Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Obnova i reciklaža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Obnova i reciklaža

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Obnova i reciklaža
    Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 21:38
Kao što ste već imali prilike vidjeti jedna kanta je dobila novi izgled. Pa da ukratko objasnim kako!

Potrebno je- stara kanta, farba - ostaci, malo dobre volje i šablona!
Naravno kutak za taj trenutak!





I ne zaboravite nitro razređivać!LOL

Nemam slike procesa izrade, ali ovako je to bilo!

Sastrugana stara farba sa drot kefom!
Premazano temeljnom , željenom nijansom. Kad se osušilo nacrtana je šablona ruže! Pofarbana je ružica i to je to!










Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 21:42
kak bi kravice veselo dojile u tu "dižu"smile55
sve 5smile99
sutra je novi dan
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 21:44
Imala sam neke stare pločice za kupaonu.
MKM je bio ročkas i nekaj sam morala smisliti na brzinu. Taman je Miha nekaj keljil sa ljpilom za pločice pa sam dobila viziju.
Maznula sam mu malo ljepila, razbila dvije pločice za mozaik.
Malu plastičnu teglicu natrackala ljepilom  i zaljepila mozaik. 
Poklon je gotov! uz boju pločica se ljepo uklopio ružmarin!







I sad gleda na Klek


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 22:00
odlićno...a sad i sebi jednu Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 22:38
Prekrasno, imam hrpu starih pločica, pa ću probati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 12:30
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

odlićno...a sad i sebi jednu Smile

Misliš da nisam!!!

Nabavila sam još pločica kod familije tak da sad imam za još kombinacija!
Evo za sad nove dvije- kiša je tak ljepo padala da sam morala ubiti vrijeme kreativom!




Novi detalj je dno.
Za dno sam iskoristila jedan veći komad pločice (nepravilni) - na njega zaljepila stare teglice kupljenih biljčica po centrima. I dalje sve isto kao ona prva!

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 12:37
usavršava se izrada Thumbs%20Up
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 13:22
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:


Originalno poslano od člana iris iris napisao:

odlićno...a sad i sebi jednu [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />
Misliš da nisam!!! Nabavila sam još pločica kod familije tak da sad imam za još kombinacija! Evo za sad nove dvije- kiša je tak ljepo padala da sam morala ubiti vrijeme kreativom![IMG]http://i247.photobucket.com/albums/gg156/seflera/imanje/P7240093.jpg" />Novi detalj je dno. Za dno sam iskoristila jedan veći komad pločice (nepravilni) - na njega zaljepila stare teglice kupljenih biljčica po centrima. I dalje sve isto kao ona prva!


Super ti je idea
Kaj misliš bi to držalo na plastičnoj, malo većoj tegli ( koju jedva obuhvatim rukama )
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 13:34
Nisam baš ziher. Pogotovo ako se bu micala. Jedino da se stavi debeli sloj ljepila ili žbuke da nebi pločice popadale nakon nekog vremena, ali nema micanja - mi se nekak vidi!

Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 14:01
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:


Nisam baš ziher. Pogotovo ako se bu micala. Jedino da se stavi debeli sloj ljepila ili žbuke da nebi pločice popadale nakon nekog vremena, ali nema micanja - mi se nekak vidi!


Tak sam si nekak i sama mislila
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 18:13
Reciklaža na djelu!
Čitam danas jedan časopis o uređenju doma i naletim na ideju ! I tak mi se zvrti po glavi- pa za to sve imam materijal.
Kak su se neki oblaci nadvili i nisam se više mogla sunčati, krenula ja po sve kaj mi treba. Počela sam oko 15 sati i evo do sad nisam stala.
Počelo je sa :
- dva dijela od starih košara paleta koje su bile namjenjene za ogradu oko imanja (ideja nije zaživjela- bez ograde je ljepše)


- malo sam se igrala ubodnom pilom i hoblericom po neobrađenim daskama, ali ne previše jer sam htjela taj neobrađeni izgled ostaviti. I oblik je vrlo dobro napredovao. 15 minuta posla i gotovo



klupica je tu

Sad ju treba pofarbati- sva sreća kaj još imam onih auto -lakova koji se i brzo suše.
Klupica pofarbana. I još samo ukrasni detalji i to je to!









Sad imam laganu klupicu koju mogu nositi i držati na dvorištu i na terasi, a po zimi će mi dobro doći kao stalak za cvijeće koje moram sakriti na toplije mjesto.



Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 18:20
Viš, viš- sad mi sinulo da su i ovi jastučići reciklaža! Kad smo doselili u hižu tu su bili nekakvi stari prekrivači od kojih sam napravila jastučiće za terasu! Baš mi je bila zgodna mustra, a materijal je nepoderiv! To je valjda stari materijal i prek 30 godina, a čvrst je i dan danas. Boja je malo apšisala, ali zato mi je i draži jer je tak i tak sve oko mene starinsko! 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 21:43
Hej već sam ti pohvalila ovu prenosivu klupicu - odmorište, no sada vidim i kako je nastala, pa još i jastučići - baš sam jutros i ja radila neke za vikendicu na moru.
Ma što se toga može iskoristiti, čudo jedno.
 
Bravo!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 21:03
Odlično!
Drvo od paleta mi stalno zapinje za oko...još nikako da dokućim što mi zapravo treba......ili u ovoj fazi Robinzona malo što mi i treba!!!Thumbs%20Up
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 15:26
Šeflera ovo je ludo.Moram pokazato ovo mm da nas dvoje napravimo ne samo klupice već mi prije treba stalak za cvijeće za zimu koji bi smjestila na verandu.Mrak!!!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 19:20
smile141 Stvarno si majstorica!!!

A i Triša bi mogla ovdje ubaciti kak se rade ukrasi od laminata! smile187
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 13:30
super ...odlično....smile39
 
ajde Triša ako je tako kako kaze andrea....?
čekamosmile46
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 15:35
Ma nisu to baš neki ukrasi - čisto praktične stvari. Podlošci za padele izrezani ubodnom pilom u nekim  oblicima, a od ostataka laminata.
Inače laminat je jako otporan na toplinu, pa baš dobro tome posluži.
Jedino treba paziti da se baš ne namače u vodi, iako ga ja perem najnormalnije kada i suđe.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 15:44
Baš je zgodno!
Zbilja se čuda daju napraviti kad mašta proradi! smile55
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 19:38
wow..fantasticno!!smile113...Dosta toga se moze iskoristiti samo treba malo maste i vremenaWink..Da li je neko od vas pokusao uraditi prekrivac s vasim dragim slikama..cvijeca..porodice..Ima li neko ideju kako bi se to moglo uraditi!?
Moram probati napraviti vaznu..jer za nju mi je najlakse naci materijal s obzirom da oko mene se izgradjuju zgradeSmile..Javit cu vam ako uspijem!Tongue..i Hvala vam na ovim lijepim idejama!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.