Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prkos - Portulaca grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prkos - Portulaca grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 13:16
Moje iskustvo sa sijanjem prkosa je razočaravajuće: nikad mi ništa nije niknulo. Imala sam svoje sjeme i to u enormnim količinama, ali nikada mi nije niknula niti jedna biljčica.
Gledala sam kod drugih gdje su prkosi samonikli nicali iz pukotina kraj zida i sličnih nepogodnih mjesta, a meni iz dobre zemlje nisu niknuli.
Nikako ne shvaćam u čemu je problem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 14:15
ja ga nisam nikada sijala prve godine sam dobila sadnice a ostalih godina se sam osjemeni...no čini se da ću ove godine morati u nabavku sadnica....inače cvijet je stvarno prkosn,prkosi svojom ljepotom.....zahtjeva jako malo brige...
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 16:25
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Moje iskustvo sa sijanjem prkosa je razočaravajuće: nikad mi ništa nije niknulo. Imala sam svoje sjeme i to u enormnim količinama, ali nikada mi nije niknula niti jedna biljčica.
Gledala sam kod drugih gdje su prkosi samonikli nicali iz pukotina kraj zida i sličnih nepogodnih mjesta, a meni iz dobre zemlje nisu niknuli.
Nikako ne shvaćam u čemu je problem.


Ako si uzimala sjeme od onog klasičnog jednostavnog onda nisam siguran u čemu je problem, taj niče kao mutav...... jedino ako je bilo prehladno....
 
Ali ako si probala koristit sjeme od duplih, e tu nema sreće jer to su hibridi kojima je sjeme sterilno.....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 17:35
Ja sam ga nedavno posijala, to što je niklo, to su neke male dlačice-doslovce dali ću uspjeti bilo što imati od njega-nekako sumnjam, godinama pokušavam bezuspješno, obično ih imam samo nekoliko, a najčešće ih imam tako da ih kupim na placi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 17:58
I ja imam loše iskustvo sa sijanjem.Nikada mi nije niklo ništa iz sjemenki prkosa i svake godine kupujem sadnice,ali i one mi loše završe...Kod drugih vidim da raste kao korov a kod mene neće i neće..
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 19:39
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ja sam ga nedavno posijala, to što je niklo, to su neke male dlačice-doslovce dali ću uspjeti bilo što imati od njega-nekako sumnjam, godinama pokušavam bezuspješno, obično ih imam samo nekoliko, a najčešće ih imam tako da ih kupim na placi.


Ma bez brige, on kad nikne i je mala dlačica Smile !  Samo pazi da nebude presuh ili mokar jer mada je kao odrasla biljka strašno otporan ( prkos Wink) dok je dlačica dosta je osjetljiv!
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 20:07
Evo mojih, obe vrste, ali ovo su lanjski !
 
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 20:16
Ma preslatki su, ja imam neke guste dlačice izvirilo nešto iz zemlje, pa možda ipak nešto bude.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2010 u 22:28
Prvi put sam ove godine kupila sadnice prkosa. Zadivilo me da tako lijepo i dugo cvjeta, a ne traži nikakvu njegu. Gledajući sliku kat.rea, dobila sam ideju za sljedeću godinu. 
Na vrh
blankaland View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blankaland Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 09:26
Bok svima,
posadila sam bijeli prkos u teglu na balkonu i super mu ide, osim što mi cvjetovi posive i povenu. Vjerojatno nešto radim krivo. Zalijevam jednom tjedno. Inače, imam iskustva sa šarenim prkosima i uvijek su mi prekrasno cvjetali. Nikada do sada nisam imala bijeli, mada sumnjam da je neka razlika.
Ne znam što da radim, kakav savjet bi dobro došao.
Lp.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 17:17
neverovatno koliko se listovi od obicnog (klasicnog) prkosa i od ovog iznad njega viseceg/puzajuceg razlikuju, kao da su dve razlicite biljke.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 23:01
Puzajuči prkos vidla ja na Flor artu prekjučer.smile64
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 23:19
Imam dva narančasta, zaista su predivni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 12:24
Ja imam rozi prkos, koji je posađen zajedno sa još nekim sukulentima, krunicom, sedumom i tako... fino se slažu.

Da li prkos može preživjeti zimu, ako ga tretiram kao te ostale sukulente s kojima je posađen? Znači, da prezimi u negrijanom, svijetlom prostoru??
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 20:03
Prkose imam godinama. sami se osijavaju i ne zahtjevaju bas nikakvu njegu. Poljevam ih svaki ili svaki drugi dan ovisno o vremenu. Sve u svemu jako zahvalna biljcica
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 18:06
Bok ljudi ja sam preko vikenda ulovila ove prkose da cvatu i slikala

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 18:07
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 00:34


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 08:40
Imam jako loše iskustvo sa prkosima. Svake godine posijem makar jednu vrećicu. Nikad ništa nije niklo. Svake godine kupim mlade biljke, posadim, pazim na njih i jedno ljeto cvjetaju i opet druge godine ni mrvica. Niti što iznikne. Sada sam prije nekoliko dana vidjela jednu biljku da će cvjetati i to na sasvim drugom mjestu udaljenom od ovog mjesta gdje su bili prije. Baš pravi prkos......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 16:33
 ...prkosi prkose i zaista mi je nevjerojatno da nekome neće da niču,njih se ne možete riješiti jer niču bilo gdje.
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.