto toliko ali kao mala uvijek sam mu se divila.e SAD ima jedno pitanje dali bi mi ga tko mogao poslat sijeme jer ja ga već 3god tražim i nemoguće ga naći dolazim iz zg
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 20:50
Draga Pecika, početkom svibnja na utrinskoj tržnici jedan gospon počinje prodavati predivne viseće prkose (5-8kn). Brzo se razrastu i prelijepi su, vrlo kvalitetni.
Pretprošle godine sam skupljala sjeme i posijala ih, ali nijedan nije niknuo,a bome se nije ni sam zasijao.
lijepi pozdrav
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 23:51
Tako sam ga i ja izgubila.nit bolno nit mi se prkosio hehe
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 12:52
Ja nemam apsolutno nikakvo iskustvo s prkosom, bolje rečeno, imam , ali loše. Naime, sijala sam ga par godina, ali od njega nije bilo ništa.
Ove godine ću ga posijati direktno u baštu, pa me interesuje, je li sad vrijeme za to. Kod mene je još hladno, treba li čekati ljepše vrijeme ili ga možda ipak posijati u plastenik? Hvala
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.